دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

باورهای غلط تکنولوژی که باید فراموش شان کنیم


در شارژ ماندن گوشی در طول شب، مضر است؟ شارژ کردن آیفون با آداپتور آیپد چطور؟ علیرغم استفاده ی هر روزه از دستگاه هایی همچون گوشی های هوشمند و لپ تاپ، هنوز هم سوالات زیادی درباره ی نحوه ی عملکرد و استفاده ی آنها وجود دارند.

وب ‌سایت تک اِرا - زهرا جانعلیزاده: در شارژ ماندن گوشی در طول شب، مضر است؟ شارژ کردن آیفون با آداپتور آیپد چطور؟ علیرغم استفاده ی هر روزه از دستگاه هایی همچون گوشی های هوشمند و لپ تاپ، هنوز هم سوالات زیادی درباره ی نحوه ی عملکرد و استفاده ی آنها وجود دارند. اطلاعات زیادی در این باره وجود دارند که نمی توان به تمام آنها اعتماد کرد، هنوز هم نمی دانیم که با دستگاه های تکنولوژی خود به درستی رفتار می کنیم یا خیر. در ادامه با چند مدل از باورهای غلط تکنولوژی آشنا می شویم که باید کنار گذاشته شوند؛ با ما همراه شوید.

کامپیوتر های مک ویروس نمی گیرند!.

باورهای غلط تکنولوژی که باید فراموش کنیم

البته که اینطور نیست، کامپیوتر های اپل نیز مستعد دریافت نرم افزار های مخرب هستند. یکی از افتخارات اپل این بود که در مقایسه با کامپیوتر های شخصی، در مقابل ویروس ها آسب پذیر نیست. اما بعد از حمله ی ویروس های تروجان به کامپیوتر های مک در سال ۲۰۱۲، این شعار از صفحه ی تبلیغاتی اپل حذف شد.در مرورگری خصوصی یا مجهول الهویه، ناشناس باقی می مانید..

باورهای غلط تکنولوژی که باید فراموش کنیم

یکی از باورهای غلط تکنولوژی این است که "مجهول الهویه” و "خصوصی” با "ناشناس” اشتباه گرفته می شوند. اگر در حالت مجهول الهویه یا خصوصی از مرورگر کروم یا سافاری استفاده می کنید، به این معنی است که مرورگر تاریخچه یا هیستوری شما را ذخیره نمی کند، همچنین ورود به حساب های کاربری و صفحات بوکمارک شده نیز ذخیره نمی شوند. اساسا این کار برای عدم دسترسی سایر افرادی است که از کامپیوتر شما استفاده می کنند. باید بدانید که با این کار هویت شما در سایت هایی که به آن سر می زنید و ISP شما مخفی نمی ماند؛ بنابراین طمانی که قصد ورود به سایتی را دارید، این مساله را به خاطر داشته باشید.در شارژ ماندن گوشی موبایل، باطری را از بین می برد..

باورهای غلط تکنولوژی که باید فراموش کنیم

احتمالا شما هم مانند سایر افراد گوشی خود را در طول شب و زمانیکه باطری آن کاملا شارژ شده، متصل به برق می گذارید. برخی معتقدند که این کار عمر باطری را کاهش می دهد، اما درواقع هنوز ثابت نشده که این کار موجب تخریب باطری موبایل می شود. گوشی های هوشمند جدید مجهز به باطری های لیتیوم یون هستند، این بدان معنی است که در صورت دریافت انرژی کامل، از شارژ شدن خودداری می کنند.قبل از شارژ مجدد آیفون، شارژ باطری آن باید کاملا تمام شود..

باورهای غلط تکنولوژی که باید فراموش کنیم

این مساله نیز یکی دیگر از باورهای غلط تکنولوژی است. اپل خاطر نشان کرده است که باطری های لیتیوم یون در دستگاه های مدرن، "زمانیکه ۱۰۰ درصد از ظرفیت باطری را استفاده شود به این معنی است که یک چرخه ی شارژ کامل را مصرف کرده اید، این بدان معنی نیست که تمام انرژی یک شارژ کامل را مصرف کرده باشید.”دوربین هایی با مگاپیکسل بیشتر، بهتر هستند..

باورهای غلط تکنولوژی که باید فراموش کنیم

دوربین های ۱۲ مگاپیکسلی با ۸ مگاپیکسلی تفاوت چندانی ندارند. کیفیت یک تصویر به میزان نوری که سنسور های دوربین دریافت می کنند، بستگی دارد. ممکن است که سنسور های بزرگ تر با پیکسل های بزرگ تر همراه شوند، و بسته به میزان بزرگی پیکسل ها، نور بیشتری نیز جذب می شود. بدین ترتیب، اندازه ی پیکسل ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است نه تعداد پیکسل های آن؛ مگا پیکسل در واقع مخفف کلمه ی میلیون پیکسل است. متیو پانزارینو که یک عکاس حرفه ای است در توضیح مگا پیکسل می گوید: "فکر کنید که یک لوله ی کوچک را در مقابل یک باران طوفانی در اختیار دارید و باید آب جمع کنید. هر اندازه که لوله ی شما بزرگتر باشد، در مدت زمان کوتاه تری می توانید آب بیشتری را جمع کنید.” لوله در اینجا معرف پیکسل است. بنابراین، در اختیار داشتن چندین سطل برای جمع آوری آب بهتر از لوله خواهد بود.رزولوشن بالای نمایشگر در گوشی های هوشمند بهتر است..

