اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

کشف بت 2 هزار ساله رومی در انگلیس


حفاری‌های یک فلزیاب به طور اتفاقی منجر به کشف مجسمه کوچکی از خدای تجارت رومیان در یورکشایر انگلیس شد.

خبرگزاری ایسنا: حفاری‌های یک فلزیاب به طور اتفاقی منجر به کشف مجسمه کوچکی از خدای تجارت رومیان در یورکشایر انگلیس شد.

فردی که در نزدیکی سلبی یورکشایر در حال جست‌وجوی فلزات بود، به طور تصادفی با مجسمه «مرکوری» خدای محافظ تجار رومیان باستان برخورد کرد.

این کشف دوهزارساله برای باستان‌شناسان بسیار ارزشمند است. «مرکوری» از دید رومیان باستان، خدای محافظت از بازرگانان، چوپانان و حتی راهزنان بود و تجار برای رسیدن به موفقیت و شانس در شغلشان‌، آب چاهی را که به نام این خدا بود روی سر خود و اجناس‌شان می‌پاشیدند.

به گزارش کالچر 24، این یافته جدید اطلاعات ارزشمندی را در مورد تاریخ آن زمان انگلیس در اختیار باستان‌شناسان قرار می‌دهد. هر ساله 2000 شیء از ابزار قرون وسطایی گرفته تا سکه‌های رومی در جریان ساخت‌وساز خانه‌ها‌، پروژه‌های فلزیابی و یا حتی توسط سگ‌های کنجکاو از زیر خاک بیرون می‌آیند.


ویدیو مرتبط :
بازی TW Rome -شش هزار تیرانداز در مقابل 300 رومی!

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

مرد۸۰ ساله ۶۲ هزار كیلومتر را در ۳۶ سال راهپیمایی كرد 

 

مرد۸۰ ساله ۶۲ هزار كیلومتر را در ۳۶ سال راهپیمایی كرد

 

یك مرد ۸۰ ساله اهل آمریكا از سال ۱۹۷۴ میلادی تاكنون بیش از ۶۲ هزار كیلومتر راهپیمایی كردهاست.

 

 

«والتر بیرلی» ۸۰ ساله در گفت گویی با رسانه های آمریكا، تصریح كرد: من از پنجم نوامبر سال ۱۹۷۴ میلادی و به مدت ۳۶ سال است كه ۶۲ هزار و ۷۶۴ كیلومتر راهپیمایی كردم.

 

این مرد ۸۰ ساله ادامه داد: من این كار را تنها برای حفظ تناسب بدنم انجام می دهم و قصد دارم تا زمانی كه سر پا هستم ، به این كار بپردازم.

منبع: ایسنا