دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

11 ترفند در فیس‌‌بوک که تا به حال نمی دانستید (2)


چندی پیش بخش اول ۱۱ قابلیت و ترفند فیس‌بوک که بسیاری از کاربران از ‌آن‌ها خبر ندارند را برای شما عزیزان آماده و منتشر کردیم و هم‌اکنون در این قسمت بخش دوم و نهایی آن را برای شما عزیزان قرار داده‌ایم.

گویا آی تی: چندی پیش بخش اول ۱۱ قابلیت و ترفند فیس‌بوک که بسیاری از کاربران از ‌آن‌ها خبر ندارند را برای شما عزیزان آماده و منتشر کردیم و هم‌اکنون در این قسمت بخش دوم و نهایی آن را برای شما عزیزان قرار داده‌ایم. امیدواریم از این بخش بهره کافی را برای استفاده بهتر خود از فیس‌بوک برده باشید. در ادامه با ۵ نکته‌ی آموزشی دیگر در فیس‌بوک با ما همراه باشید.

مطلب مرتبط:

11 ترفند در فیس‌‌بوک که تا به حال نمی دانستید (1)۷. بلاک کردن یکی از دوستان قدیمی

ممکن است با یک دوست قدیمی را که در لیست فیس‌بوک شما نیز قرار دارد مشکلاتی داشته باشید و به عبارتی دیگر دیگر نخواهید او را در لیست دوستان خود داشته باشید. برای این کار کافیست به پروفایل او رفته و بر روی گزینه‌ی Unfriend کلیک کنید.اما سوال اینجاست که آیا او هنوز می‌تواند فعالیت و پست‌های شما را ببینید؟ در جواب باید گفت بله. برای این که او را از مشاهده پروفایل و فعالیت‌هایتان محروم کنید بدین صورت عمل نمایید.

بر روی گزینه‌ی مثلثی بالای صفحه کلیک کرده و به بخش Setting و blocking بروید. سپس نام شخص مورد نظر را در آنجا وارد کرده و او را به صورت کامل بلاک نمایید. البته امکان بلاک کردن دیگر افرادی که در لیست دوستانتان نیستند نیز وجود دارد.

۱۱ قابلیت و ترفند در فیس‌‌بوک که احتمالا از آن‌ها خبر ندارید (بخش دوم)

همچنین اگر فقط می‌خواهید اخبار و مطالب یک شخص را در صفحه‌ی فید خود نبینید کافیست مطابق شکل در کنار پست‌هایش بر روی گزینه‌ی Unfollow کلیک نمایید. در این صورت او را در لیست دوستان خود دارید اما مطالبش را در صفحه‌ی خود نخواهید دید.

۱۱ قابلیت و ترفند در فیس‌‌بوک که احتمالا از آن‌ها خبر ندارید (بخش دوم)

۸. دسته‌بندی کردن دوستان، همکاران و آشنایان

یکی از کارهایی که کاربران حرفه‌ای فیس‌بوک باید انجام دهند دسته‌بندی دوستان خود در فیس‌بوک می‌باشد. مثلا لیستی برای همکاران و لیستی جداگانه برای آشنایان و دوستان داشته باشند. این کار مزایای فراوانی را به همراه دارد؛ به عنوان مثال می‌توانید یک مطلب را برای همکاران خود بفرستید و یا یک لطیفه را فقط برای دوستان و آشنایان منتشر کنید. برای این کار در بخش فیدهای خبری خود در نوار سمت چپ صفحه و پایین در کنار گزینه‌ی friends بر روی گزینه‌ی بیشتر کلیک کرده و در پنجره‌ی جدید گزینه‌ی Create A list کلیک کنید. سپس نام لیست و کسانی را که می‌خواهید در آن قرار دهید را وارد کرده تا لیست جدید به اکانت شما اضافه شود.

