اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

مشاور فرهنگی رییس جمهور : مجلس میان خواسته دانشگاهیان و باج‌ خواهان یکی را انتخاب کنداخبار, مشاور فرهنگی رییس جمهور در فیس بوک

اخبار سیاسی - مشاور فرهنگی رییس جمهور در فیس بوک: مجلس میان خواسته دانشگاهیان و باج‌خواهان یکی را انتخاب کند

- مشاور فرهنگی رئیس جمهور در صفحه اجتماعی شخصی خود به جلسه فردای رای اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم واکنش نشان داد.

حسام‌الدین آشنا در صفحه شخصی فیس بوک خود با اشاره به جلسه فردای رای اعتماد به وزیر پیشنهادی دولت نوشت:

«نمایندگان محترم مجلس فردا انتخابی راه‌گشا را در پیش رو دارند؛ این عزیزان می‌توانند میانِ رفتن زیر بار سلطه گفتمانی اقلیت مطلق پایداری و استقلال مجلس از افراط‌گرایان یکی را انتخاب کنند.

- میان راهبرد همراهی یا عدم همراهی قوا یکی را انتخاب کنند.

- میان خواسته دانشگاهیان و خواسته‌های باج‌خواهان یکی را انتخاب کنند.

آقای دکتر نیلی احمدآبادی وزیر پیشنهادی ریاست جمهوری نه اهل فتنه است نه بی تجربه و نه ناشناخته؛ او یک جرم بیشتر ندارد دانشگاه را برای دانشگاهیان می‌خواهد نه برای سیاستمداران»

 

اخبار سیاسی  - خبرآنلاین

 


ویدیو مرتبط :
انتقاد رییس جمهور روحانی از سکوت دانشگاهیان

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

مشاور فرهنگی رییس‌جمهور خواستار عذرخواهی صداوسیما شدسخنان روحانی در نیویورک , گفت‌وگوی تلفنی اوباما و روحانی

مشاور فرهنگی رییس‌جمهور خواستار عذرخواهی صداوسیما شد

مشاور فرهنگی رییس‌جمهور و عضو هیات همراه دکتر حسن روحانی در سفر به نیویورک، خواستار عذرخواهی صدا و سیما بابت نحوه پوشش بخش‌هایی از اخبار مربوط به سخنان رییس‌جمهور در این سفر شد.

نحوه پوشش خبر مربوط به گفت‌وگوی تلفنی اوباما و روحانی در ساعات اولیه انتشار این خبر مهم در شبکه‌های تلویزیونی، پیشتر نیز انتقاداتی را برانگیخته بود.

 دکتر حسام‌الدین آشنا که دوشنبه‌ شب به منظور بررسی ابعاد مختلف سفر رییس‌جمهور به نیویورک و گفت‌وگوی تلفنی روحانی و اوباما در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری حاضر شده بود، در پاسخ به یکی از پرسش‌های مجری برنامه درباره تحلیل‌هایی ناظر بر اینکه «کدام‌یک از طرفین ایرانی و آمریکا ابتدا اقدام به برقراری این تماس تاریخی کرده است؟» گفت: در ابتدا باید بگویم که صدا و سیما باید در این زمینه عذرخواهی کند؛ چون سخنان خانم سوزان رایس (مشاور امنیت ملی اوباما و نماینده سابق آمریکا در سازما ملل) را زودتر از صحبت‌های آقای روحانی پخش کرد.

وی سپس با عبور از این موضوع، به انتقاد از برخی رسانه‌های داخلی نیز پرداخت که «بدون بررسی درست و تنها بر اساس برخی شنیده‌ها اقدام به طرح مباحث حاشیه‌ای می‌کنند اما به محتوای گفت‌وگوها و تلاش‌های هیات ایرانی که از موضع عزت صورت گرفته توجهی نمی‌کنند.»

وی در این گفت‌وگوی نسبتا طولانی همچنین دستاوردهای سفر رییس‌جمهور و مذاکرات انجام‌شده را از منظر استراتژیک و رسانه‌ای بررسی کرد که متن کامل آن در سرویس سیاسی ایسنا قابل مشاهده است.

«آشنا» دارای کارشناسی ارشد معارف اسلامی و تبلیغ و دکتری فرهنگ و ارتباطات است. عنوان رساله دکتری وی نیز فرهنگ، ارتباطات و سیاست خارجی؛ دیپلماسی فرهنگی آمریکا در ایران (1332 تا 1357) بوده است. /ایسنا