دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

راهنمای خرید/ بالاخره کدام‌ یکی را بخریم؛ گلکسی اس ۶ یا گلکسی اس ۶ اج؟


هرساله شرکت‌های تولیدکننده دستگاه‌های اندرویدی معمولا در یک بازه زمانی نزدیک به هم، از پرچمداران جدید خود رونمایی می‌کنند.

وب‌سایت فارنت - حسن کریمی: هرساله شرکت‌های تولیدکننده دستگاه‌های اندرویدی معمولا در یک بازه زمانی نزدیک به هم، از پرچمداران جدید خود رونمایی می‌کنند.هرساله شرکت‌های تولیدکننده دستگاه‌های اندرویدی معمولا در یک بازه زمانی نزدیک به هم، از پرچمداران جدید خود رونمایی می‌کنند. این عمل باعث شده کاربران اندرویدی در انتخاب دستگاه‌های جدید با شک و تردید روبرو شوند زیرا دستگاه‌های جدید با قابلیت‌هایی خوب به یک‌باره وارد بازار می‌شوند.

راهنمای خرید/ بالاخره کدام‌ یکی را بخریم؛ گلکسی اس ۶ یا گلکسی اس ۶ اج؟

با این اوصاف اگر شما از جمله کاربران وفادار به این برند کره‌ای هستید، باید تصمیم جدید خود برای خرید را از میان گزینه‌های موجود یعنی گلکسی اس۶  و گلکسی اس۶ اج بگیرید. تصمیم‌گیری با توجه به مشخصه‌های تقریبا یکسان این دو دستگاه هوشمند آنچنان که باید و شاید هم آسان نیست اما تفاوت قیمت میان این دو پرچمدار و سایر گزینه‌هایی که به آنها اشاره خواهیم کرد شاید بتواند کمک کوچکی به شما کند.

راهنمای خرید/ بالاخره کدام‌ یکی را بخریم؛ گلکسی اس ۶ یا گلکسی اس ۶ اج؟

دفتر سامسونگ در ایران، روز چهارشنبه ۲۶ فروردین ماه به طور رسمی آغاز عرضه رسمی این دو پرچمدار به بازار ایران را اعلام کرد. بررسی‌های ما نشان داد که این شرکت، گلکسی اس ۶ و گلکسی اس ۶ اج را با قیمت‌های ۳ میلیون و چهل هزار تومان و دو میلیون و هشتصد هزار تومان به ترتیب برای گلکسی اس ۶ اج و گلکسی اس ۶ وارد بازار ایران کرده است. در این مطلب برای مقایسه قیمت ما این قیمت‌ها را به عنوان معیار در نظر گرفته‌ایم اگر چه بر هیچ کسی پوشیده نیست که مطمئنا قیمت‌ها به مرور زمان دچار کاهش خواهند شد. با همراه باشید تا سراغ گزینه‌های متفاوت در این گوشی‌های پرچمدار برویم.

قیمت

برنده؛ گلکسی اس ۶


هر دو دستگاه از مشخصه‌های مشابهی برخوردارند اما قیمت عرضه دو دستگاه برابر نیست. از لحاظ قیمتی، اس ۶ اج چیزی بیش از ۲۰۰ هزارتومان گران‌تر از نسخه معمولی است. این هزینه اضافی در قبال بهره‌گیری از صفحه‌نمایش خمیده در نسخه اج از شما اخذ می‌شود اما این نکته که آیا استفاده از صفحه‌نمایش خمیده و قابلیت‌های مربوط به آن می‌تواند تا ۲۰۰ هزار تومان ارزش داشته باشدیا خیر!؟ به تصمیم شما بستگی دارد.

راهنمای خرید/ بالاخره کدام‌ یکی را بخریم؛ گلکسی اس ۶ یا گلکسی اس ۶ اج؟

اما در هر صورت بد نیست بدانید که با توجه به گزارش‌های منتشر شده، هزینه ساخت گلکسی اس ۶ اج بسیار بالاتر از آیفون ۶ پلاس اپل برآورد شده است و در واقع این محصول بیشترین هزینه تولید را در بین محصولات برای سامسونگ در بر دارد.


