اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

نقشه ۳ زن برای باج‌گیری میلیونی از مرد بنز سواراخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

مرد بنزسوار وقتی مقابل ۳ زن جوان توقف کرد تا آنها را به مقصدشان برساند، خبر نداشت در دام عجیبی گرفتار شده که برای سرکیسه کردن او پهن شده است.

یكی از شب‌های دی‌ماه سال گذشته مدیرعامل یك شركت تبلیغاتی از محل كار خود بیرون آمد تا به خانه‌اش برود. وی وقتی به یكی از خیابان‌های غرب پایتخت رسید 3زن را دید كه كنار خیابان ایستاده بودند. آنها با تكان دادن دست از مرد بنزسوار خواستند توقف كند و او هم پایش را روی ترمز گذاشت.

هر 3زن جوان سوار ماشین او شدند و در بین راه سر صحبت را باز كردند و از راننده خواستند تا آنها را به یكی از محله‌های غرب تهران ببرد. راننده بنز هم هرجا آنها گفتند رفت و وقتی به خیابانی خلوت رسید ایستاد. همان لحظه 3زن نقشه‌ای كه از پیش كشیده بودند را عملی كردند. آنها با تهدید چاقو و ضرب و شتم راننده، از او خواستند كیف پول و كارت‌‌های عابربانكش را به همراه رمزشان در اختیار آنها قرار دهد.

آن شب 3زن موفق شدند حدود 5میلیون تومان پول نقد، انگشتر طلا و ساعت مچی گران‌قیمت از طعمه‌شان سرقت كنند اما این همه نقشه‌ آنها نبود. سارقان پیش از آن مكالماتی را كه بین آنها و مرد راننده رد و بدل شده بود ضبط كرده و برایش پخش كردند و به او گفتند چنانچه شكایت كند آبرویش را نزد خانواده‌اش می‌برند. راننده بنز كه حسابی شوكه شده بود از ترس آبروریزی از شكایت گذشت غافل از اینكه به دردسر بزرگی افتاده است.

 باج گیری
هنوز چند روزی از ماجرای دزدی نگذشته بود كه موبایل مدیرعامل زنگ خورد. پشت خط یكی از همان زنانی بود كه از او سرقت كرده بودند. زن سارق این‌بار نقشه باج‌گیری در سر داشت. او با تهدید از راننده بنز خواست كه 30میلیون تومان پول به حسابش واریز كند تا آنها بین خودشان تقسیم كنند؛ یعنی نفری 10میلیون تومان. وی باز هم تهدید كرد كه اگر این پول واریز نشود صدای ضبط‌شده را برای خانواده مدیرعامل می‌فرستد. راننده بنز این‌بار هم از ترس آبروریزی شماره حساب زن جوان را گرفت و 30میلیون تومان به‌حساب زن جوان واریز كرد با این تصور كه ماجرا تمام‌شده اما اشتباه می‌كرد.

  من شاكی‌ام
باج‌گیری‌های زنان جوان انگار تمامی نداشت چراكه چند روز بعد زن دیگری با راننده بنز گران‌قیمت تماس گرفت. او گفت كه همدستش دروغ گفته و پس از اینكه 30میلیون تومان را گرفته، چیزی به بقیه نداده است. وی حتی گفت كه بر سر این ماجرا با همدستش درگیر شده اما او حاضر نشده سهم آنها را بدهد. برای همین با تهدید راننده بنز از او خواست 20میلیون تومان پول به حسابش واریز كند. مرد میانسال دیگر طاقت نیاورد و راهی اداره پلیس شد تا از زنان باج‌گیر شكایت كند.

این مرد به كارآگاهان گفت: 3زن سارق و فریبكار زندگی مرا مختل كرده‌اند. آنها آرامش را از من گرفته‌اند و مرتب تهدیدم می‌كنند. شب اول همه كارت‌های عابربانكم را گرفتند و علاوه بر 5میلیون تومان پول نقدی كه همراهم بود، در حدود 10میلیون هم از حساب‌هایم برداشت كردند اما باز هم دست بردار نیستند و تنها با داشتن مكالمات ضبط شده آن شب مرتب از من اخاذی می‌كنند.

با این شكایت تیمی از مأموران پلیس با دستور قاضی دادسرای ناحیه 5تهران جست و جوی خود را برای شناسایی 3زن سارق آغاز كردند. كارآگاهان در بررسی شماره حساب آنها و اقدامات اطلاعاتی سرانجام موفق شدند مخفیگاه آنها را شناسایی كنند. هر 3زن اسفند‌ماه سال گذشته در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه دستگیر شدند.

این 3زن كه 2ازدواج ناموفق داشتند در بازجویی‌ها به سرقت و اخاذی میلیونی اعتراف كردند.طراح نقشه سرقت در بازجویی‌ها گفت:طعمه ما مدیر شركتی بود كه یكی از بستگانم در آنجا كار می‌كرد و می‌دانستم وضع مالی خیلی خوبی دارد. برای همین موضوع سرقت و اخاذی از او را با 2نفر از دوستانم كه مدتی قبل در باشگاه ورزشی با آنها آشنا شده بودم در میان گذاشتم و آنها نیز قبول كردند.

