اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

میادین میوه و تره بار ؛ بازار دلالی پر رونقاخبار ,اخبار اقتصادی ,میادین میوه و تره بار

 

اخبار اقتصادی - میادین میوه و تره بار ؛ بازار دلالی پر رونق

رئیس اتحادیه میوه و سبزی‌فروشان از کاهش قیمت انواع میوه و سبزی در بازار و در مواردی تا 50 درصد خبر داد و گفت: متاسفانه دلال ها بر رفتار این میادین حاکمیت دارد و بازار دلالی معمولا پر رونق است.

نرخ سودی هم که در این میادین دریافت می شود ، غیرقانونی است و باید کاهش یابد.

وی با بیان اینکه افزایش عرضه قیمت ها را کاهش داده است ، تصریح کرد : قیمت سیب از 1000 تا 4000 تومان متناسب با کیفیت آن متغیر است و قیمت پرتقال از کیلویی 500 تا 2200 تومان فرق می کند.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی‌فروشان اعلام کرد : قیمت خیار از 700 تا 2000 تومان، لیموشیرین از 1200 تا 1600 تومان، کیوی از 800 تا 4000 تومان و گوجه‌فرنگی از 600 تا 1800 تومان متغیر است.
 
مهاجران با بیان این‌که هندوانه‌های تازه نیز به بازار آمده است، گفت : در حال حاضر قیمت هندوانه از کیلویی 600 تا 800 تومان متغیر است ، قیمت سیب زمینی هم کاهش نشان می دهد.

وی در ادامه تاکید کرد : میادین میوه و تره بار برای عرضه از تولید به مصرف طراحی شده است ، اما با صورت سازی ها قیمت ها تا چند برابر افزایش می یابد و ما نظارت و به شکایت ها نیز رسیدگی می کنیم اما قدرت اجرایی نداریم.

به اعتقاد کارشناسان متاسفانه دلالان مهمترین عامل برونزای بازار میوه کشور هستند و به افزایش قیمت ها دامن می زنند.

کم توجهی به مدیریت دقیق بازار توزیعی کشور سبب شده است عده ای سود جو حداکثرمنافع را کسب کنند و آزادانه سودهای باد آورده را به جیب خود بزنند.

دولت در سال های اخیر برای ساماندهی بازار میوه مانند طرح جامع بازار یابی و بازاررسانی برای حذف دلالی در بخش کشاورزی ، عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در کشور ، ساماندهی 15 درصد بازار در کنار تقویت بازار سنتی ، انجام داده است تا هم نظر تولید کننده و هم مصرف کننده تامین شود.

اما واسطه‌ها همچنان میدان‌داران اصلی میادین تره‌بار میدان مرکزی تره و بار تهران هستند و محموله‌های کشاورزان را به قیمت پایین ‌تر خریداری می کنند و با چند دست چرخش به قیمت بالاتری به مشتری ها می‌فروشند.

گاهی میوه از سر مزرعه تا دست مصرف کننده که می‌رسد 4 تا 8 دلال و واسطه دست به دست می‌کنند و در برخی موارد تا 300 درصد هم قیمت ها را افزایش می دهند.

اخبار اقتصادی - واحد مرکزی خبر

 


ویدیو مرتبط :
شکر آباد ( دلالی در بازار میوه )

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

رکورد زنی قیمت ها در بازار میوه/ 50 درصد اختلاف قیمت بین میادین و بازاراخبار ,اخبار اقتصادی , بازار آزاد و میادین میوه و تره

اخبار اقتصادی - رکورد زنی قیمت ها در بازار میوه/ 50 درصد اختلاف قیمت بین میادین و بازار

مقایسه قیمت میوه و تربار در بازار آزاد و میادین میوه و تره بار نشان می دهد بین برخی از اقلام میوه حداقل تفاوت قیمت 50 تا 60 درصدی وجود دارد.

 به گزارش خبرآنلاین، قیمت میوه میادین و بازار آزاد اختلاف قابل توجهی پیدا کرده است.

 

اخبار ,اخبار اقتصادی , بازار آزاد و میادین میوه و تره

 

اخبار ,اخبار اقتصادی , بازار آزاد و میادین میوه و تره

 

اخبار ,اخبار اقتصادی , بازار آزاد و میادین میوه و تره

اخبار اقتصادی - خبرآنلاین