باورهای غلط تکنولوژی که باید فراموش کنیم

برخی به این نتیجه رسیدند که گاهی اوقات، داشتن رزولوشن صفحه در گوشی های هوشمند چندان اهمیتی ندارد. متخصص سایت گیزمودو معتقد است که در نمایشگر های ۳۰۰ پیکسل در هر اینچ، چشم انسان قادر به تشخیص جزئیات دقیق تر نیست. اوایل امسال، گوشی ال جی جی ۳، که اولین گوشی با کیفیت کواد اچ دی بود معرفی شد، رزولوشن این گوشی ۲۵۶۰*۱۴۴۰ اعلام شده است. گوشی های رده بالای دنیا به رزولوشن ۱۹۲۰*۱۰۸۰ بسنده می کنند. اما بعد از گذر مدت زمان مشخص، این ارقام اهمیت خود را از دست می دهند؛ چرا که چشم انسان فراتر از یک رزولوشن مشخص، قادر به تشخیص پیکسل ها نیست. دقت تصویر در گوشی ال جی جی ۳ در مقایسه با گلکسی اس ۵ بسیار متفاوت است. این مساله یکی از دلایلی است که کمپانی اپل برای روشنایی تصویر اهمیت بیشتری قائل می شود تا تراکم بالای نمایشگر.برای شارژ آیفون از شارژر آیپد استفاده نکنید..

باورهای غلط تکنولوژی که باید فراموش کنیم

جواب این مساله در یک بله یا خیر خلاصه نمی شود. سایت رسمی اپل اعلام کرده که آداپتور ۱۲ واتی آیپد برای شارژ آیفون مناسب است. با اینحال بنا بر اظهارات استیو سندلر، موسس و مدیر ارشد فنی در شرکت AEi Systems، با تکرار این روش در گذر زمان، باطری آیفون حساس می شود. در صورت تداوم این کار، تفاوت آن در طول یکسال مشخص می شود.کامپیوتر خود را هر روز شات داون نکنید..

باورهای غلط تکنولوژی که باید فراموش کنیم

برخی معتقدند که شات داون کردن هر روزه ی کامپیوتر برای دستگاه شما زیان بار است، اما حقیقت این است که این کار برای کامپیوتر سودمند خواهد بود. آسان تر این است که لپ تاپ خود را در حالت اسلیپ قرار داده که در مواقع نیاز، مراحل بوت شدن را طی نکنید. اما به گزارش Lifehacker، خاموش کردن هر روزه ی دستگاه، برق را حفظ کرده و فشار را از روی اجزای تشکیل دهنده ی آن برمی دارد. این کار به طول عمر دستگاه نیز کمک می کند.نزدیک کردن آهنربا به کامیپوتر می تواند اطلاعات ذخیره شده در آن را پاک کند..

باورهای غلط تکنولوژی که باید فراموش کنیم

این مساله از لحاظ فنی نادرست نیست. شاید به خاطر داشته باشید که پاک کردن حافظه ی فلاپی دیست با استفاده از آهن ربا انجام میشد. اما پاک کردن حافظه ی کامپیوتر های امروزی به آهن ربای بسیار بزرگ و پر قدرت نیاز دارد. متخصصان در مصاحبه با خبرگزاری PCMag اعلام کرده اند که هارد درایو کامپیوتر های امروزی نسبت به میدان های مغناطیسی بسیار قدرتمند واکنش نشان می دهند، بنابراین نگران نزدیکی آهنربای یخچال با لپ تاپ نباشید.گوشی های همراه منجر به سرطان مغز می شوند..

باورهای غلط تکنولوژی که باید فراموش کنیم

موبایل ها پرتو هایی دارند که توسط بدن انسان جذب می شوند، اما هیچ مدرک علمی، سرطان زا بودن آنها را تایید نمی کند. موسسه ی ملی سرطان گزارش می کند: "نگرانی های موجود پیرامون انرژی های فرکانس رادیویی موبایل که موجب تاثیرات و مشکلات مغزی می شوند، قابل درک هستند؛ اما تا به امروز هیچ آزمایشی که روی انسان و حیوانات انجام شده، سرطان زا بودن امواج موبایل را ثابت نکرده است.”سیگنال بیشتر به معنای آنتن دهی بیشتر نیست..

