اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

4 عضو باند وحشت به دار مجازات آویخته شدندارتباط نامشروع,اعدام اعضای باند وحشت

معاون دادستان کرمان:
4 عضو باند وحشت به دار مجازات آویخته شدند

معاون دادستان عمومی و انقلاب کرمان گفت: 4 عضو اصلی باند وحشت با دارا بودن جرائمی مانند زنای به عنف، ارتباط نامشروع، آدم‌ربایی، زورگیری، باج‌گیری، سرقت و قدرت‌نمایی با سلاح سرد به دار مجازات آویخته شدند.

صبح امروز چهار عضو اصلی باند وحشت با دارا بودن جرائمی مانند زنای به عنف، ارتباط نامشروع، آدم‌ربایی، زورگیری، باج‌گیری، سرقت و قدرت‌نمایی با سلاح سرد در زندان مرکزی شهر کرمان به دار مجازات آویخته شدند.

معاون دادستان کرمان  در این زمینه اظهار داشت: امروز چهار عضو اصلی باند وحشت با دارا بودن جرائمی مانند زنای به عنف، ارتباط نامشروع، آدم‌ربایی، زورگیری، باج‌گیری، سرقت و قدرت‌نمایی با سلاح سرد در زندان مرکزی کرمان به دار مجازات آویخته شدند.

علسیدی اذعان داشت: باند وحشت یک گروه هفت نفری بوده که چهار نفر از اعضای این باند به نام‌های فرزاد – ت، مسعود – خ، میثم – ص و علی – م به حکم اعدام محکوم شدند که حکم آنها به مرحله اجرا درآمد.

معاون دادستان عمومی و انقلاب کرمان افزود: فرهاد – ت، مهرداد – پ و محمدرضا – م سه عضو دیگر باند وحشت هم به شلاق، تبعید و بیش از 25 سال حبس محکوم شده‌اند.

سیدی ابراز داشت: اعضای باند وحشت تعدادی زن را که از قبل دوستی‌های خیابانی با آنها داشته‌اند با زور و اجبار سوار خودرو کرده و به خارج از شهر و یا خانه‌هایی منتقل کرده و آنها را پس از اذیت و آزار و تجاوز به عنف و همچنین سرقت اموال در خیابان‌های شهر کرمان رها می‌کردند.

وی با بیان اینکه حمایت خانواده‌های مجرمان و عدم شکایت آسیب‌دیدگان موجب جسور شدن اعضای باند وحشت شده بود، اذعان داشت: این افراد قربانیان خود را به شکل وحشیانه‌ای مورد تجاوز قرار می‌دادند.

این مقام قضایی عنوان کرد: این مجرمان اعمال شوم خود را با استفاده از خودروهای سرقتی انجام می‌داده‌اند.

سیدی تأکید کرد: پرونده اعضای باند وحشت با توجه به حساسیت موضوع و تاکید مسئولان عالی قضایی استان کرمان در خارج از نوبت رسیدگی و طی کمتر از دو ماه منجر به صدور حکم در دادگاه کیفری استان کرمان شد.

وی از خانواده‌ها درخواست کرد که مراقب رفت و آمد فرزندان خود باشند، دوستانی که فرزندانشان در خارج از خانه دارند را شناسایی کنند و نسبت به آشنایی فرزندان خود با جنس مخالف حساسیت نشان دهند./فارس

 


ویدیو مرتبط :
گربه به دار آویخته

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

2 متجاوز به دار مجازات آویخته شدند/ سرقت گوشی همراه نوجوانان به همراه آزار و اذیت + تصاویراخبار حوادث - 2 متجاوز به دار مجازات آویخته شدند/ سرقت گوشی همراه نوجوانان به همراه آزار و اذیت + تصاویر

 2 متجاوز به عنف در شهر مشهد به دار مجازات آویخته شدند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ ساعت ۹ و ۱۵ دقیقه صبح امروز دو شرور به نام‌های "علی - م" و "علی - ق" بنا بر ارتکاب جرم‌های متعدد نظیر زورگیری، تجاوز به عنف، اعمال منافی عفت و یک فقره قتل در منطقه قاسم آباد شهر مشهد در تقاطع شاهد و حجاب در ملا عام به دار مجازات آویخته شدند.

