اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

فروش «موادمخدر» در «اینستاگرام‬‎» + عکس اخبار اجتماعی -  با تسهیلات «تحویل در محل»
فروش «موادمخدر» در «اینستاگرام‬‎» + عکس

به تازگی برخی شبکه‌های اجتماعی موبایل، به بازاری برای فروش مواد مخدر تبدیل شده و مجرمان در این صفحات ضمن ادعای فروش، تسهیلاتی همچون «تحویل در محل» را نیز به مشتریانشان وعده می‌دهند.

 این روزها بودن یا نبودن شبکه‌های اجتماعی، به موضوعی داغ برای جناح‌های سیاسی تبدیل شده و هر روز سنگینی هجمه‌های طرفین به یکدیگر بیش از پیش شده و در این میان تنها مردم هستند که نه تنها نظاره‌گر موضوع، که قربانیان این منازعه نیز شده‌اند و تبهکاران و مجرمان با سوء استفاده از این فضا، راه را برای پیگیری اقدامات مجرمانه خود در این فضا باز بینند.

اگر مخاطب شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه باشید با صفحاتی از این دست، برخورد داشته‌اید؛ صفحاتی که محتوای آن‌ها از تصاویر غیراخلاقی گرفته تا سرکیسه کردن مردم تحت عنوان فال تاروت و قهوه را شامل می‌شود؛ فضایی که راه را برای سوءاستفاده‌، سرقت و باج گیری نیز بیش از پیش مهیا کرده است؛ اما این روزها نگرانی‌ها در خصوص فعالیت‌ باندهای مجرمانه در فضای مجازی و خصوصاً در شبکه‌های اجتماعی بسیار بیشتر شده است، چراکه این اقدامات مجرمانه، از حد انتشار برخی تصاویر غیراخلاقی و رمالی فراتر رفته و امروز نه تنها شاهد معرفی مخدرها و محرک‌های جدید برای ورود به بازار و بازاریابی برای این مواد جدید و نوظهور در کشورمان هستیم، بلکه صفحاتی برای فروش این مواد و ارسال آن به نقاط مختلف و تحویل درب منزل نیز فعال شده‌اند.

به عنوان مثال در یکی از صفحاتی که اخیراً با هدف فروش مواد مخدر در یکی از شبکه‌های اجتماعی موبایل راه‌اندازی شده، نه تنها فروش، بلکه نوع این مواد نیز به بحث گذاشته شده و این صفحه سعی در معرفی مواد مخدر توهم‌زای جدید دارد؛ به عنوان مثال در بخش معرفی این صفحه تصرح شده که مشتریان این مواد می‌توانند در تماس خصوصی با گرداننده این صفحه، این مواد را به صورت حضوری و در هر کجای تهران دریافت کنند. (البته هزینه ارسال را به صورت جداگانه دریافت می‌شود)

 

اخبار,اخبار اجتماعی,فروش مواد مخدر در شبکه‌های اجتماعی موبایل

 
همچنین در مطالب و عکس‌های آپلود شده در این صفحه، انواع مختلف «ماریجوانا» به تفکیک نوع آن معرفی شده و قیمت پک‌های بسته‌بندی آن نیز درج شده است.

 

اخبار,اخبار اجتماعی,فروش مواد مخدر در شبکه‌های اجتماعی موبایل

 

حتی برای برخی از محصولات هم،‌ در کنار محصول اصلی، هدیه‌های رایگانی نیز در نظر گرفته شده است.

 

اخبار,اخبار اجتماعی,فروش مواد مخدر در شبکه‌های اجتماعی موبایل


نکته قابل توجه در خصوص فعالیت این صفحه و صفحات مشابه نیز آن است که در این صفحات علاوه بر تبلیغ مواد توهم‌زای قدرتمندی همچون «اسید»، «LSD» و «قارچ‌های توهم‌زا»، این مواد نیز به فروش می‌رسد؛ موادی که با توهماتی به مراتب بیش از شیشه، می‌تواند دارای اثراتی غیر قابل پیش بینی باشد و اثرات آن 30 تا 60 دقیقه پس از مصرف ظاهر شده و 6 تا 12 ساعت به طول می‌انجامد.