۱۱ قابلیت و ترفند در فیس‌‌بوک که احتمالا از آن‌ها خبر ندارید (بخش دوم)

۹. چه کسی پست شما را ببیند؟

این مورد یکی از پرکاربردترین امکانات فیس‌بوک در زمینه‌ی انتشار یک مطلب می‌باشد. ممکن است یک پست را فقط برای یکی از دوستانتان نوشته باشید و نخواهید که هیچ کس دیگری از آن با خبر شود. ممکن است یک پست را در زمینه‌ی کاری خود برای همکاران در نظر داشته باشید. اینجاست که باید در هنگام انتشار پست مربوطه مشخص کنید که چه کسی آن را مشاهده نماید؟

برای این کار مطلب مربوطه را مطابق معمول بنویسید و اگر عکسی نیز دارید در آن قرار دهید اما قبل از انتشار آن ابتدا دسته‌ای از افراد که باید آن را ببینند مشخص کنید و همچنین بر روی گزینه‌ی Public کلیک کنید و سپس گزینه‌ی Custom را انتخاب نمایید و در آن نام کسانی را نمی‌خواهید از این پست خبر داشته باشند در آن وارد نمایید. در این بخش هم می‌توانید نام یک لیست یا گروه را وارد کنید و هم نام یک شخص را.

۱۱ قابلیت و ترفند در فیس‌‌بوک که احتمالا از آن‌ها خبر ندارید (بخش دوم)

۱۰. افزایش امنیت پروفایل( خصوصی کردن آن)

فیس‌بوک به صورت پیش‌فرض در زمینه‌ی محافظت از پروفایل و اطلاعات شما بیار خوب عمل می‌کند اما ممکن است شما به صورت اتفاقی با اعمال تنظیماتی این امنیت را کمتر کرده باشید و اطلاعاتی را که دوست ندارید افراد دیگر بدانند، به صورت اتوماتیک در فضای مجازی پخش شوند. برای اطمینان از امنیت پروفایل خود حتما به بخش Setting و privacy بروید. در این بخش می‌توانید تمامی نکات امنیتی مربوط به انتشار اطلاعات در شبکه را بررسی و در جاهایی آن‌ها را تغییر دهید.

۱۱ قابلیت و ترفند در فیس‌‌بوک که احتمالا از آن‌ها خبر ندارید (بخش دوم)

۱۱. تغییر حالت بخش فید خبری از اخبار مهم به جدیدترین اخبارها

چرا باید یک مطلب و یا خبر را چندین و چند بار در فید خبری خود ببینیم؟ این مسئله بسیاری از کاربران را از این بخش زده می‌کند؛ پس باید راه حلی وجود داشته باشد. برای این کار کافیست در منوی سمت چپ بر روی گزینه‌ی News Feed در زیر عکس خود کلیک کرده و حالت Top Stories به حالت Most  Recent تغییر دهید تا جدیدترین اخبار برایتان به نمایش در آید.

موفق باشید!


ویدیو مرتبط :
ترفند : ترفند بسیار جالب درباره کروم - tarfand

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

11 ترفند در فیس‌‌بوک که تا به حال نمی دانستید (1)


بدون شک فیس‌بوک بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین شبکه ی اجتماعی دنیا می‌باشد که روزانه میلیون‌ها کاربر را به خود مشغول کرده است. این شبکه اجتماعی خوبی‌ها و همچنین بدی‌هایی را به همراه دارد.

گویا آی تی: بدون شک فیس‌بوک بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین شبکه ی اجتماعی دنیا می‌باشد که روزانه میلیون‌ها کاربر را به خود مشغول کرده است. این شبکه اجتماعی خوبی‌ها و همچنین بدی‌هایی را به همراه دارد. به اشتراک‌گذاری فایل‌ها، عکس‌ها و ویدیوها با دوستان، اطلاع از وضعیت دوستانتان و… از جمله ویژگی‌های بسیار خوب فیس‌بوک می‌باشد. همچنین اعتیاد‌آور بودن این شبکه اجتماعی مشکلات فراوانی را به همراه آورده است.