راحتی

برنده؛ گلکسی اس ۶

در طراحی، در اکثر موارد، هر دو دستگاه یادشده مشابه هستند. در پرچمداران جدید سامسونگ، این شرکت، تمرکز خود را بر روی طراحی و کیفیت ساخت معطوف کرده است. این‌بار به جای استفاده از بدنه پلاستیکی شاهد بهره‌گیری از آلومینیوم و شیشه در بدنه این دستگاه هستیم. نتیجه کار تولید دستگاهی با کیفیت بدنه خوب است که با قاطعیت می‌توان آن‌را متمایز از دیگر دستگاه‌های تولیدی سری گلکسی اس اعلام کرد.

راهنمای خرید/ بالاخره کدام‌ یکی را بخریم؛ گلکسی اس ۶ یا گلکسی اس ۶ اج؟

متاسفانه! هر دو دستگاه تولیدشده آن‌قدر خوب هستند که بازهم تصمیم‌گیری در خصوص انتخاب یکی از آن‌ها سخت است. گلکسی اس ۶ از طراحی رایج در میان گوشی‌های هوشمند بهره می‌برد و نگه‌داشتن آن در دست با توجه به لبه‌های گرد، بسیار ایده‌آل است. نسخه اج از صفحه‌نمایش خمیده در دو سمت گوشی بهره‌ می‌برد که همین امر در دست گرفتن گوشی را با مشکلی البته نه‌چندان جدی مواجه خواهد کرد اما در هر صورت برخورداری از چنین طراحی، شما را با محدودیت‌هایی هر چند اندک در استفاده مواجه می‌کند.


قابلیت‌ها

برنده؛ اس ۶ اج


صفحه‌نمایش به‌کارگرفته شده در گلکسی اس ۶ اج تنها جنبه نمایشی و یا به منظور زیباتر شدن ظاهر گوشی نبوده و سامسونگ، قابلیت‌های مختلفی را برای این صفحه‌نمایش خمیده درنظر گرفته که برخی از این قابلیت‌ها تنها جنبه تزئینی داشته اما برخی کاملا کاربردی هستند که پیش از این به طور کامل به آنها پرداخته‌ایم اما برای یادآوری در ادامه به چند مورد از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

یکی از کاربردی‌ترین موارد در خصوص صفحه‌نمایش خمیده گلکسی اس۶ اج، امکان بهره‌گیری از قابلیت‌ها و اختصاص آن‌ها به ۵ مخاطب مورد نظر شما در جهت بهره‌گیری از دریافت هشدارها به صورت چراغ‌های رنگی است.

people edge


راهنمای خرید/ بالاخره کدام‌ یکی را بخریم؛ گلکسی اس ۶ یا گلکسی اس ۶ اج؟

با کشیدن دست بر روی صفحه از قسمت خمیده صفحه‌نمایش، می‌توانید میان‌برهایی برای تماس با ۵ مخاطب مورد علاقه و یا ارسال پیامک به آن‌ها داشته باشید. اگر تماس‌های از دست‌رفته و یا پیامکی از این افراد نیز داشته باشید، هشدارهایی رنگی بر روی صفحه‌نمایش خمیده مشاهده خواهید کرد. با کشیدن دست از قسمت هشدارها می‌توانید به این موارد از دست‌رفته پاسخ دهید و یا آن‌ها را مدیریت کنید.

Edge Lightning

راهنمای خرید/ بالاخره کدام‌ یکی را بخریم؛ گلکسی اس ۶ یا گلکسی اس ۶ اج؟

یکی دیگر از قابلیت‌های کاربردی، Edge Lightning نام دارد. از آنجایی‌که صفحه‌نمایش خمیده گلکسی اس ۶ اج از دو سمت گوشی بیرون زده، می‌توانید گوشی را از قسمت صفحه‌نمایش بر روی میز قراردهید تا تنها تماس‌ها و یا هشدارهایی که از سوی افراد مهم و خاص دریافت می‌کنید به صورت هشدارهای رنگی بر روی این صفحه‌نمایش خمیده برای شما نمایش داده شوند و دیگر هشدارهای مختلف از سوی افراد مختلف باعث ایجاد مزاحمت برای شما نشوند.