 

اخبار,اخبار اجتماعی,فروش مواد مخدر در شبکه‌های اجتماعی موبایل

 
«کاهش کنترل بر روند افکار» که باعث ترکیب خاطرات با واقعیت می‌شود از جمله عوارض مصرف این مواد است و سبب می‌شود حدفاصل توهم و واقعیت تا اندازه زیادی، غیر قابل تشخیص شود و مصرف این مواد موجب بروز سایکوز دراز مدت مانند اسکیزوفرنی شده و افسردگی شدید هم از عواقب مصرف این ماده است.

 

اخبار,اخبار اجتماعی,فروش مواد مخدر در شبکه‌های اجتماعی موبایل


همچنین این مواد به اندازه‌ای قوی هستند که دُز مصرف آن‌ها در مقیاسی به میزان 50 تا 300 «میکروگرم» قرار دارد؛ علاوه بر این موارد، «LSD» به سرعت توسط دستگاه گوارشی جذب می‌شود و به همین دلیل LSD را به صورت برچسب‌های کوچک رنگی و با چسباندن به زبان یا سقف دهان، مصرف می‌کنند.

 

 در پایان باید تاکید کرد که شبکه‌های اجتماعی به همان اندازه که تسهیلاتی برای ارتباط هرچه بیشتر و سریعتر میان انسان‌های قرن بیست و یک به ارمغان آورده، فرصتی بی‌نظیر را نیز در اختیار مجرمان قرار داده است تا با گسترش بازار و سیطره فعالیت، اقدامات خود را بیش از پیش گسترش دهند؛ مساله‌ای که می‌تواند لزوم ساماندهی این شبکه‌های اجتماعی و برخورد با موارد مجرمانه و نظارت بر آن‌ها را دو چندان می‌کند.
 

اخبار,اخبار اجتماعی,فروش مواد مخدر در شبکه‌های اجتماعی موبایل

 

 اخباراجتماعی  - تسنیم


ویدیو مرتبط :
فروش فالوور اینستاگرام - فروش لایک اینستاگرام

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

بساط های پردرآمدی که در گوشه پارکها برای فروش قلیان و بلال و موادمخدر پهن شدهاخبار,اخبار اجتماعی , دستفروشی

در یكی از بوستان‌های شمال شهر، مرد میانسالی كه از چند سال پیش با تاریك شدن هوا بساط عرضه قلیان راه می‌اندازد، پاتوق خود را به 300 میلیون تومان هم واگذار نمی‌كند.

پای صحبت‌ آنها هم كه بنشینی حرف كم ندارند برای گفتن و برای همین بد نیست بدانید كه به گفته محمد كه بساط قلیان دارد، درآمد این كار با اندك هزینه خیلی خوب است و این درآمد توجیه می‌كند تمام مشكلات و گرفتاری‌های آن را. وی در مورد برخورد ماموران شهرداری و اماكن با بساط عرضه قلیان در پارك هم می‌گوید.

 

محمد از درآمد شبی یك میلیون تومان گفت و ادامه داد: ساعت كار مشخصی ندارم، بعد از تاریكی هوا هستم تا زمانی كه در پارك تردد باشد، البته مشتری ثابت هم دارم كه 2 شب به بعد می‌آیند. سرگرم صحبت كه هستیم چند نفری را راه می‌اندازد، 20 هزار تومان بابت قلیان و 30 هزار تومان هم گرویی برای بازگرداندن قلیان از مردم می‌گیرد.

ضلع جنوبی پارك بساط بلال است و بلال فروش اما كارگری است با روزانه 30 هزار تومان دستمزد. می‌گوید اینجا زمستان‌ها لبو و باقالی داریم و تابستان‌ها گوجه‌سبز و چاغاله و بلال. امیر از شهرستان آمده و یكسالی است كه به دستفروشی مشغول است. می‌گوید تمام دستفروشی‌های این منطقه در اختیار شخصی به نام كاظم است و در حال حاضر 30 نفر برای وی دستفروشی می‌كنند كه دستمزد 20 تا 40 هزار تومانی به هر نفر می‌دهد.