برای همین شب حادثه تصمیم گرفتم صدای او را ضبط كنیم تا با این مكالمات ضبط شده به تهدید مدیر شركت و اخاذی از وی بپردازیم. وی ادامه داد: بعد از سرقت، یكی از همدستانم نقشه اخاذی كشید. با اینكه من و دوست دیگرم مخالف بودیم با طعمه ما تماس گرفت. قرار بود 30میلیون تومان پول را بین ما تقسیم كند اما مدعی شد كه این پول را نگرفته.

بعد از چند روز وقتی متوجه شدیم كه حقیقت را از ما پنهان كرده با هم درگیر شدیم. با وجود این او حاضر نشد سهم‌مان را بپردازد. من هم طمع كردم و باردیگر تصمیم داشتم از طعمه مان پول بگیرم و اصلا فكرش را نمی‌كردم از ترس آبرویش شكایت كند و ما گیر بیفتیم.به گزارش همشهری، این 3زن باج‌گیر با قرار قانونی روانه زندان شدند و تحقیقات در این پرونده همچنان ادامه دارد تا زوایای پنهان آشكار شود.

 

اخبار حوادث - همشهری


ویدیو مرتبط :
فریم گیری وحشتناک با سیستم 17 میلیونی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

نقشه عجیب 3 دختر برای اعتراف‌ گیری از سارق تلفن همراهسه دختر جوان وقتی دوست 17 ساله‌شان را برای پیدا کردن گوشی گران‌قیمت شکنجه می‌کردند، نمی‌دانستند به اتهام آدم‌ ربایی دستگیر می‌شوند.

به گزارش جام جم، روز گذشته دختر 17ساله ای که هنوز از شکنجه های دوستانش در حال گریه بود، همراه پدرش برای شکایت از سه دختر جوان وارد شعبه ششم دادسرای امور جنایی شد.

مریم در شکایتش به بازپرس پرونده گفت: دوماه قبل با دختر جوانی به نام لیدا که در مجتمعی تجاری در شرق تهران فروشنده بود، آشنا شدم. بعد از مدتی، رفت و آمد من به خانه دختر جوان آغاز شد و در آنجا با دو دختر دیگر آشنا شدم.

سه روز قبل وقتی به خانه او رفتم سیما و شیما هم آنجا بودند. آن روز رفتار آنها تغییر کرده بود و با من سر سنگین بودند تا این که آنها به بهانه سرقت گوشی لیدا، مرا با طناب به تخت بستند. شیما مرا با چاقو تهدید می کرد و ادعا کرد دیگر خانواده ام را نمی بینم. آنها با تهدید چاقو از صحنه شکنجه من فیلم گرفتند و سیما ابروهای من را با تیغ زد. آنها با گرفتن گوشی تلفن همراهم سیمکارتم را شکستند تا نتوانم موضوع را به پدرم بگویم. من در آنجا زندانی بودم تا این که 7 صبح دیروز وقتی آنها خواب بودند با تلفن شیما موضوع ربوده شدنم را به پدرم گفتم و او همراه ماموران پلیس به خانه لیدا در افسریه آمدند و هر سه دختر دستگیر شدند.

در ادامه لیدای 20 ساله در بازجویی ها ادعا کرد: یک سالی است با اجاره خانه ای تنها زندگی می کنم و به عنوان فروشنده مشغول کار هستم. از وقتی خانه را اجاره کردم، دوستانم به خانه ام رفت و آمد دارند. چند وقتی بود مریم هم به خانه ام می آمد تا این که متوجه شدم گوشی آیفونم سرقت شده است. وقتی موضوع را به سیما و شیما گفتم، متوجه شدیم سرقت توسط مریم انجام شده است. یک هفته بعد وقتی او به خانه ام آمد شیما و سیما ادعا کردند با تهدید از او اعتراف بگیریم. من کار را به آنها سپردم و در اذیت کردن مریم دخالت نکردم.

با اعترافات لیدا، تحقیقات از شیما 19 ساله آغاز شد. دختر جوان با اعتراف به اذیت مریم گفت: پس از جدایی پدر و مادرم تصمیم گرفتم تنهایی زندگی کنم. من هم فروشنده ام به همین دلیل چند سال است با لیدا دوست هستم. وقتی متوجه سرقت گوشی شدم مطمئن بودم کار مریم است، به همین خاطر او را به تخت بستیم تا این که او مدعی شد تلفن همراه را در انباری لیدا مخفی کرده است. ما قصد اذیت و آدم ربایی نداشتیم، فقط می خواستیم گوشی تلفن همراه را پیدا کنیم.

در ادامه سیما 18 ساله نیز با قبول آزار و اذیت دختر 17 ساله گفت: مریم با نوشتن متنی روی دیوار خانه مرا به عنوان سارق گوشی معرفی کرده بود؛ به همین خاطر از او کینه به دل گرفتم. برای ترساندنش ابروهای او را با تیغ زدم و چند سیلی هم به صورتش زدم که او اعتراف کرد گوشی را کجا مخفی کرده است. برای این که او شکایت نکند، از صحنه اعتراف گیری اش فیلم گرفتیم. نمی دانستم این کار ما آدم ربایی است. ما خانواده داریم و حالا بسیار پشیمان هستیم.

با اعترافات دختران جوان و اظهار پشیمانی آنها، پدر مریم اعلام رضایت کرد و سه دختر جوان پس از تعهد کتبی با دستور محسن مدیرروستا، بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی آزاد و تحویل خانواده هایشان شدند.
 
اخبار حوادث  - جام جم