اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

یكی از مسن ترین زنان جهان درگذشت 

یكی از مسن ترین زنان جهان درگذشت

 

یكی از مسن ترین زنان جهان صبح دیروز در سن ۱۱۸ سالگی درگذشت.نازبس فروتن بامداد دیروز نهم رمضان و در پی یك بیماری كه از سه روز پیش مبتلا شده بود در بین فرزندان و نوه های خود در تنگ ارم در استان بوشهر جان به جان آفرین تسلیم كرد و به رحمت ایزدی پیوست.

 

مسن ترین زن جهان در هنگام مرگ ۸۲ فرزند، نوه، نتیجه و نبیره داشت و هیچگاه به خاطر بیماری در بیمارستان بستری نشده و هیچ وقت از قرص، آمپول و یا مواد شیمیایی استفاده نكرده است.

 

خانم فروتن همواره نماز خود را در اول وقت اقامه می كرد و تا زمانی كه توانایی داشت روزه می گرفت و همواره به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) علاقه داشته و پیرو ولایت فقیه بود و همواره برای سربلندی نظام اسلامی دعا می كرد.

 

مسن ترین زن جهان سال گذشته و در سن ۱۱۷ سالگی در گفت وگوی مفصلی با خبرنگار فارس در عسلویه اظهار داشت: در سال ۱۲۷۱ در روستای سوك از توابع تنگ ارم استان بوشهر به دنیا آمدم و هیچ گونه مشكل جسمی یا روحی ندارم.

 

نازبس فروتن در این گفت وگو، راز طول عمر خود را در اعتقاد قلبی به خداوند یكتا و عدم مصرف غذاهای صنعتی و شیمیایی ذكر كرد و عنوان داشت: به طور روزانه از پروتئین گیاهی و حیوانی سالم و تازه و همچنین از لبنیات تازه كه شخصا به عمل می آورم، استفاده می كنم.

 

مسن ترین زن جهان همچنین ابراز داشت از قدرت بینایی بسیار خوبی برخوردار است و از لحاظ شنوایی و بویایی نیز در وضعیت نسبتا خوبی قرار دارد.

 

به گفته نزدیكان خانم فروتن، وی دوره پادشاهان قاجار را به طور كامل به خاطر دارد و بسیاری از حوادث تاریخی آن دوران را نقل می كند و با زبان شیوای خود خاطرات به یاد ماندنی از تاریخ معاصر ایران برای اطرافیان تعریف كرده است.

 

مراسم تشییع پیكر مسن ترین زن جهان ساعت ۱۰ صبح دیروز در منطقه تنگ ارم در استان بوشهر با حضور جمع زیادی از اهالی این منطقه برگزار شد و خانم فروتن در كنار دو تن از فرزندان خود در جوار خاك در منزلگاه ابدی خود آرام گرفت.


ویدیو مرتبط :
زشت ترین زنان جهان 18+

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

رده بندی بانفوذ ترین زنان جهان 

رده بندی بانفوذ ترین زنان جهان

 

بر اساس این رده بندی میشل اوباما همسر باراک اوباما رئیس جمهور امریکا امریکا با نفوذ ترینزن جهان است.

 

هفته نامه فوربس امریکا، رده بندی جدیدی از بانفوذترین زنان جهان در سال دوهزار و ده ارائه کرده است.

 

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی فرانس۲۴، بر اساس این رده بندی میشل اوباما همسر باراک اوباما رئیس جمهور امریکا امریکا با نفوذ ترین زن جهان است.

 

علاوه بر ان پنجاه و چهار درصد از مردم آمریکا تصویری مثبت از میشل اوباما دارند. پس از او ایرِن روزنفلد مدیرکل شرکت کرافت امریکا در رده دوم قرار دارد.

 

این شرکت به ارزش هجده میلیارد دلار شرکت کدبوری را به تازگی خریداری کرده است.

 

در رده بندی فوربس اوپرا وینفری مجری مشهور برنامه های تلویزیونی در امریکا در جایگاه سوم قرار دارد.

 

انگلا مرکل صدر اعظم المان ، هیلاری کلینتون وزیر خارجه امریکا، نیز در رده های بعدی قرار گرفته اند.

 

سارا پیلین سیاستمدار امریکایی و الیزابت دوم ملکه انگلیس هم در این رده بندی در جای دارند.

 منبع:iribnews.ir