Information Stream

صفحه‌نمایش خمیده گلکسی اس ۶ اج را می‌توانید به منظور بهره‌گیری در نمایش اطلاعات خاص نیز استفاده کنید. توییت‌های جدید، نتایج مسابقات ورزشی، سرخط‌های خبری و … از جمله این اطلاعات هستند.

راهنمای خرید/ بالاخره کدام‌ یکی را بخریم؛ گلکسی اس ۶ یا گلکسی اس ۶ اج؟

می‌توانید از انواع مختلف فیدها به منظور نمایش خودکار بر روی این صفحه‌نمایش خمیده بهره ببرید. با کشیدن دست بر روی این فیدها می‌توانید اطلاعات جدید را مشاهده کنید و آن‌ها را به صورت تمام‌اندازه بخوانید. همانطور که گفتیم برای مشاهده لیست کامل قابلیت‌های این صفحه‌نمایش خمیده می‌توانید به این مطلب فارنت مراجعه کنید.


قابلیت‌های شاخص و متمایز

برنده؛ گلکسی اس ۶ اج


طراحی و قابلیت‌های استفاده شده در گوشی‌های هوشمند، کاملا به هم نزدیک شده و به نوعی خسته‌کننده شده‌اند. در حال حاضر گوشی‌های هوشمند از صفحه‌نمایش لمسی و چندین کلید لمسی در پایین برخوردارند و نهایتا از یک کلید فیزیکی همانند آنچه در اس ۶ می‌بینیم بهره می‌برند.

راهنمای خرید/ بالاخره کدام‌ یکی را بخریم؛ گلکسی اس ۶ یا گلکسی اس ۶ اج؟

با این اوصاف، اس ۶ اج قابلیت‌هایی متمایز نظیر آنچه در فیلم‌های تخیلی یا تلویزیون مشاهده می‌کنیم با خود به همراه دارد. می‌توانید این قابلیت‌های جدید مربوط به صفحه‌نمایش خمیده را به دوستان خود نشان داده و مطمئن باشید با توجه به منحصربه‌فرد بودن این قابلیت‌ها، با عکس‌العمل‌هایی جالب روبرو خواهید شد.

حرف آخر


در یک جمله می‌توان گفت پرداخت ۲۰۰ هزار تومان اضافه‌، می‌تواند شما را صاحب یکی از زیباترین گوشی‌های هوشمند دنیا کند. با این وجود تصمیم‌گیری بسیار سخت است. از یک سو شما می‌توانید صاحب یک دستگاه هوشمند بسیار زیبا با قابلیت‌های نرم‌افزاری ویژه و دوربین عالی شوید و از سوی دیگر یک دستگاه هوشمند با صفحه‌نمایش منحصر‌به‌فرد خمیده و امکانات جالب و البته با قیمت ۲۰۰ هزارتومان بیشتر مقابل شما خواهد بود.

بنابراین اگر ۲۰۰ هزارتومان برای شما اهمیت چندانی ندارد، مطمئنا اس ۶ اج را انتخاب خواهید کرد اما اگر به دنبال دستگاهی ساده‌تر با همان قابلیت‌ها و البته کمی ارزانتر هستید، مطمئن باشید خرید اس ۶ نیز شما را پشیمان نخواهد کرد. به نظر شما خرید کدام دستگاه در قبال هزینه پرداختی، رضایت بیشتری را برای کاربر به همراه خواهد داشت؟


ویدیو مرتبط :
آیا خرید گلکسی S10 هنوز منطقی است؟ - آیا گلکسی اس 10 بخریم یا نه؟

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

7 دلیل برای اینکه گلکسی اس 7 اج بخریم


همان‌طور که در جریان هستید سامسونگ چندی پیش از پرچم‌داران 2016 خود در دو نسخه گلکسی اس 7 و اس 7 اج رونمایی کرده است. ما در مطالبی جداگانه به بررسی ویژگی‌ها و قابلیت‌های هریک از این محصولات به طور اختصاصی پرداخته‌ایم.

