دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

مرتب نگه داشتن صفحه اول گوشی هوشمند اندرویدیدر گوشی‌های هوشمند یكی از مشكلاتی كه كاربران با آن مواجه هستند كوچک بودن نسبی صفحه نمایش‌ها است. البته داشتن تعداد زیادی برنامه‌های كاربردی در تلفن آندروید بسیار مطلوب است، اما این مطلوبیت تا زمانی است كه پی می‌بریم این برنامه‌ها گوشی‌مان را با مصرف اندک فضای موجود در صفحه نمایش، به هم ریخته‌اند.

احتمالا بارها برایتان اتفاق افتاده که به دنبال یک برنامه می‌گردید اما نمی‌توانید آیکن برنامه را در صفحه‌های گوشی خود در میان انبوهی از برنامه‌ها پیدا کنید. حال چندین راه‌حل ساده برای این منظور ارائه می‌کنیم.

 

گوشی هوشمند اندرویدی,مرتب نگه داشتن  گوشی هوشمند اندرویدی

 
اندروید گوگل سیستم عاملی است كه روز به روز بر تعداد كاربران و در نتیجه فراگیر شدنش افزوده می‌شود، ‌سیستمی كه از گوشی‌های هوشمند شروع كرد و به تبلت‌ها رسید. در گوشی‌های هوشمند یكی از مشكلاتی كه كاربران با آن مواجه هستند كوچک بودن نسبی صفحه نمایش‌ها است. البته داشتن تعداد زیادی برنامه‌های كاربردی در تلفن آندروید بسیار مطلوب است، اما این مطلوبیت تا زمانی است كه پی می‌بریم این برنامه‌ها گوشی‌مان را با مصرف اندک فضای موجود در صفحه نمایش، به هم ریخته‌اند. حال چندین راهنمایی جهت سازماندهی صفحه نمایش گوشی به منظور بهینه کردن بهره­‌وری پیشنهاد می‌کنیم.

صفحه اصلی گوشی اندرویدی در عین سادگی می‌تواند قابلیت‌ها و میانبرهای کاربردی بیشتری را برای ما ارائه کند، در مقابل صفحه‌ای که مرتب نبوده و پر از آیکون‌های برنامه است، وقت زیادی از ما برای یافتن برنامه‌ی مورد نظر تلف می‌کند. اگرچه هنگام یافتن آیکون برنامه‌ای خاص می‌توان از قابلیت جستجو استفاده کرده و به راحتی آن را پیدا کنید اما تکرار این پروسه کاری خسته کننده به نظر می‌رسد.

 

به همین دلیل باید به دنبال راه‌کارهایی باشیم تا این پروسه تکرار نشده و در عوض به برنامه‌ی مدنظر سریع‌تر دسترسی داشته باشیم. بخصوص هنگامی که برنامه‌های بیشتری دانلود می‌کنیم، به طور خودکار میان‌برهای آن‌ها به صفحه نمایش اضافه می‌شود. خوشبختانه مرتب کردن صفحه نمایش گوشی اندرویدی به تلاش زیادی نیاز ندارد. البته شاید در این بین کاربرانی هم یافت شوند که ترجیح می‌دهند صفحه‌ی اول گوشی خود پر از برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های متفاوت باشد. حال اگر جزو افرادی هستید که همیشه به منظم و مرتب بودن گوشی و مخصوصا صفحه‌ی اول گوشی اهمیت می‌دهیم دو راه‌کار ساده و آشنا را برای شما پیشنهاد می‌دهیم.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که اجازه ندهید اپلیکیشن‌ها هنگان نصب به طور اتوماتیک میانبرهای خود را به صفحه نمایش اضافه کند؛ البته این امر بدیهی است که وقتی برنامه‌ای را دانلود می‌کنید و میانبری را به طور اتوماتیک به صفحه‌ی اول گوشی اضافه‌ می‌کند، می‌توانید به راحتی آن را پاک کنید. اما ممکن است همیشه زمان کافی برای انجام این کار و البته پاک کردن میانبر هر اپلیکیشن نداشته باشید، از این رو چند راه‌حل ساده را در نظر داریم.

 

بعد از غیرفعال کردن اضافه شدن میانبر در خود اندروید، اگر احساس می‌کنید که تعدادی از اپلیکیشن‌های خاصی هستند که دوست دارید همواره در دسترس باشند، می‌توانید از کشوهای برنامه یا drawerها استفاده کرده و به راحتی میانبر برنامه‌های دلخواه خود را به صفحه‌ی نخست گوشی اضافه کنید.

 

گوشی هوشمند اندرویدی,مرتب نگه داشتن  گوشی هوشمند اندرویدی

 
راه‌حل دوم و بسیار کاربردی، استفاده از پوشه‌ها است. بیشتر تلفن­‌های اندروید با چند صفحه­‌ی خانگی ارائه شده­‌اند كه ممكن است این تعداد اسكرین برای قرار گرفتن تمامی میانبرهای ما كافی نباشند، اما با استفاده از پوشه‌ها می‌توانیم میانبرهای صفحه­‌ی خانگی را درون چندین منوی فرعی pop-up گروه­‌بندی كنیم.

 

برای این منظور روی صفحه نمایش‌مان آهسته ضربه زده و برای چندین ثانیه نگه می­‌داریم تا گزینه­‌ی پوشه­‌ها بالا بیاید. زمانی که پوشه‌ای را در صفحه‌ی گوشی خود ایجاد کردید به راحتی می‌توانید اپلیکیشن‌های دلخواه خود را به آن اضافه کنید. در این صورت طبقه بندی آن‌ها نیز آسان‌تر خواهد بود.