باورهای غلط تکنولوژی که باید فراموش کنیم

داشتن سیگنال های بیشتر، به آنتن دهی بهتر کمک می کند اما هیچ ضمانتی برای دسترسی بهتر نیست. این سیگنال ها درواقع نشان دهنده ی فاصله ی شما با نزدیک ترین برج مخابراتی هستند. فاکتور های دیگری روی سرعت اینترنت در پلت فرم گوشی شما تاثیر دارند؛ برای مثال تعداد نفراتی که در حال حاضر به شبکه متصل هستند.


ویدیو مرتبط :
باورهای رایج غلط درباره صبحانه و اهمیت آن

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

وزیر صنعت : باید مونتاژکاری را فراموش کنیم/ با واردات واگن مخالفیم اخباراقتصادی,خبرهای  اقتصادی,وزیر صنعت

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ظرفیت‌های به وجود آمده پس از اجرایی شدن برجام برای مشارکت‌ طرف‌های ایرانی با سرمایه‌گذاران خارجی اظهار کرد: مشارکت و ارتقای توانایی‌های داخلی، بخشی از اولویت‌های اصلی این حوزه هستند که بر مبنای ارتقای توان داخلی اهمیت زیادی دارد؛ از این‌رو باید در این شرایط مونتاژ را فراموش کنیم.

به گزارش ایسنا، محمدرضا نعمت‌زاده امروز - یکشنبه - در نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی اظهار کرد: ریل جزو اولویت‌هایی است که با توجه به کاهش قابل توجه در آلایندگی و همچنین صرفه‌جویی در مصرف سوخت به عنوان یکی از اصلی‌ترین حوزه‌ها چه در داخل کشور و چه در عرصه بین‌المللی شناخته می‌شود. خوشبختانه در ایران نیز با توجه به رویکرد مثبت دولت یازدهم نسبت به این نوع از حمل‌ونقل، اتفاقات مثبتی در این حوزه رخ داده که امیدواریم با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته این روند در آینده نیز ادامه پیدا کند. طرح‌هایی مانند اتصال ریلی به کشورهای همسایه و البته طرح‌هایی مانند اتصال بندر چابهار به خطوط ریلی بخشی از این فعالیت‌های مهم به حساب می‌آید.

وی با اشاره به رویکرد اقتصاد درون‌زا و برون‌نگر در اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: در چارچوب اقتصاد درون‌زا باید مسائلی همچون استفاده حداکثری از توان داخلی در دستور کار قرار گیرد و در حوزه برونگرایی نیز باید اتصال اقتصاد کشور به فضای به وجود آمده پس از لغو تحریم‌ها چه در بازارهای علمی و چه در حوزه صنعتی و تجاری در دستور کار قرار گیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اولویت مشارکت با سرمایه‌گذاران خارجی و انتقال تکنولوژی به داخل را یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های کشور پس از لغو تحریم‌ها عنوان کرد و افزود: همانطور که سابقه چند ماه گذشته در عقد قرار‌داد‌های مشارکتی با طرف‌های خارجی نشان از یک بستر مثبت در این حوزه دارد، ما می‌توانیم در حوزه سرمایه‌گذاری برای تولید قطعات نیز از این قابلیت استفاده کنیم.

نعمت‌زاده با اشاره به آغاز به کار خط تولید ریل ملی در اصفهان تاکید کرد: این اتفاق یک ظرفیت بسیار بزرگ برای تولید ریل در کشور به وجود آورده است، تا جایی که می‌توان به ظرفیت بیش از 500 هزار تن ریل داخلی در سال فکر کرد و همچنین می‌توان بخش قابل توجهی از نیازهای داخلی کشور را پوشش داد.

نعمت‌زاده پیش‌بینی کرد که اولین تولیدات ریل ملی کشور ظرف چند ماه آینده تحویل داده شود.

وی ادامه داد: همچنین در حوزه تولید واگن نیز اقدامات مثبتی صورت گرفته که در این راستا می‌توان به ظرفیت تولید 22 هزار واگن باری اشاره کرد که در آینده نزدیک می‌تواند به 50 هزار واگن افزایش پیدا کند. همچنین در حوزه واگن‌های مسافرتی نیز ظرفیت 2200 واگنی به 4000 خواهد رسید.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین از ظرفیت بسیار بالای واگن‌سازان داخلی برای ورود به عرصه واگن‌سازی خطوط مترو اشاره و اظهار کرد: در این حوزه می‌توان پیش‌بینی کرد که در سال‌های آینده به حدود 2000 تا 4000 واگن جدید احتیاج باشد که می‌توان بخش قابل توجهی از آن را از طریق توان داخلی پشتیبانی کرد. ما با واردات واگن و محصولات نهایی مخالفیم اما اعتقاد داریم ظرفیت مناسبی برای مشارکت با خارجی‌ها و انتقال تکنولوژی وجود دارد. در طول ماه‌های گذشته شرکت ایدرو در چند مذاکره به عقد قرار‌دادهایی با شرکای چینی و کره‌ای رسیده که این تنها می‌تواند یک شروع قابل توجه باشد.