وب سایت فارنت - بهزاد ایزدی فریمانی: همان‌طور که در جریان هستید سامسونگ چندی پیش از پرچم‌داران 2016 خود در دو نسخه گلکسی اس 7 و اس 7 اج رونمایی کرده است. ما در مطالبی جداگانه به بررسی ویژگی‌ها و قابلیت‌های هریک از این محصولات به طور اختصاصی پرداخته‌ایم. در همین رابط در ادامه قصد داریم 7 دلیل برای اینکه گلکسی اس 7 اج سامسونگ ارزش خریدن دارد را مرور کنیم.

7 دلیل برای اینکه گلکسی اس 7 اج سامسونگ ارزش خریدن دارد

گوشی‌های گلکسی اس 7 و گلکسی اس 7 اج در دو نسخه با ظرفیت 32 و 64 گیگابایتی تولید گردیده‌اند، با این حال برخلاف پرچم‌داران چند سال اخیر سامسونگ، خوشبختانه  امکان افزایش فضای قابل دسترس با بهره‌گیری از کارت حافظه جانبی تعبیه شده است.

7 دلیل برای اینکه گلکسی اس 7 اج سامسونگ ارزش خریدن دارد

 این قابلیت هرچند برای افرادی که حتی فضای داخلی گوشی خود را مصرف نمی‌کنند شاید حائز اهمیت نباشد، با این حال برای آن دسته از کاربرانی که با فایل‌های حجم بالا از قبیل ویدئوهایی با وضوح 4K سرو کار دارند بسیار ارزشمند است زیرا با بهره‌گیری از آن به فضای ذخیره‌سازی اضافی حداکثر 200 گیگابایت دسترسی پیدا خواهند کرد.

دوربین به مراتب باکیفیت‌تر نسبت به نسل قبلی

7 دلیل برای اینکه گلکسی اس 7 اج سامسونگ ارزش خریدن دارد

پرچم‌دار جدید سامسونگ در قاب پشتی میزبان دوربینی 12 مگا پیکسلی مجهز به فناوری پیکسل‌های دوگانه هستند. اگرچه نسبت به دوربین به کار گرفته شده در گلکسی اس 6، شاهد کاهش تراکم پیکسل‌ها هستیم، با این حال به ادعای سامسونگ دوربین گلکسی اس 7 به لطف دیافراگم وسیع‌تر f/1.7 و همچنین پیکسل‌های بزرگ 1.4 میکرونی می‌تواند تا 95 درصد نور بیشتری نسبت به پرچم‌دار سال گذشته این شرکت جذب کند و یکی از بهترین‌ها در ثبت تصاویر در نور کم محسوب خواهد شد.

فناوری Dual Pixel این دوربین نیز که قبلاً به دوربین‌های دیجیتال اختصاص داشت فوکوس را در کسری از ثانیه انجام می‌دهد. در سوی دیگر دوربین سلفی این محصول نیز به لنز 5 مگا پیکسلی با همان گشادگی دیافراگم مجهز شده که قادر است تصاویری شفاف ثبت نماید.

باتری قدرتمند

گلکسی اس 7 اج سامسونگ نه تنها نسبت به پرچم‌دار سال گذشته این شرکت از باتری قدرتمندتری با توان 3600 میلی‌آمپر ساعتی بهره می‌برد، بلکه این قطعه به قابلیت شارژ سریع هم تجهیز گردیده و این یعنی اینکه فرد می‌تواند گوشی خود را حداکثر در مدت زمان 100 دقیقه شارژ کامل نماید. البته ناگفته نماند که این مدت زمان اگر از شارژر وایرلس استفاده نمایید به 150 دقیقه افزایش پیدا خواهد کرد.

 سامسونگ علاوه بر افزایش ضریب توان این محصول، رابط کاربری مبتنی بر اندروید 6 مارشملو آن را هم به طرز قابل توجهی بهینه کرده به طوری که علی‌رغم بهره‌مندی از نمایشگر صفحه خمیده، عملکرد بسیار مطلوبی را در بین هم‌رده‌های خود به جای می‌گذارد.

