دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

طراحی صفحه کلیدی که حرکات دست را درک می‌کندصفحه کلید,انواع صفحه کلید,انواع کیبورد

طراحی صفحه کلیدی که حرکات دست را درک می‌کند
واحد تحقیقات مایکروسافت موفق به ساخت نمونه اولیه یک صفحه کلید شده که قادر به درک حرکات دست و اجرای فرامین مربوط است.عرضه این صفحه کلید شکاف موجود میان وسایل الکترونیک لمسی و صفحه کلیدهای سنتی را پر می کند.
این صفحه کلید در کنفرانس تعامل انسان با رایانه در تورنتوی کانادا در معرض دید عموم قرار گرفت. صفحه کلید یاد شده دارای 64 حسگر است که می‌تواند به سادگی حرکات دست انسان را بر فراز آن تشخیص دهد.


به عنوان مثال اگر کاربر دست خود را به سمت راست یا چپ حرکت دهد منوهای مختلفی از ویندوز 8 را فعال خواهد کرد. هدف از این کار آن است که کاربر به جز زمان تایپ، نیازی به لمس دکمه‌های صفحه کلید نداشته باشد.
بعضی از حرکات دست جایگزین کلیدهای میان‌بر صفحه کلید می‌شوند که از جمله آنها می‌توان به ترکیب alt  و tabبرای منتقل شدن از برنامه‌ای به برنامه دیگر اشاره کرد. قرار است این روش بسیاری از کلیدهای میان بر پیچیده را در ویندوز حذف کند.


تعداد حرکات دستی که فعلا این صفحه کلید می تواند درک کند، محدود است، اما قرار است تعداد این حرکات در آینده افزایش یابد. زمان عرضه و قیمت این صفحه کلید هنوز اعلام نشده است.
منبع:farsnews.com


ویدیو مرتبط :
درک خواص کلمات کلیدی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

صفحه کلیدی با طراحی عجیب +عکسصفحه کلیدی با طراحی عجیب +عکس

صفحه‌کلید آن به شکل دو بخشی و ساختار افقی طراحی شده است که باعث راحتی استفاده در هنگام تایپ می‌شود.

صفحه‌کلید و ماوس بسیار منحصر به فردی را که توسط "Mark Parker" طراحی شده است، "TREWGrip" نام دارد، این صفحه کلید مجهز به صفحه‌کلیدی دو بخشی و Air Mouse می‌باشد.

 

صفحه‌کلید,صفحه‌کلید و ماوس,صفحه کلید جدید

 

 صفحه‌کلید آن به شکل دو بخشی و ساختار افقی طراحی شده است که باعث راحتی استفاده در هنگام تایپ می‌شود. طوری که هیچ فشاری به مچ دست وارد نمی‌شود و کاربر را خسته نمی کند.
 از طرفی سرعت تایپ با این محصول بسیار بالا بوده و به درد آن دسته از افرادی می خورد که قصد دارند در مدت زمان کم متن های طولانی را تایپ کنند. قیمت این محصول بیسیم 249 دلار یعنی حدود 750 هزارتومان است...../yjc.ir