اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

واکنش روسیه به هشدار روز گذشته جان کریاخبار,اخبار اقتصادی,مبادلات تجاری بین ایران و روسیه


اخبار اقتصادی - در واکنش به هشدار روز گذشته جان کری؛
روسیه: مرعوب تهدیدهای آمریکا در مورد قرارداد نفت - کالا با ایران نمی‌شویم

یک دیپلمات بلندپایه روس هشدار آمریکا درباره قرارداد کالا در برابر نفت بین روسیه و ایران را به شدت رد کرد و گفت روسیه مرعوب این تهدیدها نمی‌شود.

به گزارش انتخاب ، ایران و روسیه در حال مذاکره بر سر قراردادی هستند که امکان مبادله نفت با کالا بین دو کشور تا ارزش ۲۰ میلیارد دلار را فراهم می‌کند. کاخ سفید اعلام کرده که این قرارداد، نقض تحریم فروش نفت ایران است و دو سناتور آمریکایی خواسته‌اند در صورت عقد این قرارداد، تحریم‌های لغوشده علیه ایران دوباره از سر گرفته شوند.

سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه، به ریانووستی گفت: افزایش مبادلات تجاری بین ایران و روسیه یک روند طبیعی است که از نظر اقتصادی و سیاسی مشکلی برای هیچ کشوری ایجاد نمی‌کند.

وی همچنین اظهار داشته: روسیه قصد دارد معاملاتش با ایران را گسترش دهد و تهدیدهای آمریکا درباره اعمال تحریم‌های بیشتر را رد می‌کند. ما معتقدیم تحریم‌های یک طرفه آمریکا صرف نظر از اینکه علیه چه کشوری اعمال شود، غیر قانونی است و ما این وضعیت را رد می‌کنیم.

جان کری، وزیر امورخارجه ایالات متحده، گفته اگر قرارداد مبادله نفت با کالا بین ایران و روسیه امضا شود، واشنگتن می‌تواند تحریم‌های بیشتری را علیه ایران اعمال کند.

در صورت امضای این قرارداد بین ایران و روسیه، این کشور روزانه ۵۰۰ هزار بشکه نفت از ایران وارد خواهد کرد. وزیر نفت ایران امضای این قرارداد را نه رد و نه تایید کرده است.
اخبار اقتصادی - انتخاب 

 


ویدیو مرتبط :
هشدار وزارت کشور روسیه به سِلفی گیران

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

واکنش آمریکا به هشدار نخست‌وزیر روسیه درباره احتمال به راه افتادن جنگ جهانی سوماخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

واشنگتن: این روسیه است که باعث افزایش درگیری‌ها در سوریه شده/نگران‌ایم

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به هشدار نخست‌وزیر روسیه درباره احتمال به راه افتادن جنگ جهانی سوم در صورت حمله زمینی خارجی‌ها به سوریه گفت که خود روس ها با حمایت از بشار اسد و محاصره حلب باعث افزایش درگیری‌ها و نگرانی‌ها شده‌اند.

به گزارش فارس، «جان کربی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اولین مقام دولتی این کشور بود که به هشدار جدی «دیمیتری مدودوف» نخست‌وزیر روسیه واکنش نشان داد ولی به جای پاسخ صریح، خود روس‌ها را عامل افزایش تنش‌ها در سوریه خواند.

مدودوف ساعتی پیش هشدار داده بود که حمله زمینی یک کشور خارجی به سوریه می‌تواند آتش جنگ جهانی سوم را شعله‌ور کند.

جان کربی که کشورش از حمله زمینی محتمل عربستان به سوریه استقبال کرده، در واکنش به این هشدار جدی روس‌ها گفت: «این اظهارنظر مدودوف را دیدم. ما هم از درگیری گروه‌های متعدد در خاک سوریه نگران‌ایم اما تلاش روسیه در ماه‌های اخیر و حمایت این کشور از بشار اسد و بخصوص، محاصره حلب، منجر به افزایش درگیری‌ها شده و حتی توفیق روند سیاسی (برای حل بحران سوریه) را نیز به خطر انداخته است.»

 

اخبار بین الملل - فارس