اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

کلاهبرداری از زائران عتبات در اصفهان


ماموران پلیس امنیت عمومی استان اصفهان فردی را دستگیر کردند که با دائر کردن آژانس مسافرتی بدون مجوز، بیش از یک میلیارد ریال از زائران عتبات عالیات کلاهبرداری کرده بود.

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه فردی با تاسیس آژانس مسافرتی بدون مجوز رسمی از سوی سازمان حج و زیارت استان اصفهان و جعل روادید، اقدام به کلاهبرداری از زائران عتبات عالیات کرده، موضوع در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی این فرماندهی قرار گرفت.

ماموران انتظامی در تحقیقات خود دریافتند که این فرد بابت هزینه‌های سفر، اتوبوس، روادید و اسکان در کشور عراق، بیش از یک میلیارد و 570 میلیون ریال از 350 نفر کلاهبرداری کرده است.

در این ارتباط اقدامات ویژه پلیسی انجام و با هماهنگی مقام قضایی، دفتر زیارتی این فرد پلمب و متهم در عملیاتی ضربتی توسط ماموران دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

با توجه به نزدیکی ایام اربعین سید و سالار شهیدان و اشتیاق پرشور مردم برای سفر به کشور عراق، فرماندهی انتظامی استان اصفهان به تمام شهروندان و علاقه‌مندان سفر به عتبات عالیات، در خصوص سوءاستفاده و کلاهبرداری افراد شیاد هشدار داد و از شهروندان خواست برای ثبت‌نام به دفاتر زیارتی معتبر و دارای مجوز رسمی و با سابقه فعالیت مراجعه کنند.


ویدیو مرتبط :
واژگونی خودروی زائران عتبات

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

کلاهبرداری 25 میلیاردی از زائران عتبات عالیاترئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان قم از دستگیری فردی به اتهام کلاهبرداری 25 میلیارد ریالی از زائران عتبات عالیات با شگرد اعزام به مبلغ پایین‌تر از قیمت واقعی خبر داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ مهدی قدمی در این خصوص افزود: با اعلام شکایت یکی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری فردی از متقاضیان اعزام به عتبات عالیات با شیوه ثبت نام با مبلغی پایین‌تر از قیمت سازمان حج و زیارت، موضوع در دستور کار تیم مجربی از ماموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی ادامه داد: با بررسی های به عمل آمده مشخص شد خانمی از سال 1389 تاکنون در زمینه اعزام تورهای زیارتی و سیاحتی در یکی از استان‌های همجوار با قیمتی کمتر از قیمت واقعی سازمان حج و زیارت فعالیت داشته و تعدادی از هموطنان را نیز اعزام و با این روش متقلبانه اعتماد متقاضیان بیشتری را جلب کرده است.

وی اظهار کرد: با انجام تحقیقات گسترده محل های احتمالی تردد و مخفیگاه متهم شناسایی شد و سرانجام وی در اقدامی ضربتی در شهر تهران دستگیر و به پلیس آگاهی استان قم منتقل شد.

قدمی افزود: متهم با اعتراف صریح به اتهامات خود به کلاهبرداری از یکهزار و 500 نفر با مبلغی در حدود 25 میلیارد ریال اقرار کرد.

وی با هشدار به متقاضیان اعزام به عتبات عالیات، افزود: شهروندان فریب اینگونه افراد را نخورند و طبق موازین سازمان حج و زیارت در خصوص سفرهای زیارتی اقدام کنند تا زمینه برای کلاهبرداری این گونه افراد فراهم نشود.


 اخبار  حوادث  - ایسنا