دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

پیشرفته ترین کابلهای فیبر نوری + عکساخبارعلمی وآموزشی - پیشرفته ترین کابلهای فیبر نوری + عکس

ساخت کابلهای فیبری که بتوان با استفاده از آن اطلاعاتی با حجم وسیع را جابجا کرد از طرحهایی است که اخیرا محققان روی آن کار میکنند.

محققان در دانشگاه فنی آیندهوون فلوریدا کابل فیبر نوری ساخته اند که قابلیت انتقال اطلاعاتی بالغ بر 5000 دی وی دی را تنها در یک ثانیه دارد که این میزان انتقال شش برابر بیشتر از نمونه های پیشین است.

اخبار,اخبارعلمی وآموزشی,پیشرفته ترین کابلها

به گفته محققان با ارتقاء تجهیزات زیر ساختی ارتباطی در هر دو سوی ترمینالهای کابلی، کارشناسان IT قادرند سرعت انتقال اطلاعات را که اکنون 100 ترابایت بر ثانیه است را تا 10 برابر افزایش دهند.

همچنین محققان میگویند که به منظور افزایش سرعت انتقال اطلاعات بایستی از کابل های چند هسته ای به جای کابلهای فیبر نوری تک هسته ای استفاده کنند.

این کابلها قادرند مشکلات افزایش سیگنال را که کابلهای کنونی مبتلا به آن هستند را برطرف کنند و دارای کارآمدی بالایی نیز میباشند.
اخبارعلمی وآموزشی - باشگاه خبرنگاران

 


ویدیو مرتبط :
نحوه عملکرد کابلهای فیبر نوری

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

ASIMO؛ پیشرفته‌ترین روبوت انسان نما + عکس


روبوت انسان‌نمای ASIMO که طراحی و تولید شرکت هونداست، یکی از پیشرفته‌ترین و معروف‌ترین روبوت‌های انسان‌نمای حال حاضر دنیاست.