اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

قطار قزوین - تهران راه‌اندازی شداخبار,اخبار اجتماعی,قطار قزوین تهران

راشدی گفت: از سال گذشته تاکنون 6 قطار در مسیر تهران - کرج و هشتگرد راه اندازی شده است..

نخستین قطار حومه‌ای قزوین - تهران از امروز " یکشنبه " راه‌اندازی شد.
 

سیدمحمد راشدی معاون مسافری راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: این قطار امروز از قزوین در ساعت  5 و 20 دقیقه بامداد حرکت کرد و ساعت برگشت آن از تهران ساعت 16 و 20 دقیقه تعیین شده است.
 
وی افزود: قیمت بلیت این قطار (اتوبوس ریلی)، سه هزار تومان و ظرفیت قطار 336 نفر است.
 
راه اندازی این قطارحومه‌ای از  بار ترافیک جاده‌ای تهران-قزوین می‌کاهد و به زودی در مسیر تهران-قم، قم-تهران و تهران -ورامین - پیشوا نیز قطارهایی اضافه خواهد شد.
 
راشدی گفت: از سال گذشته تاکنون 6 قطار در مسیر تهران - کرج و هشتگرد راه اندازی شده است.
 
ساعت سیر این قطار حومه‌ای طوری پیش بینی شده که پیش از ساعت 7:20 در ایستگاه راه آهن تهران باشد تا کارمندان و افراد شاغل پیش از ساعت 8 به محل کار خود برسند همچنین ساعت برگشت هم پس از ساعت 16:20 یعنی پایان وقت معمول اداری خواهد بود.

اخبار اجتماعی - صدا و سیما


ویدیو مرتبط :
قطار مجلل «زندگی» راه اندازی شد

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

زمان راه‌ اندازی قطار حومه‌ای قزوین - تهران


معاون مسافری راه آهن جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: قطار حومه‌ای قزوین - تهران از فردا راه‌اندازی می‌شود.

خبرگزاری مهر: معاون مسافری راه آهن جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: قطار حومه‌ای قزوین - تهران از فردا راه‌اندازی می‌شود.

سیدمحمد راشدی گفت: ساعت حرکت این قطار از قزوین ۵ و ۲۰ دقیقه بامداد هر روز و برگشت آن از تهران ساعت ۱۶ و ۲۰ دقیقه خواهد بود.

وی، بهای بلیت این قطار را سه هزار تومان و ظرفیت قطار را ۳۳۶ نفر عنوان کرد.

راشدی گفت: هدف از راه اندازی قطارهای حومه‌ای انتقال مسافر از شبکه جاده ای به شبکه ریلی و کاهش سوانح ترافیکی جاده ای است.

وی افزود: از سال گذشته تاکنون ۶ قطار در مسیر تهران - کرج و هشتگرد راه اندازی شده و به زودی در مسیر تهران - قم و قم - تهران، تهران - ورامین - پیشوا نیز قطارهایی اضافه خواهد شد.

راشدی اظهارداشت: برای فراهم کردن تسهیلات سفر مسافران از پیشوا - ورامین - تهران به کرج قطار ورامین - تهران هر روز ساعت ۷ صبح از تهران به مقصد کرج و هشتگرد ادامه مسیر می دهد.