امیر می‌گوید شنیده ‌است كه كاظم برای در اختیار داشتن 30 نقطه برای دستفروشی، چند سال پیش یك میلیارد تومان پرداخت كرده است. اینجا تهران است، شهر عجایب و شگفتی‌ها، شهری كه نگهبان جلوی رستورانی در فرشته شیفت خود را به 500 هزار تومان می‌فروشد. باور كنید یا نه اینجا آشفته بازاری است كه از هیچ منطق اقتصادی پیروی نمی‌كند.

بساط‌هایی از این دست در اكثر بوستان‌های شهر به چشم می‌خورند و داستان آنها هم همین است با چندصد میلیون تومان كمتر یا بیشتر. در این شهر مواد فروشان هم پاتوق دارند و گران‌ترین پاتوق متعلق به‌ آنهاست. یكی از این پاتوق‌ها گوشه دنج و خلوتی است در الهیه، درست مشرف به ورودی صدر به مدرس. پارك كوچكی كه محلی هم هست اما محلی‌ها هیچ توجهی به آن ندارند تا پاتوق مواد فروشان باشد. چند ساعتی را اگر برای رصد این پارك وقت بگذارید، یكی از ساختمان‌های نزدیك به این پارك را شناسایی خواهید كرد كه منبع تغذیه فروشندگان است. یكی از كسبه محل می‌گوید بیشتر نوجوان‌های محل مشتری این پارك هستند و مشتری عبوری هم كم ندارد.

توجه به تحركات پارك را بیشتر كه می‌كنی پسرك لاغری را می‌بینی كه اعتیاد نخستین مشخصه ظاهری اوست. با 20 هزار تومان به راحتی سفره دل باز می‌كند. از شهرستان آمده و دنبال كار بوده تا اینكه به واسطه یكی از هم اتاقی‌ها وارد این كار شده است. می‌گوید رئیس ما یك آپارتمان در همین نزدیك‌ها دارد و بیشتر وقت خود را هم آنجا سپری می‌كند. احسان از فروش روزانه 2 میلیون تومانی خود می‌گوید و با ناراحتی از كار در برابر مواد پرده بر می‌دارد. 10 نفر برای این شخص در منطقه كار می‌كنند و به ظاهر یكی از امن‌ترین و گرانترین پاتوق‌های تهران است، برای افرادی از این قبیل چراكه یكی از اهالی محل می‌گوید شنیده‌ام چند ماه پیش شخصی برای در اختیار گرفتن این مكان برای فعالیت خود 3 میلیارد پیشنهاد داده است اما معامله‌ای صورت نگرفته است. 

در جنوب شهر هم همین بساط است، جنوبی‌ترین نقطه شهر، جایی در كنار اتوبان آزادگان، میدان میوه و تره‌بار مركزی قرار دارد كه اینجا سال‌هاست كه رسما خیابان جلوی حجره‌‌ها معامله می‌شود. حجره‌های میدان میوه و تره‌بار به چند قسمت تقسیم می‌شود، داخل حجره، سكوی جلوی حجره، فضای پارك خودرو در جلو سكو، خیابان و بازهم آن‌سوی خیابان كه به روبه‌رو معروف است در ادبیات تره‌باری. تمام فضاهای یاد شده به راحتی خرید و فروش می‌شود و خیلی‌ها هم اجاره‌های سنگین دریافت می‌كنند. به‌طور مثال اجاره ماهیانه 5 میلیون تومان برای روبه‌رو آن‌هم به اندازه پارك یك خودرو. روبه‌رو ظرفیت پارك دوخودرو را دارد یعنی 10 میلیون تومان برای اجاره بخشی از خیابان كه عمومی است. جلوی سكو هم داستان خود را دارد البته با قیمت‌هایی گران‌تر.

 

اخبار اجتماعی - آرمان