اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

نرخ قطعی آپارتمان‌های نوساز در فروردین ماه  مشاوران املاک در مناطق مختلف شهر تهران عنوان می‌کنند همچنان تمایل به خرید واحدهای نوساز در صدر لیست تقاضای خریداران بازار مسکن قرار دارد. آخرین گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن نشان می‌دهد که از مجموع 13هزار و 100 واحد مسکونی معامله شده در شهر تهران طی یک‌ماهه اسفند 94، بیشترین حجم معاملات به آپارتمان‌های نوساز تا 5سال ساخت اختصاص داشته است.

 این بخش از معاملات بیش از 55 درصد از حجم معاملات خرید و فروش آپارتمان مسکونی در اسفندماه را تشکیل داده است. مطابق با آمار ارائه شده در سامانه اطلاعات املاک ایران از میان آپارتمان‌های نوساز معامله شده در روزهای پایانی فروردین‌ماه سال‌جاری، کمترین نرخ معامله شده مربوط به آپارتمانی 70 متری در محله جوادیه است. این آپارتمان مترمربعی 2 میلیون و 140 هزار تومان فروخته شده است.

 

در مقابل بالاترین قیمت ثبت شده مربوط به فروش آپارتمان نوسازی در محدوده ولنجک است. این آپارتمان مترمربعی 18 میلیون و 800هزار تومان فروش رفته است. همچنین آپارتمان نوساز دیگری در محدوده میدان ونک با 275 متر زیربنا متر مربعی 13 میلیون و 400 هزار تومان فروخته شده است. مشاوران املاک در مناطق شهر تهران معتقدند: بازار مسکن در ماه‌های آتی نیز روند آرامی را سپری می‌کند و بسیاری از فروشندگانی که به خیال افزایش ناگهانی قیمت‌ها ملک خود را از فایل‌های فروش خارج کرده‌اند بهتر است فایل خود را به بازار عرضه کنند.

 اخباراقتصادی ,خبرهای   اقتصادی, قیمت مسکن


اخبار اقتصادی  -  دنیای اقتصاد


ویدیو مرتبط :
نرخ تورم فروردین ماه 15.5 درصد شد

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

نرخ قطعی آپارتمان‌های نوساز فروش رفته در تهران براساس آمار ارائه شده در سامانه اطلاعات بازار املاک ایران از مجموع آپارتمان‌های خرید و فروش شده طی چهار روز اخیر در تهران، حجم زیادی از معاملات مربوط به آپارتمان‌های مسکونی نوساز در محلات مختلف شهر می‌شود.

 از میان آپارتمان‌های نوساز معامله در مناطق مختلف شهر تهران که در این سامانه ثبت شده‌اند گران‌ترین آپارتمان معامله شده مربوط به واحد مسکونی 220 متری در محدود کاشانک است که به قیمت 11میلیون و 800 هزار تومان در هر مترمربع فروخته شده است. همچنین ارزان ترین آپارتمان مسکونی معامله شده در این روزها نیز مربوط به واحدمسکونی 71 متری در محدوده خیابان فلاح است که مترمربعی یک میلیون و 800 هزار تومان فروخته شده است.

 
به گزارش «دنیای اقتصاد» در حال حاضر دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه وشهرسازی متوسط قیمت خرید و فروش آپارتمان مسکونی در شهر تهران را بین 4 میلیون تا 4 میلیون و 100 هزار تومان اعلام کرده است. همچنین مطابق با آمار ارائه شده از سوی این دفتر حجم معاملات خرید و فروش مسکن در دی ماه با افزایش 30 درصدی مواجه شده است به طوری که بیش از 15 هزار و 800 واحد مسکونی در تهران در دی ماه خرید و فروش شد که این میزان معامله در 19 ماه قبل، بی‌سابقه بوده و نشانه محکمی از پایان رکود محسوب می‌شود. حرکت بازار مسکن کاملا به‌صورت غیرتورمی و در عین ثبات قیمت، رو‌به افزایش گذاشته و موتور رشد معاملات از ناحیه «وام 70 میلیونی بدون سپرده» قدرت گرفته است.
 

 اخبار اقتصادی, خبرهای اقتصادی,قیمت خرید و فروش آپارتمان مسکونی

 

 اخباراقتصادی -  دنیای اقتصاد