اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

هشدار در خصوص افزایش شدید کرایه حمل و نقلاخبار,اخبار اقتصادی ,نرخ کرایه

 

اخبار اقتصادی - هشدار در خصوص افزایش شدید کرایه حمل و نقل

نماینده جایگاه‌داران سی.ان.جی تعیین قیمت گاز طبیعی را بر اساس ۶۰ درصد نرخ بنزین، غیر کارشناسی دانست و هشدار داد: در صورتی که قیمت سی ان جی این گونه محاسبه شود نرخ کرایه‌ها افزایش فاجعه باری خواهد داشت.

اردشیر دادرس در گفت‌وگو با تسنیم در مورد نحوه تعیین نرخ سی.ان.جی در مرحله دوم فاز هدفمندی یارانه‌ها گفت: متاسفانه در حالی محمد شریعتمداری - معاون اجرایی رئیس جمهور- اعلام کرده است که " نرخ احتمالی سی.ان.جی60 درصد افزایش نرخ احتمالی بنزین خواهد بود" که این نوع محاسبه قیمت برای گاز طبیعی غیرکارشناسی است.

وی با اشاره به این که وجود ذخایر و شبکه سراسری گاز یک مزیت برای کشور محسوب می‌شود اظهار کرد: درصورتی که قیمت گاز طبیعی 60 درصد نرخ بنزین تعیین شود در واقع ایران گران‌ترین گاز دنیا را به مردم کشور عرضه می‌کند.

رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران سی.ان.جی با تاکید بر این که دولت باید در نرخ گذاری سوخت مدبرانه عمل کند گفت: مهم نیست قیمت بنزین چه مقدار تعیین می‌شود مهم این است که بر اساس استاندارد جهانی نرخ سی.ان.جی باید 30 درصد قیمت بنزین قیمت‌گذاری شود.

او هشدار داد: با توجه به این که 90 درصد تاکسی‌ها و 60 درصد حمل و نقل عمومی گازسوز است اگر قیمت گاز طبیعی بیش از 30 درصد تعیین شود، نرخ کرایه‌ها افزایش چشم‌گیری خواهد یافت.

دادرس یادآور شد: نباید بنزین، گازوییل و سی.ان.جی را تک بعدی قیمت‌گذاری کرد؛ چرا که در قیمت‌گذاری باید سبد قیمتی سوخت مد نظر قرار گیرد و قیمت هر سوخت متناسب با قیمت سایر سوخت‌ها تعیین شود.

اخبار اقتصادی - تسنیم

 


ویدیو مرتبط :
افزایش 10 درصدی حمل و نقل کالا در دریای خزر

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

هشدار سازمان هواشناسی در خصوص باد شدید و گرد و خاکاخبار,اخبار اجتماعی , سازمان هواشناسی

 

اخبار اجتماعی - هشدار سازمان هواشناسی در خصوص باد شدید و گرد و خاک در بخش‌های مرکزی کشور

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور نسبت به وزش باد نسبتا شدید و گرد و خاک در بخش‌های مرکزی کشور هشدار داد.

مهندس احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا افزود : براساس تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز به سبب وزش باد نسبتا شدید در برخی مناطق استان‌های سمنان، شمال اصفهان، قم، مرکزی، البرز، تهران و قزوین کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود. همچنین طی سه روز آینده در جنوب خراسان رضوی، خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان باد و گرد و خاک ادامه خواهد داشت که در منطقه زابل، در بعضی ساعات به صورت توفان گرد و خاک خواهد بود.

وی از افزایش نسبی دما از اواسط وقت روز پنجشنبه تا روز یکشنبه هفته آینده در نیمه شمالی کشور خبر داد و افزود: طی دو روز آینده خلیج فارس و شرق دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور به وضع هوای تهران اشاره کرد و به ایسنا گفت: بر این اساس آسمان تهران در روز پنجشنبه صاف گاهی همراه با وزش باد خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز به 28 و 40 درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد. همچنین در روز جمعه نیز آسمان پایتخت صاف با گاهی وزش باد در بعدازظهر و رشد ابر در ارتفاعات پیش‌بینی شده است که حداقل و حداکثر دما در این روز به 28 و41 درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد رسید.

اخبار اجتماعی - ایسنا