گفتنی است؛ این حکم چندی پیش از سوی شعبه ۲۸ دیوان عالی کشور تایید شده بود.

غلامعلی صادقی دادستان شهر مشهد درباره جزییات اعمال مجرمانه دو شرور اعدام شده گفت: ساعت ۵: ۳۰ بامداد سیزدهم مرداد سال ۱۳۸۸ نوجوانی که برای خرید نان از خانه خارج شده بود در چنگ ۲ زورگیر موتورسوار گرفتار شد و آن‌ها او را به زور و تهدید سوار بر موتور سیکلت کردند و به داخل یک ساختمان نیمه ساز در منطقه قاسم آباد کشاندند.

قاضی صادقی افزود: ۲ جوان موتورسوار که حدود ۲۱ و ۲۲ سال دارند پس از آزار و اذیت نوجوان مذکور گوشی تلفن همراه و سیم کارت او را نیز با تهدید به مرگ زورگیری می‌کنند و از محل متواری می‌شوند.

وی تصریح کرد: در حالی که با اعلام شکایت پدر نوجوان مذکور، تحقیقات پلیس برای ردیابی و شناسایی موتورسواران ادامه داشت، در تاریخ بیست و یکم مهر‌‌ همان سال نیز پرونده مشابهی به پلیس گزارش شد.

محتویات پرونده حاکی از آن بود که ۲ جوان موتورسوار در ساعت ۲۲ شب نوجوان دیگری را با توسل به تهدید با چاقو سوار موتور سیکلت کرده و در اطراف بزرگراه میثاق مورد آزار و اذیت قرار داده‌اند و سپس با ایراد ضرب و جرح و فحاشی، گوشی تلفنش را نیز زورگیری کرده‌اند.

مقام ارشد قضایی مشهد اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع، تحقیقات وسیعی از سوی کارآگاهان برای شناسایی متهمان در دستور کار قرار گرفت و ردیابی آنان با انجام چهره نگاری وارد مرحله جدیدی شد. این در حالی بود که ۲ متهم فراری در جریان یک نزاع، نیز مرتکب اعمال شیطانی شده بودند.

قاضی صادقی با اشاره به اینکه یکی از متهمان با توجه به چهره نگاری‌های فرضی توسط مأموران انتظامی دستگیر شد، ادامه داد: وقتی یک دستگاه گوشی مسروقه از متهم مذکور کشف شد، وی ادعا کرد که گوشی را از فرد دیگری گرفته است بنابراین با تلاش مأموران و دستورات ویژه قضایی، متهمان و افراد مرتبط دیگر با این پرونده دستگیر شدند که در جریان بازجویی‌ها و با توجه به چهره نگاری فرضی، ۲ محکوم مذکور توسط مالباختگان و افرادی که مورد آزار قرارگرفته بودند شناسایی شدند و بدین ترتیب پرونده زورگیری وارد مرحله جدیدی شد.

دادستان مشهد خاطر نشان کرد: پرونده متجاوزان به عنف در شعبه پنجم دادگاه کیفری استان خراسان رضوی و توسط قضات باتجربه مورد رسیدگی قرار گرفت که پس از چندین جلسه محاکمه که با حضور وکلای مدافع مته‌مان برگزار شد، قضات دادگاه با توجه به اقاریر متهمان، محتویات پرونده، نظریه پزشکی قانونی، گزارش مأموران انتظامی و دیگر مستندات و مدارک انکارناپذیر، ۲ متهم مذکور را که "علی- م" و "علی - ق" نام دارند به خاطر اعمال شیطانی و خلاف عفت به اعدام محکوم کردند.

بر اساس گزارش خبرنگار ما مردم با شعارهایی دستگاه قضا و نیروی انتظامی را حمایت کردند.

 

اخبار,اخبار حوادث , اعدام

 

اخبار,اخبار حوادث , اعدام

 

اخبار,اخبار حوادث , اعدام

 

اخبار,اخبار حوادث , اعدام

 اخبار حوادث - باشگاه خبرنگاران