اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

واگذاری انتشارات خوارزمی به سازمان تبلیغات


رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از رای نهایی دادگاه تجدید نظر مبنی بر انتقال سهام اکثریت انتشارات خوارزمی به سازمان تبلیغات اسلامی خبر داد.

خبرگزاری مهر: رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از رای نهایی دادگاه تجدید نظر مبنی بر انتقال سهام اکثریت انتشارات خوارزمی به سازمان تبلیغات اسلامی خبر داد.

یکسال پس از مناقشه قانونی میان سهامداران موسسه انتشارات خوارزمی و سازمان تبلیغات اسلامی در مورد انتقال سهام اکثریت این موسسه نشر، در نهایت با رای دادگاه تجدید نظر سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان سهام دار اصلی این بنگاه بزرگ نشر معرفی شد.

حجت الاسلام سید مهدی خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر با تایید این خیر اظهار داشت: طبق ادعای حقوقی سهامداران به دادگاه در مورد وضعیت این موسسه نشر، دادگاه حکم داده ومراحل تجدید نظر هم طی شده است و حکم الان در مقام اجرا است. وی تاکید کرد: دادگاه سهام اکثر را به سازمان واگذار کرده است و حکم برای اجرا رفته است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: به طور طبیعی ما خوارزمی را یکی از انتشاراتی های جزو پردیس انتشارات سازمان می‌دانیم منتهی نگاهمان تولید اندیشه بر مبنای روشنفکری دینی تعریف شده در انقلاب اسلامی توسط این موسسه است.

خاموشی در مورد آینده همکاری این سازمان با سهامداران این بنیاد نیز گفت: بنای ما برای مواجهه با سایر سهامداران نخست همکاری است ولی اگر بخواهند سهامشان را نیز واگذار کنند قواعد خودشان را دارد.

یادآوری می شود انتشارات خوارزمی در سال ۱۳۴۷ با همکاری چندین نفر به عنوان یک شرکت سهامی پایه‌گذاری شد و در طول فعالیت خود با فراز و نشیب‌های زیادی روبرو شد. سال ۱۳۵۲ با اختلافی که بین شرکاء این شرکت پیش آمد تا آستانه تعطیلی پیش رفت که با پا درمیانی و خرید بخشی از سهام آن انتشارات توسط «عبدالرحیم جعفری» بنیانگذار انتشارات امیرکبیر دوباره به حیات خود ادامه داد. این انتشارات از سال ۸۶ تاکنون توسط وارثان مرحوم حیدری اداره می‌شد و با درگذشت وی بر اساس آنچه توافقات قبلی خوانده می‌شود وارد مرحله تعیین مالکیت در قوه قضائیه شد.


ویدیو مرتبط :
توقعات رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از سازمان دارالقرآن

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

خودکشی خبرگزاری سازمان تبلیغات اسلامی برای قالیباف!عکس / خودکشی خبرگزاری سازمان تبلیغات اسلامی برای قالیباف!

سایت روزنامه دولت یایران نوشت:

خبرگزاری مهر، وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی در اقدامی جالب 9 خبر صفحه اصلی خود را به پوشش اخبار وی اختصاص داد.

حجت الاسلام خاموشی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، دبیر ائتلاف 2+1 است.

 

اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

  اندازه واقعی تصویر

 

 سایت روزنامه ایران