ظاهری بسیار شکیل و دلربا

7 دلیل برای اینکه گلکسی اس 7 اج سامسونگ ارزش خریدن دارد

جدا از قابلیت‌های سخت‌افزاری گلکسی اس 7 اج، به نظر می‌رسد ضخامت بدنه‌ این محصول به دلیل نوع باتری به کار رفته در آن کمی نسبت به نسل قبلی کاهش یافته است که این امر به خودی خود باعث قرارگیری راحت‌تر آن در دست افراد می‌شود.

سامسونگ در این پرچم‌دار قابلیت‌های جدیدی به لبه منحنی نمایشگر آن اضافه نموده و در بخش پشتیبانی از توسعه‌دهندگان سایت کیت جدیدی را اضافه نموده که آن را کاربردی‌تر می‌کند.

در کنار پنل معمولی اج موسوم به Edge Single پنل جدید دیگری به این دستگاه به نام  Edge Single Plu اضافه شده که با کشیدن تب کناری در لبه‌های اج می‌توان اطلاعات و قابلیت‌های بیشتری را به صورت عریض‌تر و کامل روی صفحه اصلی مشاهده کرد.

 شرکت کره‌ای در ساخت گلکسی اس 7 تلفیقی از به کار گیری شیشه محافظت شده توسط گوریلا گلس 4 و بدنه‌ای فلزی در رنگ‌های دلربا را به ارمغان آورده که در نگاه اول هر فرد علاقه‌مند به فناوری را به سوی خود جلب خواهد کرد.

نمایشگری با ابعاد عالی

7 دلیل برای اینکه گلکسی اس 7 اج سامسونگ ارزش خریدن دارد

بدون شک یکی از معیارهای اصلی افراد در هنگام مراجعه به بازار در جهت خرید یک گوشی هوشمند، ابعاد صفحه‌نمایش آن است. بدیهی است که نمایشگرهای بسیار کوچک از نمایش جزئیات کامل تصاویر محروم هستند، این در حالی است که کار با نمایشگرهای عظیم جثه در گوشی‌های هوشمند نیز با یک دست امکان‌پذیر نیست. در هر حال وب‌سایت منبع معتقد است که لبه خمیده گلکسی اس 7 اج نسبت به اس 6 اج به طور نامحسوسی کمی کشیده‌تر شده که به کاربردی‌تر شدن آن کمک خواهد کرد.

قابلیت always on

7 دلیل برای اینکه گلکسی اس 7 اج سامسونگ ارزش خریدن دارد

جدا از مطالب فوق، گوشی مورد بحث به لطف ویژگی‌های پنل AMOLED به قابلیتی با نام Always-on Display مجهز شده است که همچون گلنس اسکرین گوشی‌های سری لومیا اطلاعات اساسی مانند ساعت، تقویم و یا اعلانیه‌ها را به طور دائم نمایش می‌دهد.

 ناگفته نماند که این قابلیت به مراتب انرژی کمتری را نسبت به حالت آماده به کار بودن دستگاه برای نمایش اطلاعات مصرف می‌کند، با این حال انتظار می‌رود امکان شخصی‌سازی زمان فعال بودن آن پس از قفل صفحه‌نمایش نیز تعبیه شده باشد.

جان سخت‌تر بودن نسبت به گلکسی اس 6

7 دلیل برای اینکه گلکسی اس 7 اج سامسونگ ارزش خریدن دارد

دیگر ویژگی اصلی گلکسی اس 7 سامسونگ را می‌توان برخورداری از گواهینامه عایقی IP68 دانست که جدا از مقاومت بالایش در برابر گرد و غبار، می‌توان آن را عمق 1.5 متری آب شیرین به مدت 30 دقیقه بدون برخورد به هیچ مشکل خاصی استفاده نمود.

 در هر حال وب‌سایت منبع معتقد است که گوشی هوشمند گلکسی اس 7 تلفیقی از سخت‌افزار قدرتمند، دوربین عالی و ویژگی‌های سخت‌افزاری منحصر به فرد همچون نمایشگر دو لبه خمیده است که می‌تواند درآمد سرشاری را برای سامسونگ به ارمغان آورد.