سرگرمی


2 دقیقه پیش

تصاویری که شما را به فکر فرو می‌برد (34)

یک عکس، یک طرح یا یک نقاشی؛ بعضاً چنان تاثیری روی بیننده دارد که شنیدن ساعت ها نصیحت و یا دیدن ده ها فیلم نمی‌تواند داشته باشد. هنرمندانی که به ساده ترین روش ها در طول تاریخ ...
2 دقیقه پیش

دیدنی های امروز؛ سه شنبه 18 خرداد ماه

دیدنی های امروز؛ سه شنبه 18 خرداد ماه وبسایت عصرایران: نماز تراویح مسلمانان اندونزی در نخستین شب آغاز ماه رمضان – آچهمعترضان عوارض زیست محیطی یک پروژه انتقال آب در کاتالونیا ...

شاهکار های هنرمند افغانی با ساقه گندم


نقاشی با ساقه گندم، سبک ویژه چین است اما دو هنرمند افغان به این سبک نقاشی، رنگ های تازه اضافه کرده اند. در تصاویر زیر هنرنمایی این هنرمندان را ملاحظه می نمایید.

 
 


صبح بخیر: نقاشی با ساقه گندم، سبک ویژه چین است اما دو هنرمند افغان به این سبک نقاشی، رنگ های تازه اضافه کرده اند.این رنگ ها با استفاده از داغ کردن ساقه گندم توسط اتو به وجود می آیند.

امان الله گندمی این سبک نقاشی را از پدرش آموخته است.

به گزارش صبح بخیر ، پدر امان الله گندمی حدود چهار دهه پیش نقاشی با ساقه گندم را در چین آموخت. و تا امروز با فرزندش مشغول نقاشی با ساقه گندم یا کاه است.

این نقاش می گوید: کار ما از کشت گندم آغاز می شود. ساقه گندم را از وسط نصف می کنیم، پس از پاک کردن و قیچی کاری آنرا  نقاشی کرده و کار تمام می شود.

در این سبک نقاشی از رنگ‌های شیمیایی استفاده نمی شود. همه رنگ ها از حرارت دادن ساقه گندم ایجاد می شوند.

ویدیو مرتبط :
هنرمند افغانی:))

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

هنـر معرق ساقه گندم هنـر معرق,معرق ساقه گندم,ساقه های گندم

این هنر از تلفیق حصیرهای رنگ شده در کنارهم روی زمینه ای از چوب ؛ و یا نئوپان زیرکاری شده پدید می آید .

 

برای تزئین سطح انواع میزها ، بوفه ، پاراوان ، درهای چوبی ، تکیه گاه صندلی ، کمد و یا هر وسیله چوبی دیگر به کار برده می شود ؛ و همچنین در نمای ستون داخل منزل و بالای شومینه نیز کاربرد دارد .  هنر محرق حصیری را میتوان در پشت شیشه هم بصورت تابلو و یا پشت وسایل  شیشه ای مانند میز شیشه ای و بوفه و ... استفاده کرد .

 

 هنـر معرق,معرق ساقه گندم,ساقه های گندم

 

ابتدا از نوع بهترین ساقه های گندم انتخاب کرده ؛ بعد از رنگرزی و صاف و صیقل دادن با استفاده ازمدلهای مختلف و دلخواه و همچنین نقشهای مینیاتوری در روی زمینه مورد نظر ایجاد کرده و در آخر کار  برای پولیستر کاری آماده میشود .

 

 هنـر معرق,معرق ساقه گندم,ساقه های گندم

منبع:tabatabaii.com