دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

دوربین ۶ هزار دلاری کانن برای عکاسان حرفه‌ای عرضه شددوربین کانن,دوربین حرفه ای Canon,دوربین  EOS-1D X Mark II کانن

دوربین EOS-1D X Mark II با سرعت ۱۴ فریم در ثانیه می‌تواند ۱۷۰ عکس‌ پشت‌سرهم بگیرد

 

عرضه دوربین ۶ هزار دلاری کانن برای عکاسان حرفه‌ای
شرکت Canon از بزرگترین تولیدکنندگان دوربین‌های دیجیتالی در جهان در سری محصولات DSLR خود یک دوربین پیشرفته با نام EOS-1D X Mark II را برای عکاسان حرفه‌ای عرضه کرد. این دوربین دیجیتالی حسگر فول‌فریم ۲۰٫۲ مگاپیکسلی را در خود جا داده است و پردازنده دوگانه تصویری DIGIC 6+ برای آن در نظر گرفته شده است.

 

دوربین EOS-1D X Mark II با سرعت ۱۴ فریم در ثانیه می‌تواند ۱۷۰ عکس‌ پشت‌سرهم بگیرد و برای آن قابلیت تصویربرداری با کیفیت ۴ هزار پیکسلی با سرعت ۶۰ فریم در ثانیه، و با کیفیت ۱۰۸۰ پیکسل و با سرعت ۱۲۰ فریم در ثانیه را تهیه کند. طیف ISO در این دوربین دیجیتالی Canon بین ۱۰۰ تا ۵۱۲۰۰ اعلام شده است که البته کاربران بسته به نیاز خود می‌توانند آن را تا ۴۰۹۶۰۰ هم افزایش دهند.


دوربین دیجیتالی Mark II همچنین سیستم Dual Pixel CMOS AF برای تشخیص ۶۱ نقطه همزمان را در خود جا داده است که به کمک ۴۱ حسگر مختلف فعالیت می‌کند. شرکت کانن اعلام کرد بدنه دوربین دیجیتالی EOS-1D X Mark II با قیمت ۵۹۹۹ دلار در بازار فروخته می‌شود و اگر کاربران آن را همراه با کارت حافظه CFast بخواهند، می‌بایست ۶۲۹۹ دلار بپردازند.

منبع : mobna.com


ویدیو مرتبط :
نظر عکاسان حرفه ای در مورد دوربین کانن EOS 5DS

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

راز سرقت 270 هزار دلاری در دوربین مداربستهراز سرقت 270 هزار دلاری در دوربین مداربسته

راز راننده اتوبوس که با طرح نقشه زورگیری قصد سرقت 270 هزار دلاری داشت، با بررسی دوربین های مداربسته یک نمایشگاه خودرو فاش شد.

به گزارش خبرنگار مهر ، پنجم اسفند امسال فردی به نام طاهر 31 ساله که راننده اتوبوس های بین شهری می باشد ، با مراجعه به کلانتری 118 ستارخان مدعی شد که در یکم اسفند از سوی چهار نفر مورد زورگیری قرار گرفته است .

پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت به عنف" تشکیل و به دستور دادیار شعبه اول دادسرای امور جنایی ، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت . با تشکیل پرونده مقدماتی ، راننده اتوبوس یک هفته پس از تشکیل پرونده به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه کرد.

طاهر پس از حضور در پایگاه دوم آگاهی ، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت : شب حادثه در خیابان آزادی، تقاطع خیابان صالحی مورد حمله چند نفر ناشناس قرار گرفتم که سرانجام سارقان با استفاده از افشانه ، اقدام به سرقت کیف دستی حاوی کارت ماشین ، مدارک شناسایی ، چند فقره چک و یک پاکت پول حاوی مبلغ 270 هزار دلار کردند .

طاهر در ادامه اظهارات خود ، در خصوص چک ها و مبلغ 270 هزار دلار سرقت شده از وی ، به کارآگاهان گفت : چک ها و دلارهای سرقت شده ، متعلق به دو نفری است که از من درخواست کرده بودند تا این چک ها و پول ها را ، به افرادی در شهرستان سردشت برسانم .

کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی ، با توجه به نحوه پیگیری پرونده از سوی راننده اتوبوس به اظهارات وی مشکوک شده و در اولین مرحله از اقدامات خود به تحقیق از صاحبان اصلی چک ها و دلارهای سرقت شده پرداختند. صاحب حقیقی چک ها پس از حضور در پایگاه دوم ، در اظهارات خود عنوان داشت : طاهر به من نیز گفته که چک ها به سرقت رفته اما او مدعی شده بود که چک ها را به شیوه داخل خودرو و از داخل اتوبوس سرقت کره اند. در ادامه و با توجه به مشخص شدن برخی اظهارات ضد و نقیض طاهر ، کارآگاهان با شناسایی صاحب حقیقی 270 دلار سرقت شده ، تحقیقات از این شخص را در دستور کار خود قرارداده و اطلاع پیدا کردند که طاهر قصد داشته تا برگه و رسیدی دریافت کند که این شخص به وی هیچگونه پولی پرداخت نکرده است . صاحب حقیقی دلارها که در زمینه تجارت پارچه فعالیت دارد ، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت : زمانیکه از طریق تماس تلفنی طاهر اطلاع پیدا کردم که وی مورد زورگیری چند نفر ناشناس قرار گرفته و سارقان اقدام به سرقت پول ها کرده اند ، بلافاصله به محل کار طاهر مراجعه و به همراه طاهر ، سوار اتوبوس شدم. در حالیکه انتظار داشتم طاهر در خصوص سرقت پول ها صحبت کند ، ناگهان وی به همراه برادرش با چاقو شروع به تهدید و ضرب و شتم من کرد و سعی داشت برگه و رسیدی را دریافت کند که در آن عنوان کرده باشم پولی از سوی من به وی پرداخت نشده اما خوشبختانه با دخالت تعداد دیگری از رانندگان اتوبوس که متوجه درگیری من و طاهر شده بودند ، موفق شدم تا بدون آنکه برگه و رسیدی به او و یا برادرش تحویل دهم ، از اتوبوس پیاده شوم.

با توجه به اظهارات صاحبان چک ها و دلارها که همگی نشان از دروغ بودن اظهارات طاهر داشت ، کارآگاهان پایگاه دوم با مراجعه به محل زورگیری مورد ادعای طاهر به تحقیق میدانی پرداختند. در ادامه تحقیقات ، کارآگاهان موفق به شناسایی یک نمایشگاه اتومبیل در محل شدند که دوربین های مداربسته آن تصاویر ساعت وقوع سرقت را ضبط کرده بودند .

بررسی تصاویر دوربین های مداربسته ، طاهر را نشان داد که پس از پائین آمدن از پله های برقی پل عابر پیاده به چهار نفر نزدیک شده و پس از دقایقی صحبت ، طاهر از محل دور شده و پس از گذشت مدتی دوباره به همراه کیف دستی متعلق به صاحب 270 هزار دلار به همان چهار نفر مراجعه و در کمال تعجب ، کیف حاوی پول ها را به آنها تحویل می دهد و در حالیکه این چهار نفر در مسیر جنوب به شمال خیابان از محل خارج شدند ، طاهر در مسیر خلاف جهت آنها از محل دور می شود .

سرهنگ کارآگاه مهـرداد یگانه ، رئیس پایگاه دوم  پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت :  متهمان با توجه به دلایل و مدارک به دست آمده از سوی کارآگاهان و مشخص شدن کذب بودن اظهارات متهم ، قرار قانونی دو میلیارد تومانی از سوی دادیار پرونده صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است ./مهر