اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

کشف 23 تن برنج قاچاق در میاندوآب


23 تن برنج قاچاق در میاندوآب کشف و ضبط شد.

خبرگزاری صداوسیما: 23 تن برنج قاچاق در میاندوآب کشف و ضبط شد.

به گزارش فرمانده انتظامی آذربایجان غربی گفت:در پی کنترل خودروهای عبوری در ایستگاه شهید محمدنژاد میاندوآب، ماموران به یک دستگاه کامیون تریلر مشکوک شده و آن را توقیف کردند.

سردار اصلانی افزود : ماموران در بازرسی از کامیون توقیفی مقدار 575 کیسه برنج خارجی قاچاق به وزن 23 تن را کشف کردند.

وی گفت : در این زمینه دو نفر دستگیر و یک دستگاه کامیون تریلر توقیف شد.


ویدیو مرتبط :
کشف 100 تن داروی قاچاق

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

"نگهداری و فروش قرص برنج جرم و قاچاق است"اخبار,اخبار اجتماعی , قرص برنج

 

اخبار اجتماعی - "نگهداری و فروش قرص برنج جرم و قاچاق است"

مرگ‎آورترین مسمومیت‎ها مسمومیت با موادمخدر است و این در حالیست که برخی والدین که در حال ترک موادمخدر هستند بر اثر سهل‎انگاری باعث می‎شوند که فرزندانشان از قرص متادون استفاده کنند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم‌پزشکی لرستان گفت: نگهداری و فروش قرص برنج جرم و قاچاق است.

به گزارش ایسنا، بهرام دلفان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در کشور سالانه بین 5 تا 7 هزار نفر دچار مسمومیت غذایی می‎شوند که بخشی از این مسمومیت سهوی و بخشی عمدی است، افزود: بیشترین مسمومیت‎ها دارویی است هر چند که کشنده‎ترین نیست.

وی ادامه داد: مرگ‎آورترین مسمومیت‎ها مسمومیت با موادمخدر است و این در حالیست که برخی والدین که در حال ترک موادمخدر هستند بر اثر سهل‎انگاری باعث می‎شوند که فرزندانشان از قرص متادون استفاده کنند.

دکتر دلفان بیان کرد: مسمومیت دارویی در کودکان سهوی است و این به دلیل سهل‎انگاری والدین است که داروها را خوب نگهداری نمی‎کنند و باعث می‎شوند کودکان بتوانند از قرص‎های رنگی استفاده کنند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم‌پزشکی لرستان گفت: داروها باید در دمای معمولی نگهداری شوند اما متأسفانه بعضی افراد داروها را در یخچال نگهداری می‎کنند در حالی که یخچال خیلی از داروها را فاسد می‎کند. درجه یخچال برای برخی داروها باید بین 4 تا 8 درجه باشد.

وی اضافه کرد: برخی افراد متأسفانه سمومی را برای از بین بردن موریانه، شته و مورچه در ظروف دارو قرار می‎دهند و آنها را در یخچال نگهداری می‎کنند و این باعث می‎شود اشتباهی به عنوان دارو مصرف ‎شوند که این خود عاملی برای مسمویت‎های غذایی است.

دلفان تصریح کرد: مسمومیت دارویی در بزرگسالان عمدی است. برخی بیماران مستعد افسردگی هستند بنابراین به منظور جلوگیری از خودکشی از طریق دارو پزشکان نباید دارو را در دسترس آنها قرار دهند بلکه دارو باید به فرد همراه آنها تحویل داده شود.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه نگهداری و فروش قرص برنج جرم و قاچاق است، اظهارکرد: باید به جای آن از قرص برنج گیاهی استفاده شود. متاسفانه مشاهده شده قرص برنج را در گوشه خانه نگهداری می‎کنند که این امر باعث بخار قرص شده و استشمام آن مرگبار است. 

اخبار اجتماعی - ایسنا