دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

تازه‌ترین فناوری هشدار برای چراغ‌های جلو اتومبیل عرضه شداخبار , اخبار گوناگون , اخبار علمی, شرکت خودروسازی فورد

مسؤولان شرکت خودروسازی فورد از جدیدترین فناوری چراغ‌های جلو اتومبیل با قابلیت چرخش و اسکن خطرات احتمالی موجود در جاده رونمایی کردند.

هدف مسؤولان شرکت فورد از تولید نسل جدید چراغ‌های خودرو، کاهش تصادفات در برخورد مستقیم و قسمت جلو خودرو است.

 

مدیر شرکت فورد ضمن اشاره به موفقیت این سیستم در آزمایش‌های انجام شده اظهارکرد: در واقع این سیستم ارتباط میان فناوری و روش‌های کنترل کاهش تصادفات است. هدف نهایی شرکت فورد افزایش ایمنی رانندگان و عابران در ایالات متحده آمریکا و سایر کشورهای جهان است.

 

براساس اطلاعات مرکز مدیریت ترافیک بزرگراه‌های ایالات متحده آمریکا، ایمنی خودکار از سیستم‌های ساده مانند کمربندایمنی شروع شده و تا فناوری‌های پیچیده جلوگیری از برخورد را شامل می‌شود.

 

خوشبختانه شرکت‌های خودروسازی همواره به دنبال نوآوری و افزایش ایمنی محصولاتشان هستند که این امر باعث پدیدارشدن رقابتی نفس‌گیر برای افزایش ایمنی است.

مسؤولان شرکت فورد در مورد نحوه عملکرد سیستم چراغ‌های هوشمند خودرو افزودند: در مرحله اول یک دوربین هوشمند نحوه پراکنده‌شدن نور در جاده را برای افزایش میدان دید راننده مدیریت می‌کند.

 

در مرحله دوم به کمک ترکیب فناوری جی‌پی‌اس و دوربین کنترل خط وسط جاده، پیچ‌های جاده پیش‌بینی شده و نوررسانی در جهت افزایش دید نقاط کور مسیر بیشتر می‌شود.
در این سیستم تحول اصلی با استفاده از دوربین مادون‌قرمز و سیستم هشدار نقطه‌ای بدست آمده است.

 

این سیستم می‌تواند به طور همزمان هشت انسان را در جاده تشخیص داده و همچنین حیوانات بزرگتر و درصد خطر احتمال برخورد را از فاصله 120 متری پیش‌بینی کند.
مسؤولان شرکت فورد امیدوارند تا این سیستم پس از طی مراحل آزمایش‌های تکمیلی به زودی بر روی خودروهای این شرکت نصب شود.

اخبار علمی - ایسنا


ویدیو مرتبط :
تازه ترین محصولات و فناوری دیجیتال در زمینه ورزش ها و ت

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

کارگردان فیلم توقیفی تازه ترین محصولش را به شبکه خانگی عرضه کرد+عکسفیلم توقیفی,بازیگران فیلم توقیفی,کارگردان فیلم توقیفی

آخرین محصول سینمایی دفتر پویافیلم بعنی «پس کوچه های شمرون» در سکوت خبری به شبکه نمایش خانگی عرضه شد.

در حالی که بعد از توقیف غیرقابل پیش بینی فیلم «خصوصی» حسین فرحبخش کارگردان این فیلم نتوانسته بود مجوز عرضه ویدیویی این فیلم را دریافت کند و به همین دلیل فیلم از کاناهای غیرمجاز در شبکه قاچاق توزیع شده بود به تازگی آخرین محصول سینمایی دفتر فرحبخش یعنی «پس کوچه های شمرون» در سکوت خبری به شبکه نمایش خانگی عرضه شد.

جالب اینجاست برای آن که سوء تفاهامات پیرامون عرضه «گشت ارشاد» در شبکه خانگی گریبان این فیلم را نگیرد هیچ گونه اخبار قبلی درباره عرضه این فیلم به شبکه خانگی ارائه نشده و حتی پوسترهایی که برای تبلیغ فیلم در ویدیوکلوبها و تعدادی سوپرمارکتها توزیع شده نیز در ابعادی کوچک و به سطحی ترین شکل ممکن طراحی شده اند.

 فیلم توقیفی,بازیگران فیلم توقیفی,کارگردان فیلم توقیفی

  حدیث چهره پرداز و شاهرخ استخری در نمایی از «پس کوچه های شمرون»

«پس کوچه های شمرون» که کارگردانی آن برعهده کامران قدکچیان بوده داستان زن و شوهر جوانی را روایت می کند که تصمیم گرفته اند از هم جدا شوند اما جستجو برای یافتن شاهد جهت جاری شدن صیغه طلاق، دردسرهای فراوانی را برای آنها رقم می زند. بخشهایی از فیلم که محمدرضا شریفی نیا در برابر دوربین ظاهر شده و نقش یک حاجی بازاری را ایفا می کند از جمله موارد بحث برانگیز فیلم در اکران سراسری بود؛ در این نماها شریفی نیا -البته در نقش یک فرش فروش- در قبال پذیرفتن پیشنهاد شهادت برای طلاق این زوج، از زن جوان می خواهد که صیغه او شود. به هنگام اکران شنیده هایی منتشر شد مبنی بر اینکه حوزه هنری به دلیل چنین وجود چنین صحنه هایی در فیلم، اجازه اکران فیلم در سینماهای خود را به آن نداده است!

 فیلم توقیفی,بازیگران فیلم توقیفی,کارگردان فیلم توقیفی

  در تولید این فیلم هم به مانند سایر محصولات پویافیلم حسین فرحبخش نقش عمده ای داشت؛ وی در اغلب سکانسهای فیلم سرصحنه حاضر شده و به راهنمایی کارگردان و عوامل و پیش برد فیلم آن طور که خود می خواهد می پرداخت. جالب اینجاست که گفته می شود بخشی از بودجه تولید «پس کوچه های شمرون» هم توسط بازیگر نقش اصلی زن آن تامین شده بود؛ هرچند البته این مساله از سوی فرحبخش تکذیب شد اما کیست که نداند با شکست گیشه ای «خصوصی» تولید فیلم در دفتر پویافیلم بدون داشتن حاشیه امنیتی از سرمایه به این راحتیها امکانپذیر نبود.

 فیلم توقیفی,بازیگران فیلم توقیفی,کارگردان فیلم توقیفی

   حسین فرحبخش در حال گفتگو با شاهرخ استخری و کامران قدکچیان

شاهرخ استخری، حدیث چهره پرداز، اکبر عبدی، محمدرضا شریفی نیا، زهره حمیدی، اسماعیل پوررضا، رامسین کبریتی، مختار سائقی، حسین قورچی، جلیل ملک زاده، مهدی انجم روز و صدف طاهریان بازیگران «پس کوچه های شمرون» هستند.... / شبکه ایران