اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

قرائتی: طرفدار حزب گربه‌ام/ در همه کانال‌ها هستم جز کانال کولر! سازمان زنان انقلاب اسلامی ,حجت‌الاسلام محسن قرائتی

 قرائتی: طرفدار حزب گربه‌ام/ در همه کانال‌ها هستم جز کانال کولر!

معلم درس‌هایی از قرآن گفت: 34 سال است در تلویزیونم، در همه کانال‌ها هم هستم جز کانال کولر! به لطف قرآن یک هفته هم برنامه‌ام تعطیل نشده است. اخیراً هم فهمیدم این رکورد در جهان بی‌نظیر است و برنامه‌ای وجود ندارد که 34 سال بی‌وقفه پخش شده باشد.

 سازمان زنان انقلاب اسلامی از سال 1390 فعالیت خود را در راستای برنامه‌‌های مساجد و با ساماندهی و توسعه بیشتر آغاز کرده است. منیره نوبخت مدیریت این سازمان را برعهده دارد و سیاست این سازمان ترویج فرهنگ ناب محمدی(ص) است.

پیش از ظهر امروز (دوشنبه 4 شهریور) دبیران کانون‌های قرآنی سازمان زنان انقلاب اسلامی گردهم آمدند تا با هماهنگی بیشتر در راستای ترویج فرهنگ قرآنی بکوشند. این مراسم در مسجد موسی‌بن جعفر واقع در بلوار کشاورز، خیابان کبگانیان برگزار شد.

در بخشی از این گردهمایی،حجت‌الاسلام محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور و معلم پیشکسوت قرآن مطالبی را خطاب به مربیان قرآنی یادآور شد.

وی با اشاره به حد و مرز فعالیت‌های بانوان در اجتماع با اشاره به آیه 33 سوره احزاب گفت: اسلام بین «وَقَرْنَ فِی بُیُوتِکُنَّ» و «وَلَا تَبَرَّجْنَ تَبَرُّجَ الْجَاهِلِیَّةِ» جمع کرده است، یعنی اینکه زن تا می‌تواند از خانه بیرون نیاید اما اگر لازم شد بیرون بیاید، کاری نکند که توجه آدم‌های هرزه و هوسران را به خود جلب کند. «وَاذْکُرْنَ مَا یُتْلَى فِی بُیُوتِکُنَّ» یعنی هم باید دانشمند شد، هم از خانه بیرون آمد، هم اگر لازم بود در خانه ماند.

آیین همسرداری
حجت‌الاسلام قرائتی ضمن استخراج آیین همسرداری با استفاده از مفاهیم قرآنی گفت: «لایحزن» یعنی مرد کاری نکنند که خانم غصه بخورد. «یرضین» یعنی خانم باید راضی باشد. «تقر اعینهن» یعنی چشم او به جمال مردش روش باشد و «عاشروهن بالمعروف»یعنی زندگی‌شان عرفی باشد.

آیا زن ناقص‌العقل است؟
قرائتی ادامه داد: همه ما شنید‌هایم که می‌گویند زن «ناقص العقل» است، آیا واقعا اینچنین است؟ قرآن می‌فرماید «الَّذِی أَحْسَنَ کُلَّ شَیْءٍ خَلَقَهُ» (همان کسى که هر چیزى را که آفریده است نیکو آفریده/ آیه 7 سوره سجده)، بنابراین امکان ندارد زن ناقص العقل آفریده شده باشد. پس این جمله حضرت علی(ع) یعنی چه؟ پاسخ این است که «نقص» در اینجا به معنای «تفاوت» است؛ تفاوت یعنی اینکه انگشت شست از اکثر انگشت‌ها کوتاه‌تر است اما وجودش از بقیه ضروری‌تر است.

چرا دیه زن نصف مرد است؟
معلم درس‌هایی از قرآن افزود: عده‌ای می‌گویند چرا دیه زن نصف مرد است؟ من می‌گویم اتفاقاً این به نفع زن است! اگر کسی مرا بکشد، پول 100 شتر در جیب خانم می‌رود اما اگر کسی خانم را بکشد، پول 50 شتر گیر من می‌آید. مرد برابر با اقتصاد است، برای همین دیه‌اش هم بیشتر است.

چرا دختران زودتر از پسران مکلف می‌شوند؟
رئیس ستاد اقامه نماز در پاسخ به این پرسش که چرا دختران زودتر به سن تکلیف می‌رسند، گفت: شاید به این دلیل که دخترها چون در طول عمر به دلایل شرعی نمی‌توانند مواقعی را نماز بخوانند، به همین دلیل شش سال زودتر از پسران باید نماز بخوانند، همچنین به طور متوسط حدود چهار سال هم بیشتر از مردان عمر می‌کنند، این 6 به اضافه 4 سال کمبود آن میزان نماز را جبران می‌کند.

