دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

باغ‌های زیر زمینی، رؤیایی که به واقعیت نزدیک می‌شود؟باغ‌های زیرزمینی,طراحی باغ‌های زیرزمینی

باغ‌های زیر زمینی، رؤیایی که به واقعیت نزدیک می‌شود؟
با گسترش شهرنشینی و کمبود فضای سبز، ایده طراحی باغ‌های زیرزمینی مطرح شده است، اما اصلی‌ترین چالش در این زمینه انتقال نور خورشید به زیر زمین برای رشد گیاهان است.
ایده احداث باغ‌های زیر زمینی از سال 2008 میلادی بطور جدی مطرح شد و در نخستین گام، احداث فضای سبز بزرگ موسوم به Lowline در زیر منطقه منهتن مطرح شده است.
برای حل مشکل انتقال نور خورشید جهت رشد گیاهان در باغ های زیر زمینی، محققان قصد دارند از فناوری فیبر نوری استفاده کنند.
«جیمز رامسی» از مهندسان سابق ناسا با همکاری «دن باراش»، پروژه ای برای عملی کردن این طرح در دست اجرا دارد؛ نمونه کوچک و شبیه سازی شده ای از این طرح احداث شده است تا مردم بتوانند درک بهتری از پارک زیر زمینی داشته باشند.
«رامسی» در این نمونه از روش ساخت تلسکوپ های فضایی الگوبرداری کرده است؛ شبکه ای شامل 600 قطعه ورق آلومینیوم آنودایز در بالای سقف به یکدیگر متصل شده و نور خورشید از طریق فیبر نوری در محیط پخش شده و برای رشد گیاهان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

باغ‌های زیرزمینی,طراحی باغ‌های زیرزمینی

نمونه کوچک و شبیه سازی باغ زیر زمینی

باغ‌های زیرزمینی,طراحی باغ‌های زیرزمینی

استفاده از ورق های آلومینیوم در سقف

باغ‌های زیرزمینی,طراحی باغ‌های زیرزمینی

نمونه کوچک و شبیه سازی باغ زیر زمینی

باغ‌های زیرزمینی,طراحی باغ‌های زیرزمینی

طرحی از باغ زیر زمینی Lowline

منبع:isna.ir


ویدیو مرتبط :
دود کردن 61 از یک واقعیت تلخ ما زمینی ها

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

نامه سیب زمینی کاران به احمدی نژاد: انتخابات نزدیک استنامه سیب زمینی کاران به احمدی نژاد: انتخابات نزدیک است

اتحادیه فراگیر ملی تخصصی تولیدی کشاورزی سیب زمینی کاران کشور به دلیل وجود مشکلاتی در این بخش، نامه‌ای سرگشاده خطاب به محمود احمدی نژاد رئیس جمهور نوشتند.

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

به گزارش مهر، در ابتدای نامه اتحادیه فراگیر ملی تخصصی تولیدی کشاورزی سیب زمینی کاران کشور به رئیس جمهور آمده است: از سال 87 که بر اساس تصمیم دولت سیب زمینی تولید کشاورزان در راستای خرید تضمینی خریداری شد و برای ایجاد فضای باز سیاسی در معابر عمومی و جلوی مساجد و مدارس و دانشگاهها و مراکز آموزشی و نظامی به طور رایگان توزیع شد و دولت محترم از مفاد قرارداد تنظیمی با کشاورزان سر باز زده و 10 میلیارد تومان حق انبارداری محصول مورد قرارداد را به کشاورزان پرداخت ننموده است.

در ادامه این نامه می خوانیم: اکنون که چند ماهی از دوران 4 ساله ریاست جمهوری باقی نمانده است و به دوران طلایی مرحله دیگری از انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می شویم این محصول بی رگ علاوه بر نقش تخریبگری اش در بحران آبهای زیر زمینی و به هم ریختن الگوی کشت ریشه بیش از 50 هزار بهره بردار تولیدکننده کشاورز را هدف  گرفته است و تنها کالایی است که با نجابت تمام در مقابل تحریم های خارجی و سیاستهای متزلزل داخلی همچنان قیمتش را به قیمت خودکشی تولید کننده از دست سلف خرها و دیون بانکها پائین نگاه داشته است.

دربخش دیگری از این نامه آمده است: درحال حاضر 27 میلیون نفر  جمعیت روستایی از تغذیه صحیح محصولات خود بی نصیبند. سوء تغذیه امید به زندگی و مرگ و میر عدم بهداشت تعریف شده عدم تامین درمان و تامین اجتماعی و مسکن مهاجرت ترک تحصیل و در کل مدارا با وضعیت موجود نمی توان افتخاری را نصیب صاحبان مملکت بنماید و از حجم تولیداتی که 30 درصد آن کاملا فاسد شده و به زباله تبدیلی و عوارض زیست محیطی خاص خود را دارد.

در ادامه این نامه از رئیس جمهور پرسیده شده است: آیا می دانید قیمت کود شیمیایی اوره از کیسه ای 2500 به 40000 تومان، فسفات آمونیوم از 3000 به 70000 تومان، تراکتور چهار سیلندر از 10 میلیون به 24 میلیون تومان، کیسه پریپلین از 100 به 400 تومان، گازوئیل از 16 به 350 تومان، چای که چاشنی رفع خستگی کشاورزان است از 8000 به 30000 تومان، تیرآهن 27 از 400000 به 1600000 تومان و پراید از 7 میلیون به 14 میلیون تومان و دلار از 1000 به 3700 تومان رسیده است ولی سیب زمینی که قیمت تمام شده آن در سر مزرعه 320 تومان و به ازاء هر ماه انبار داری 30 تومان به قیمت آن افزوده شده اکنون از کیلویی 50 تومان تا 200 تومان رسیده است.

در بخش پایانی نامه می خوانیم: از آن مقام که در طول دوران ریاست  جمهوری اقدامات ماندگار و تعیین کننده و اساسی در سرنوشت و آینده اقتصاد و اجرای قوانین مملکت داشته انتظار داریم در یک اقدام خداپسندانه و انسانی تصمیم عاجل برای جبران خسارت وارده در طول 3 سال زراعی گذشته بر سیب زمینی کاران کشور اتخاذ فرماید./مهر