اما از این موضوع گذشته، به عنوان یک کاربر فیس‌بوکی ممکن است از بسیاری ویژگی‌ها و امکانات این شبکه بزرگ آگاه نباشید. امکاناتی که استفاده از آنرا لذت‌بخش‌تر و بهتر می‌کنند. در این مقاله آموزشی، ۱۱ ویژگی و ترفند فیس‌بوکی را که احتمالا تا به حال با آن‌ها برخورد نکرده‌اید را برایتان شرح می‌دهیم.

۱۱ قابلیت و ترفند در فیس‌‌بوک که احتمالا از آن‌ها خبر ندارید!(بخش اول)

۱. دانلود دیتا و اطلاعات اکانت خود

با حجم عظیمی از اطلاعات و دیتای کاربری خود در فیس‌بوک از ترس از دست دادن آن‌ها همیشه با این شبکه اجتماعی درگیر هستیم. اما این موضوع حل‌شدنی است. فیس‌بوک می‌تواند یک فایل فشرده Zip حاوی تمام پست‌ها، مطالب، عکس‌ها، ویدیوها، پیام‌ها و دیگر اطلاعات شما را برایتان ایمیل کند. اما چگونه؟ برای اینکار بر روی مثلتی که در بالای صفحه سمت راست قرار گرفته است کلیک کنید و به بخش تنظیمات (Setting) بروید. در پنجره‌ی جدید بر روی گزینه‌ی Download a copy of your Facebook data کلیک کنید و در نهایت با کلیک بر روی Start My Archive این کار را انجام دهید.

۱۱ قابلیت و ترفند در فیس‌‌بوک که احتمالا از آن‌ها خبر ندارید!(بخش اول)

۲. مشاهده آلبوم‌های شما توسط افرادی که عضو فیس‌بوک نیستند!

ممکن است یکی از اعضای خانواده شما بخواهد آلبوم‌های عکس شما را بدون این که نیاز به عضویت در فیس‌بوک داشته باشد ببیند. آیا این کار امکان پذیر است؟ در پاسخی باید گفت بله؛ برای این کار آلبوم مورد نظرتان را باز کرده و بر روی گزینه‌ی Setting رفته و در نهایت بر روی گزینه‌ی Get link کلیک نمایید. هم می‌توانید لینک مربوط به آلبوم را دریافت کنید و آن را در جایی معین قرار دهید (Paste) و همچنین می‌توانید به کمک گزینه‌ی Sent Message آلبوم را برای فرد مورد نظر بفرستید. البته امکان ارسال برای افرادی که عضو فیس‌بوک نیستند تنها با دریافت لینک آلبوم و ایمیل کردن آن امکان پذیر است.

۱۱ قابلیت و ترفند در فیس‌‌بوک که احتمالا از آن‌ها خبر ندارید!(بخش اول)

۳. قابلیت ویدئوی LookBack

یکی از قابلیت‌های جالب و کاربردی فیس بوک، Lookback می‌باشد. کاربران فیس‌بوک با مراجعه به آدرس Facebook.com/lookBack می‌توانند تمام عکس‌هایی را که در مدت عضویت در فیس‌بوک منتشر کرده‌اند را به صورت یک ویدیو کامل و بسیار جالب مشاهده نمایند. البته با مراجعه به آدرس فوق، می‌توانید هر آنچه را که تمایل نداشته باشید، وارد ویدئوی خود نکنید. در هر صورت، پیشنهاد می‌کنیم حتما این قابلیت را امتجان کنید.

۱۱ قابلیت و ترفند در فیس‌‌بوک که احتمالا از آن‌ها خبر ندارید!(بخش اول)

۴. امکان تغییر نامتان در فیس‌بوک را به بی‌نهایت‌بار برسانید!

