اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

مجازات صحنه‌ سازی در تصادف رانندگی


نمایندگان مجلس در ادامه بررسی قانون دائمی شدن بیمه شخص ثالث مقررات کیفری مربوط به این لایحه را تصویب کردند.

خبرگزاری ایسنا: نمایندگان مجلس در ادامه بررسی قانون دائمی شدن بیمه شخص ثالث مقررات کیفری مربوط به این لایحه را تصویب کردند.

بر اساس ماده 61 این لایحه، عدم پرداخت حقوق قانونی صندوق از سوی بیمه‌گر یا نمایندگی آنان، مصرف درآمدهای صندوق در غیر از موارد مصرح قانونی و همچنین اجرای تکالیف مقرر در مواد 46، 47 و 49 این قانون بر تخلف اداری یا انتظامی در حکم دخل و تصرف در وجوه عمومی است.

همچنین در ماده دیگری (62) نمایندگان مصوب کردند که فروش هر نوع بیمه‌نامه یا مبادرت به عملیات بیمه‌گری یا نمایندگی بیمه بدون مجوز قانونی در حکم کلاهبرداری است و مرتکب علاوه بر مجازات کلاهبرداری ضامن جبران خسارت وارده حسب مورد به زیان‌دیده یا صندوق به نرخ روز جبران خسارت می‌باشد.

در ماده 63 این لایحه نیز با تصویب مجلس، هر کس با انجام اعمال متقلبانه مانند صحنه‌سازی صوری تصادف، تعویض خودرو یا ایجاد خسارت عمدی وجوهی را بابت خسارت دریافت نماید، به حبس تعزیری درجه 6 و جزای نقدی معادل دوبرابر وجوه دریافتی محکوم می‌شود. شروع به جرم مندرج در این ماده علاوه بر مجازات مقرر برای شروع به جرم در قانون مجازات اسلامی، مستوجب جزای نقدی درجه پنج می‌باشد.

در ماده 64 نیز مقرر شد هرگاه شخصی برخلاف واقع خود را به عنوان رانند وسیله نقلیه مسبب حادثه معرفی نماید به مجازات حبس درجه هفت محکوم می‌شود؛ راننده نیز چنانچه درا ین امر تبانی کرده باشد به مجازات مذکور محکوم می‌شود.

در آخرین ماده از بخش مقررات کیفری، نمایندگان مصوب کردند در صورتی که مسئولیت مسبب حادثه مشمول تعهدات بیمه‌گر باشد، جز در موارد مصرح در ماده 16 این قانون مقررات مربوط به نحوه اجرای محکومیت‌های مالی در خصوص وی قابل اجرا نیست.


ویدیو مرتبط :
صحنه ای حیرت آور و باورنکردنی از یک تصادف رانندگی!!!

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

صحنه سازی خودکشی برای فرار از مجازات قتل دوستصحنه سازی خودکشی برای فرار از مجازات قتل دوست

پسر جنایتکار که پس از خفه کردن دوستش برای صحنه سازی جسد او را حلق آویز کرده بوند با تیزهوشی رئیس کلانتری شهدا دستگیر شد.

 22 فروردین  امسال مرگ مشکوک پسر جوانی در یک خانه قدیمی در محله پیروزی خیابان بروجردی به ماموران پلیس اطلاع داده شد.

ماموران کلانتری 110 شهدا پس از حضور در محل حادثه در بررسی های اولیه دریافتند پسر جوان خود را از سقف آویزان کرده است.

 

در ادامه جسد به پایین انتقال یافته  و با دستور قاضی سپیدنامه بازپرس جنایی تهران  به پزشکی قانونی منتقل شد. پزشکان نیز با معاینه  جسد پسر نوجوان اعلام کردند او خفه شده و موضوع حلق آویزی صحنه سازی می باشد.

با افشای این موضوع پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت و ماموران در تجسس های خود دریافتند یکی از دوستان مقتول به نام امیر 26 ساله در زمان جنایت در حوالی محل قتل مشاهده شده بود. او همچنین پس از کشته شدن دوستش به طرز مرموزی ناپدید شده بود.

 

با گذشت حدود سه ماه از این جنایت سرهنگ سیروس کتابعلی رئیس کلانتری 110 شهدا با شناسایی متهم فراری او را با ترفندی به کلانتری دعوت کرد. متهم نیز بدون اطلاع از ماجرا وارد کلانتری شد که بلافاصله دستگیر و به قتل پسر نوجوان اعتراف کرد.

 

امیر که 8 فقره سابقه کیفری در پرونده اش دارد در بازجویی ها گفت: بر اثر اختلاف حسابی که با مقتول داشتم با او درگیر شده و خفه اش کردم. بعد هم برای صحنه سازی جسد او را حلق آویز کرده و از محل گریختم.

متهم پس از اعتراف به این جنایت با قرار قانونی و برای تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت./مهر