اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

هشدارهای مکرر دادستان کرج به مردم درباره کلاهبرداری های تلفنیافزایش جرم در کرج,کلاهبرداری های تلفنی درکرج,هشدارهای دادستان کرج به مردم

هشدارهای مکرر دادستان کرج به مردم درباره کلاهبرداری های تلفنی

فرهادی تاکید کرد: به صرف اینکه فردی تاجر است یا شغل های این چنینی دارند نباید به آنها تسهیلات کلان داد و اگر تسهیلاتی نیز داده می شود باید بابت آن نیز اسناد معتبر دریافت شود.دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کرج در خصوص کلاهبرداری های تلفنی و کسر شدن پول از حساب مردم دوباره هشدارها داد و گفت: متاسفانه با وجود اطلاع رسانی های فروان در این خصوص بازهم شاهد این گونه کلاهبرداری ها در سطح شهر به تعداد زیاد هستیم.

به گزارش مهر، ظهر امروز علی فرهادی در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل دادسرای عمومی و انقلاب کرج برگزار شد در خصوص کلاهبرداری با تلفن توسط افراد سود جود به خصوص مجرمان زندانیان شده به مردم هشدارهای مکرر داد.

وی با بیان اینکه اطلاع رسانی فروانی در خصوص این موضوع شده است اما متاسفانه باز شاهد این گونه اتفاقات در سطح شهر هستیم، تاکید کرد: متاسفانه مردم توجه نمی کنند در موقع وارزی وجه به حسابشان، فرد دارنده حساب مبدا باید به عابر بانک مراجعه کند نه خود شخص که دارنده حساب مقصد است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کرج بابیان اینکه متاسفانه این کلاهبرداری های تلفنی بیشتر توسط زندانیان و از طریق تلفن های زندان انجام می شود، گفت: برای جلوگیری از این امر نرم افزاری تهیه کرده ایم که بلافاصله پس از برقراری تماس از زندان به افراد هشدار برقراری تماس از زندان را می دهد، اما متاسفانه باز شاهد این گون کلاهبرداری ها هستیم.

بانک ها در ارائه تسهیلات در باتلاق قرار گرفته اند

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کرج در خصوص کلاهبرداری از بانک ها نیز گفت: متاسفانه بانک ها در ارائه تسهیلات به برخی افراد که در اجتماع یا بازار از جایگاهی برخوردارند به راحتی اعتماد می کنند و تسهیلات کلان در اختیار آنها می گذارند و از این سهل انگاری ها نیز ضربه می خورند.

فرهادی تاکید کرد: به صرف اینکه فردی تاجر است یا شغل های این چنینی دارند نباید به آنها تسهیلات کلان داد و اگر تسهیلاتی نیز داده می شود باید بابت آن نیز اسناد معتبر دریافت شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه بانک ها در ارائه تسهیلات در باتلاق قرار گرفته اند، اظهار داشت: برخی بانک ها به این موضوع توجه ندارند که اگر فرد دریافت کننده تسهیلات به هر نحوی نتوانست باز پرداخت وام را داشته باشد چه باید بکنند.

وجود زندان موجب افزایش جرم در کرج شده است

دادستان عمومی و انقلاب کرج به وجود دو زندان بزرگ در شهرستان کرج اشاره کرد و افزود: جمعیت این زندان ها بسیار زیاد است و متاسفانه با وجود اینکه این زندان ها برای شهرستان کرج نیستند زمینه ایجاد جرم را در کرج فراهم می کنند.

فرهادی به آمار قتل اشاره کرد و گفت: این آمار نسبت به سه ماهه اول سال گذشته کاهش داشته است، در سه ماهه اول سال 91 11فقره قتل ثبت شده است و در سه ماهه اول امسال البته تا این تاریخ هشت فقره به ثبت رسیده است.

وی در پایان اعلام کرد: از میان هشت فقره قتل ثبت شده سه مورد آن خانوادگی بوده است.

مهر

 

 


ویدیو مرتبط :
کلاهبرداری جدید تلفنی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

شماره پاسخگوی به مردم درباره حساب خانوار 


 

 

9009000017 پاسخگوی مردم درباره اعلام حساب خانوار

مرکز 24 ساعته پاسخگویی به سئوالات مربوط به سامانه اعلام حساب خانوار راه‌اندازی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، شماره 9009000017 بدون نیاز به پیش شماره از طریق تلفن ثابت و شماره 48031222-021 از طریق تلفن ثابت و همراه آماده پاسخگویی به سئوالات مردم درباره سامانه اعلام حساب خانوار است.

این مرکز به طور شبانه روزی و رایگان به سوالات مربوط به سامانه اعلام حساب خانوار پاسخ می دهد.

پیش از این نیز مرکز آمار ایران تلفن 8587 ـ 021 را برای پاسخگویی درباره فرمهای اطلاعات اقتصادی خانوار اعلام کرده بود...../تحلیل:عصرایران