برخی‌ از کاربران فیس‌بوک به عوض کردن نام خود و گذاشتن القاب مختلف علاقه و عادت دارند. اما فیس‌بوک به کاربران اجازه عوض کردن نام نمایشی را فقط برای چند بار محدود کرده است. حالا ممکن است شما بخواهید ماه به ماه و یا حتی هر هفته یک لقب جدید برای نام کاربری خود در فیس بوک قرار دهید. راهی وجود دارد؟

اگر به عوض کردن این نام‌ها علاقه دارید بهترین راه را به شما می‌آموزیم. بر روی مثلثی که در بالای صفحه و سمت راست قرار دارد کلیک کنید و به بخش Setting مراجعه نمایید. بر روی گزینه‌ی Edit که در کنار نام خود قرار گرفته است کلیک کنید. در قسمت جدیدی که مشاهده می‌کنید نام مورد نظر را وارد و بر روی گزینه‌ی Include this to my timeline کلیک کنید.  سعی کنید از لغات زشت و یا موبوط به تبلیغات شغل خود استفاده نکنید زیرا فیس‌بوک شما را بلاک خواهید کرد.

۱۱ قابلیت و ترفند در فیس‌‌بوک که احتمالا از آن‌ها خبر ندارید!(بخش اول)

۵. بلاک کردن اپلیکیشن‌ها و نوتیفیکیشن آن‌ها

آیا دوستانتان مرتب شما را به انجام این بازی یا آن بازی دعوت می‌کنند؟ آیا از شما می‌خواهند در برنامه‌های مسخره و وقت‌گیر شرکت کنید؟ آیا از این برنامه‌ها و نوتیفیکیشن‌هایشان خسته شده‌اید؟ خبر خوب این است که بلاک کردن این بازی‌ها و برنامه‌ها بسیار ساده می‌باشد. برای این کار کافیست بر روی همان مثلث بالای صفحه سمت راست کلیک کنید و به بخش Setting رفته و بر روی گزینه‌ی Blocking کلیک کنید. در این قسمت نام هر برنامه‌ای را که شما را از اطلاع‌رسانی‌هایش خسته کرده است را وارد کنید و برای همیشه از شرش خلاص شوید.

۱۱ قابلیت و ترفند در فیس‌‌بوک که احتمالا از آن‌ها خبر ندارید!(بخش اول)

۶. جلوی پست گذاشتن برنامه‌ها در صفحه‌ی خود جلوگیری کنید

ممکن است دوست نداشته باشید دوستانتان، اعضای خانواده و یا حتی رئیس خود از این که مشغول بازی در فیس‌بوک هستید آگاه شوند، اما این بازی‌ها بدون اجازه شما در صفحه‌ی شخصیتان پست‌ها و مطالبی برای تبلیغ خود می‌گذارند و جالب اینجاست که این بازی‌ها بدون اجازه‌ی ارسال پست در صفحه‌ اصلی شما اجازه بازی کردن را به شما نمی‌دهند! اما راهی برای جلوگیری از این کار وجود دارد. بر روی مثلت بالای صفحه سمت راست کلیک کنید و به بخش Setting و Apps بروید. برنامه‌های مربوطه را پیدا کنید و بر روی Edit کلیک نمایید. سپس Vissiblity را بر روی Only Me قرار دهید. این برنامه‌ها باز هم بر روی صفحه‌ی شما پست می‌گذارند اما فقط خودتان قادر به دیدن آن می‌باشید.

۱۱ قابلیت و ترفند در فیس‌‌بوک که احتمالا از آن‌ها خبر ندارید!(بخش اول)

امیدواریم از مطالب این بخش بهره کافی را برده باشید. منتظر بخش دوم این پست و ۵ آموزش کاربردی و حرفه‌ای دیگر برای فیس‌بوک باشید. بخش دوم به زودی در مجله‌ی گویا آی‌تی منتشر خواهد شد.