به دلیل روضه‌خواندن بد مرا از روستا بیرون کردند.
این معلم قرآن ضمن اشاره مجدد به آیه هفتم سوره سجده گفت: هر چیزی در جای خودش نیکو آفریده شده است، بنابراین نباید گفت خدا «تف» آفریده، بلکه خدا آب دهان آفریده استک. زهر مار در جای خودش نیکوست و اتفاقاً نمره‌اش هم 20 است. هر چیزی در جای خودش خوب است، من قرائتی بلدم بخندانم اما گریاندن بلد نیستم. همه به من می‌گویند معلم موفقی هستی اما یک زمانی رفتم در یک روستا روضه بخوانم، بیرونم کردند! چون خوب می‌خندانم اما بلد نیستم بگریانم.

در همه کانال‌ها هستم جز کانال کولر!
معلم درس‌هایی از قرآن، توکل و آشنایی با تفسیر را شرط موفقیت معلمان قرآن دانست و گفت: 34 سال است در تلویزیونم، در همه کانال‌ها هم هستم جز کانال کولر! یک هفته هم برنامه‌ام به لطف قرآن تعطیل نشده است. اخیراً هم فهمیدم این رکورد در جهان بی‌نظیر است و برنامه‌ای وجود ندارد که 34 سال بی‌وقفه پخش شده باشد.

وی ادامه داد: معلم قرآن باید دنبال دغدغه‌های خودش باشد و بر اساس آن برنامه‌ریزی کند. من در سال یک ساعت هم روزنامه نمی‌خوانم، 34 سال هم هست فیلم هم ندیده‌ام، مگر فیلم نبینیم چه می‌شود؟!

 جلسات مفید 20 دقیقه است نه بیشتر
رئیس ستاد اقامه نماز خطاب به حاضران گفت: اگر می‌خواهید معلم قرآن خوبی باشید، باید یک دور قرآن را با تفسیر بخوانید و مباحثه کنید. جلساتتان بیشتر از 20 دقیقه طول نکشد. در جلسات خود یک مسئله فقهی بگویید، مسئله‌ای که مورد نیاز است و کمتر از یک دقیقه وقت می‌گیرد. می‌توانید از کتاب احکام نوجوانان حجت‌الاسلام فلاح‌زاده را تهیه کنید.

طرفدار حزب گربه‌ام!
قرائتی ادامه داد: بازوی سیاسی و حزبی کسی نباشید. یک بار کسی از من پرسید ما آخر نفهمیدیم تو در خط چه کسی هستی؟ گفتم در خط گربه! گفت چطور؟ گفتم به خانه همه سر می‌زنم اما به هیچ کدام وابسته نیستم.

وی افزود: رابطه‌تان با همه مانند رابطه پتو و ملحفه باشد، با یک سنجاق به هم گره می‌خورند هر وقت هم نخواهند از هم جدا می‌شوند. باید جوری باشید که در هر حزبی هم هستید، حزب‌پرست نباشید. ایران‌دوستی درست است اما ایران پرستی غلط!

با لباس رنگ شاد نماز بخوانید
وی درباره شیوه‌های آموزش نماز گفت: در مستحب مستحب یاد ندهید! با رنگ شاد نماز بخوانید، چادر سیاه برای خیابان خوب است، در کلاسی که نامحرم نیست، باید رنگ شاد ‌تن کنید، البته طبیعی باشد که حواس کسی پرت شود.

وی در پاسخ به پرسش یکی از حاضران گفت: جایی تأکید بر آموزش قرآن قبل از هفت سال ندیدم! اسلام می‌گوید بچه را تا هفت سالگی آزاد بگذارید.

خاطره‌ای از سفر به کره شمالی
حجت‌الاسلام قرائتی در پایان به خاطره‌ای از سفر خود به کره شمالی در زمان «کیم جونگ ایل» رهبر این کشور اشاره کرد و گفت: رفته بودیم کره شمالی، جالب اینکه آنها هر چه به خدا می‌گوییم آنها به رهبرشان می‌گفتند، کسی که در عمرش سوار هواپیما نشد، چون می‌ترسید. پشت گردنش یک غده داشت، از عمل جراحی می‌ترسید، برای اینکه کسی زشتی غده‌اش را نبیند هیچ وقت پشتش را به مهمانان نمی‌‌کرد و از روبرو می‌آمد و می‌رفت..../فارس


ویدیو مرتبط :
کانال کولر

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

جلودارزاده: از کانال های کولر مجمع هم برای گرفتن پست آدم وارد می شودحزب اسلامی کار,جلودار زاده

جلودارزاده:اصلاح‌طلبان وضعیت امروز را در خواب هم نمی دیدند/ از کانال های کولر مجمع هم برای گرفتن پست آدم وارد می شود

عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار با بیان اینکه برنامه های ارائه شده از سوی روحانی کاملا یک برنامه اصلاح طلبانه است گفت: برای اصلاح طلبان مهم این است که برنامه هایی در راستای اهداف و دیدگاههای اصلاح طلبی اجرایی شود و فرق نمی کند که این برنامه از سوی قالیباف ، جلیلی یا حسن روحانی اجرایی شود مهم این است که برنامه های روحانی با برنامه اصلاح طلبان هیچ تفاوتی ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، سهیلا جلودارزاده در سلسله نشست های آینده اصلاح طلبان با موضوع بایدها و شایدهای دولت یازدهم که عصر امروز توسط شاخه دانشجویی حزب اسلامی کار برگزار شد با بیان اینکه امروز زمستان رفته و بهار آمده است گفت: امروز در شرایط بازسازی قرار داریم و بعد از یک طوفانی که آمده باید تغییر و تحول انجام دهیم بنابراین سروسامان دادن بر وضع موجود وظیفه دولت و مردم است.

 

وی با طرح این سئوال که برای رفع مشکلات امروز جامعه باید چه تدبیری کنیم گفت: وقتی شنیده می شود که از کانال های کولر مجمع استراتژیک هم برای گرفتن پست آدم وارد می شود آیا این تدبیری که آقای روحانی گفتند می خواهند با آن امور را سر و سامان بخشند محقق می شود.

 

وی گفت: در سالهای گذشته حق دانستن از مردم گرفته شد و حق کار کردن با سیاست های غلط انحصاری شد که امروز باید قانون اساسی و حقوق مردم محور قرار گیرد و حق مردم به آنان داده شود.

 

عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار تاکید کرد: امروز دیدیم بعد از 8 سال که بسیاری از حقوق مردم از آنان سلب شده بود چرا که عده ای خود را ذیحق می دانستند قانون اساسی اجرا نشد اما امروز از رهبری تا کسانی دیگری که تاکید بر حقوق مردم داشتند تلاش کردند که حقوق مردم به آنان داده شود و قانون اساسی مستقر شود.

 

جلودارزاده با بیان اینکه وقتی اختلافی در جامعه نهادینه می شود علت اصلی آن منفعت طلبی های گروهی در جامعه است گفت: اگر این منفعت طلبی ها اصلاح شود دشمنی ها به دوستی تبدیل می شود و این مهم نیازمند دو کار اساسی است؛ یکی دادن حقوق ملت ها و دیگری رسیدن به تفاهم با همه گروهها و سلایق مختلف است.

 

وی با اشاره به اینکه با روی کار آمدن دولت روحانی و تحقق برنامه ها و دیدگاههای دولت تدبیر و امید چیزی فراتر از حقوق بشر می تواند در ایران پیاده شود افزود: حقوق اسلامی فراتر از حقوق بشر است و اگر آنهایی که به روحانی رای دادند و آنهایی هم که رای ندادند وفای به عهده کنند و به رای مردم احترام بگذارند حقوق اساسی و فراتر از آن حقوق بشر در ایران اجرایی خواهد شد.

 

عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار همچنین در توصیه ای به روحانی ادامه داد: رئیس جمهور حق طبیعی اش است که از کسانی که با آنان تفاهم دارد در کابینه اش استفاده کند یعنی آدمهایی که متناسب و هماهنگ با روحیات اعتدال و تحول خواهی هستند باید در دولت استفاده شود و رئیس جمهور باید با وزرایش هماهنگ باشد.

 

جلودارزاده با تاکید بر اینکه برای محقق شدن برنامه های دولت تدبیر و امید نیازمند به مجلسی است که بدون مهندسی باندی و گروهی باشد گفت : امیدواریم مجلس آینده مجلسی یکدست و بدون مهندسی باندی و گروهی باشد تا بتواند به دولت کمک کند.

 

وی همچنین در انتقاد به کسانی که روحانی را اصلاح طلب نمی دانند گفت: من مخالف این هستم که روحانی را اصلاح طلب ندانیم،مگر کاری که اصلاح طلبان می خواهند انجام دهند چیست؟ آیا غیر از این برنامه های است که آقای روحانی مطرح کرده است؟ بنابراین این بهترین فرصت است که اصلاح طلبان از آن استفاده کنند.

 

عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار گفت: برنامه ای که روحانی ارائه داده کاملا اصلاح طلبانه است و ما دیگر چه چیز غیر از این می خواهیم؟ حتما باید من رئیس جمهور می شدم. ما این موضوع را حتی در خواب هم نمی توانستیم ببینیم.

 

جلودارزاده با تاکید بر اینکه حرفهایی که روحانی می زند با دیدگاه اصلاح طلبان هیچ مغایرتی ندارد خاطرنشان کرد: من هر چه برنامه ها و اهداف دولت آقای روحانی را می خواندم برنامه ای است که اصلاح طلبان می خواهند و حالا فرق نمی کند که این برنامه توسط چه کسی اجرا شود می خواهد قالیباف باشد یا جلیلی . موضوع این است که برنامه دولت روحانی همان برنامه ای است که اصلاح طلبان آرزویش را داشتند و می خواستند اجرایی شود./مهر