اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

نمایش اطلاعات اضطراری در اندروید7


اندروید 7 چند روزی است که در نسخه‌ی نمایشی مخصوص توسعه دهندگان معرفی شده است. در این چند روز اطلاعات مختلفی در مورد قابلیت‌ها و توانایی‌های آخرین نسخه از این سیستم‌عامل محبوب منتشر شده است.

zoomit.ir - مهدی زارع: اندروید 7 چند روزی است که در نسخه‌ی نمایشی مخصوص توسعه دهندگان معرفی شده است. در این چند روز اطلاعات مختلفی در مورد قابلیت‌ها و توانایی‌های آخرین نسخه از این سیستم‌عامل محبوب منتشر شده است. یکی از این قابلیت‌های مفید، صفحه‌ای است که در حالت قفل گوشی، اطلاعات اضطراری صاحب گوشی را نشان می‌دهد.

اندروید 7 امکان نمایش اطلاعات اضطراری را دارد

چند روزی است که نسخه‌ی آخر سیستم عامل اندروید یعنی اندروید N، در مرکز توجهات کاربران قرار گرفته است. پس از عرضه‌ی این نسخه‌ی آزمایشی، کاربران مختلف در اینترنت اطلاعاتی از قابلیت‌ها و امکانات اندروید ان را منتشر کرده‌اند. یکی از این امکانات مفید، امکان نمایش اطلاعات اورژانسی و اضطراری صاحب گوشی بر روی صفحه‌ی قفل است.

تنظیمات این صفحه در منوی تنظیمات و قسمت کاربری اندروید اِن (Settings > User) قابل دسترسی است. البته در ابتدای راه‌اندازی دستگاه با اندروید 7 نیز می‌توان این اطلاعات را در مراحل آخر وارد کرد. در تنظیمات این قسمت، می‌توان اطلاعات کاملی از صاحب گوشی وارد کرد. اطلاعاتی مانند نام، شماره‌ی تماس اضطراری، موارد خاص پزشکی، تمایل به اهدای عضو، گروه خونی، بیماری‌های خاص و غیره. این اطلاعات در مواقع اورژانسی که فرد دچار حادثه شود، می‌تواند برای تیم امداد بسیار مفید باشد. از طرفی در صورت گم شدن گوشی نیز می‌توان امیدوار بود! که فرد یابنده از این اطلاعات برای تماس با صاحب گوشی استفاده کند.

اندروید 7 امکان نمایش اطلاعات اضطراری را دارد

پس از ذخیره کردن اطلاعات اضطراری، در صفحه‌ی قفل گوشی می‌توان با چند بار لمس کردن قسمت تماس اضطراری (Emergency)، آن‌ها را مشاهده کرد.


ویدیو مرتبط :
کدنویسی نمایش اطلاعات در فرم ورود اطلاعات کارمندان

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

نمایش مجازی اطلاعات به کمک عینک‌های هوشمند + تصاویرشرکت الکترونیکی Kopin عینک هوشمندی ساخته است که کاربران به کمک آن می توانند اطلاعات زیادی در در حین دوچرخه سواری مورد استفاده قرار دهند.

گوشی های هوشمند اسمارت، دوچرخه های کامپیوتری و رادارهای ویژه با هم ترکیب شده اند تا گنجینه ای از اطلاعات را جلوی چشمان دوچرخه سواران قرار دهند؛ با این حال آنها هنوز نتوانسته اند مشکل جذب تمرکز دوچرخه سوار را از روی جاده به روی اطلاعات حل نمایند.

نمایش مجازی اطلاعات به کمک عینک‌های هوشمند

در Interbike 2015 شرکت الکترونیکی Kopin عینک هوشمندی را رو نمایی کرده است که هدف آن قرار دادن اطلاعات مورد نیاز در حال رانندگی در یک مکان مناسب و درست در جلوی میدان دید دوچرخه سوار باشد.

عینک های هوشمند Solos ویژگی هایی را همچون ضربان قلب، میانگین سرعت و اطلاعاتی دیگر را با استفاده از دستگاههای متصل شده به دوچرخه در اختیار دوچرخه سوار می گذارد تا او بتواند در زمان مقتضی عملکرد متناسب را داشته باشد.

عینک های هوشمند Solos با گوشی هوشمند کاربر ارتباطی همزمانی با استفاده از بلوتوث برقرار می کند. این فرایند به نوبه خود عینک را به وسیله سومی که کار مقیاس برداری از اطلاعات را بر عهده دارد به وسیله اتصال ANT+ همزمان سازی می نماید. این کار به وسیله اپلیکیشن Solos انجام می شود. اینجا خود کاربر می تواند اطلاعات را به نحوی سفارشی نماید که بتواند تشخیص دهد کدام نوع اطلاعات در جلوی او نمایش داده شوند.

نمایش مجازی اطلاعات به کمک عینک‌های هوشمند

در نهایت، این اطلاعات روی یک صفحه نمایش مجازی 5 اینچی که در گوشه سمت راست پایین لنز عینک قرار دارد نمایش داده می شوند. بنابر این با یک نگاه مختصر، دوچرخه سواران می توانند به راحتی از کنار اجسامی که در اطراف آن ها قرار دارند بگذرند و همزمان اطلاعاتی همچون زمان، سرعت، ارتفاع، فاصله، میزان نیرو، آهنگ و ضربان قلب را بدون منحرف کردن توجه خود از روی جاده مشاهده نمایند و عملکرد خود را تنظیم نمایند.

 

اخبار علمی - باشگاه خبرنگاران