شما می‌توانید برنامه‌های خود را بر اساس عملکرد، رنگ، حروف الفبا و بر اساس بیشترین کاربرد مرتب کنید. سعی کنید در این روش با استفاده از کاری که با برنامه‌ها انجام می‌دهید پوشه بسازید و برنامه‌ها را از این طریق دسته بندی کنید. اگر طرفدار استفاده از پوشه‌ها نیستید می‌توانید از این روش استفاده کنید و برنامه‌های خود را بر اساس موضوع مرتب کنید. به هر سطر یک موضوع خاص را اختصاص داده و برنامه‌های مشابه را در آن سطر قرار دهید تا به راحتی آن‌ها را شناسایی کنید. به طور مثال سطر اول شما می‌تواند به برنامه‌هایی اختصاص پیدا کند که برای برنامه روزانه شما کاربرد دارند و سطر دوم به برنامه‌هایی که برای خواندن مورد علاقه شما هستند.

منبع: zoomit.ir

 


ویدیو مرتبط :
صفحه کلید اندرویدی در ساعت مچی هوشمند، برای تایپ کردن!!

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

صفحه گوشی خود را چگونه مرتب کنیم؟گوشی های اندرویدی, ترفند موبایل

صفحه گوشی اندروید

 

این روزا با پیشرفت تکنولوژی و کاربرد بیشتر انواع گوشی مخصوصا گوشی های اندرویدی علاوه بر برطرف شدن یک سری از مشکلات و سرعت بخشیدن به کارها با مشکلاتی نیز مواجه خواهیم شد که کمترین آن نصب برنامه های کاربردی بسیاری روی گوشی است که گاهی پیدا کردن یک برنامه خاص روی صفحه گوشی را مشکل می کند و در صورت ایجاد میانبرهایی از آن برنامه نیز با صفحه ای شلوغ و آشفته رو به رو خواهیم شد که باز جستجو را مشکل می کند و یا در شرایطی هستیم که امکان تایپ ابتدای نام گوشی و سرچ آن وجود ندارد، مثلا وسایل زیادی در دستمان هست و فقط امکان استفاده از یکی دو انگشت برای ما مهیاست.

 

در این مطلب سعی دارد راه هایی را برای استفاده بهینه از صفحه گوشی اندرویدی شما را بیان کند که هم سرعت عمل و هم کارایی شما را بالاتر ببرد و هم میزان خطا و اشتباه و خستگی ناشی از آن را برای شما کاهش دهد.

 

مرتب کردن صفحه گوشی, برنامه های کاربردی گوشی

 

اولین و بهترین راه این است که هنگام نصب برنامه (اپلیکیشن) گزینه ی ایجاد میانبر روی صفحه را لغو کنیم تا پس هر بار نصب مجبور نباشیم میانبرها را از صفحه حذف کنیم. چون در بعضی موارد به طور همزمان چندین برنامه را نصب می کنیم که حذف میانبرهای آن ممکنه زمان زیادی از ما بگیرد.

 

گوشی های اندرویدی

مرتب کردن صفحه گوشی

 

استفاده از کشوهای برنامه یا drawerها است که می تونه کمک زیادی به مرتب کردن اپلیکیشن ها بکند. شما با استفاده از کشوهای برنامه ( drawerها ) میانبرهایی را که در طول روز استفاده بیشتری از آنها می کنید را در آن قرار داده و روی صفحه گوشی داشته باشید.


روش سوم استفاده از پوشه هاست . در گوشی های اندروید تعدادی اسکرین برای قرار گرفتن میانبرها قرار داده شده است که شاید برای تمام میانبرهای ما کافی نباشد اما برای دسته بندی اپلیکیشن های پر کاربرد در صفحه مناسب است. همچنین با استفاده از پوشه‌ها می‌توانیم میانبرهای صفحه­‌ی خانگی را درون چندین منوی فرعی pop-up گروه­‌بندی کنیم.

 

برای این منظور روی صفحه نمایش‌مان آهسته ضربه زده و چند ثانیه نگه می­‌داریم تا گزینه­‌ی پوشه­‌ها بالا بیاید، سپس پوشه مورد نظر خود را ایجاد کرده و به راحتی می‌توانید اپلیکیشن‌های دلخواه خود را به آن اضافه کنید. در این صورت طبقه بندی آن‌ها نیز آسان‌تر خواهد بود.

 

همچنین شما می توانید اپلیکیشن های خود را براساس نوع ، رنگ ، عملکرد، میزان استفاده و نام و … مرتب کنید. در این روش کافیست که پوشه ای بسازید و برنامه های مورد نظر خود را در آن قرار دهید و طبق مواردی که گفته شد مرتب کنید.


اگر طرفدار استفاده از پوشه‌ها نیستید می‌توانید برنامه‌های خود را بر اساس موضوع مرتب کنید. به هر سطر یک موضوع خاص را اختصاص داده و برنامه‌های مشابه را در آن سطر قرار دهید تا به راحتی آن‌ها را شناسایی کنید. مثلا سطر اول شما می‌تواند به برنامه‌هایی اختصاص پیدا کند که برای برنامه روزانه شما کاربرد دارند و سطر دوم به برنامه‌هایی که برای خواندن مورد علاقه شما هستند.
منبع:ariamoons.com