اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

فرمانده سپاه قدس: تا آخر از سوریه حمایت می‌کنیم/فیروزآبادی: سوریه مسلخی برای دشمنان استسپاه پاسداران , فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران: تا آخر از سوریه حمایت می‌کنیم

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت:‌ آمریکا در مصر به دنبال دموکراسی، در سوریه به دنبال حقوق بشر و در ایران نگران بحث هسته‌ای نیست بلکه هدف اصلی‌‌اش این است که خط مقاومت را بشکند؛ ما تا آخر از سوریه حمایت می‌کنیم.

یکی از اعضای مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با فارس، به سخنان سردار حاج قاسم سلیمانی در نطق وی در مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و گفت: سردار سلیمانی در این جلسه به قضیه عراق و اردوگاه اشرف پرداخت که بیش از 50 نفر از آنها کشته شدند که بسیاری از آنها از سران منافقین بودند و 10 نفر نیز مفقود شدند و این قضیه ، مهمتر از حمله مرصاد بود و در واقع وعده خداوند محقق شد.

 

سردار سلیمانی درباره مسئله سوریه گفت: عده‌ای انتقاد می‌کنند که چرا ما از سوریه اینقدر حمایت می‌کنیم که باید در پاسخ آنها گفت که ما به تبلیغات دشمن توجه نداریم چرا که سوریه خط مقدم مقاومت بوده و این واقعیت انکارناپذیر است؛ ما وظیفه داریم از مسلمانان حمایت کنیم زیرا آنها زیر فشار و ظلم هستند.


وی افزود: در قضیه حمله به سوریه 7 کشور یعنی قطر، ترکیه، عربستان، فرانسه، انگلیس، آمریکا و اسرائیل در خط مقدم قرار دارند و در واقع معتقد به سقوط بشاراسد هستند. فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران اضافه کرد: در حال حاضر سران رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای منطقه اصرار عجیبی دارند که بشار برود و حتی می‌گویند اگر القاعده هم بیاید بهتر از بشار است.

 

سردار سلیمانی با بیان اینکه پس از سقوط قذافی یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس 4 میلیارد دلار در لیبی سرمایه‌گذاری کرد تا ایران در آنجا نفوذ نداشته باشد گفت: در حال حاضر برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس ایران‌هراسی را در دستور کار خود قرار داده‌اند و اولویت اصلی‌شان این موضوع است.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران به بحث جنگ شیعه و سنی اشاره کرد و گفت: برخی کشورهای منطقه از نفوذ ایران در کشورهای اسلامی هراس دارند و در همین راستا قطر در سوریه 12 میلیارد دلار هزینه کرده اما باید گفت با همه این موارد ایران موقعیت خوبی در کشورهای اسلامی دارد. وی یادآور شد: وقتی صدام سقوط کرد با افرادی مختلفی صحبت شد که این کشور را اداره کنند، اما با توجه به مرجعیت شیعه در عراق و نفوذ ایران، آمریکا نتوانست به هدفش برسد.


سردار سلیمانی تاکید کرد: 95 درصد کسانی که در سوریه می‌جنگند از خارج وارد این کشور شده‌اند و رهبرانشان در خارج هستند و 5 درصد باقیمانده نیز فراریان ارتش به حساب می‌آیند که ارتش آزاد را تشکیل داده‌اند و برخی سلفی‌های سوریه نیز جزء این 5 درصد هستند.

وی تاکید کرد: در حمله به سوریه آمریکا روش‌های مختلفی برای سرنگونی بشار آزمایش کرد، فشار سیاسی و ورود القاعده از جمله آنها است و آخرین بهانه هم استفاده از سلاح شیمیایی است که در این قضیه هم به نتیجه نمی‌رسند.

 

سردار سلیمانی در پایان خاطرنشان کرد: آمریکا در مصر به دنبال دموکراسی، در سوریه به دنبال حقوق بشر و در ایران نگران بحث هسته‌ای نیست بلکه هدف اصلی‌شان این است که خط مقاومت را بشکنند؛ ما تا آخر از سوریه حمایت می‌کنیم و الان قضیه سوریه برای آمریکا حیثیتی شده از این رو این همه دست و پا زده و حتی در ظاهر می‌خواهد موفقیت‌آمیز بیرون بیاید.

 

سپاه پاسداران , فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران


فیروزآبادی: سوریه مسلخی برای دشمنان است

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اقدام اخیر رژیم صهیونیستی با شلیک دو موشک به میدان جنگ در مدیترانه تاکید کرد: این رخداد تحریک‌آمیز نشانه‌ای دیگر از این حقیقت است که اشغالگران قدس آتش‌افروز منطقه هستند.

 سرلشکر "سید حسن فیروزآبادی" رئیس "ستاد کل نیروهای مسلح" در واکنش به اقدام صهیونیست‌ها در شلیک موشک به مدیترانه اظهار داشت: این رخداد تحریک‌آمیز نشانه‌ای دیگر از این حقیقت است که اشغالگران قدس آتش‌افروز منطقه هستند؛

 

آن‌ها وقتی دیدند آمریکا و غربی‌ها از حمله به سوریه عقب‌نشینی کردند با دستپاچگی دو موشک به میدان جنگ در مدیترانه شلیک کردند که اگر روس‌ها آن‌ها را ردیابی نکرده بودند و مرکز شلیک لو نرفته بود مانند گذشته یک دروغ‌گوی صهیونیست، شلیک موشک‌ها را به سوریه نسبت می‌داد و تنور جنگ را می‌افروخت.

وی افزود: اشغالگران قدس نمی‌خواهند مردم اسرائیل از وحشت آسوده شوند و می‌خواهند همچنان از پناهگاه‌ها بیرون نیایند تا لابی صهیونیست در کنگره امریکا آتش افروزی جدید در این منطقه حساس و راهبردی را دنبال کنند.

"سرلشکر فیروزآبادی" با تاکید بر اینکه «همه در منطقه باید به هوش باشند، مسلمانان در خطر کفر و استکبار جهانی هستند»، تصریح کرد: هوشمندی و هوشیاری نسبت به نقشه‌های مشترک سردمداران نظام سلطه و استکبار امری ضروری و دائمی است.

وی با تبیین این موضوع خاطرنشان کرد: امروز حتی بحران اقتصادی در غرب و فریاد مردم کشورها علیه جنگ به گوش سردمداران آن‌ها نمی‌رسد.

"رئیس ستاد کل نیروهای مسلح" با هشدار به فریب‌خوردگان مسلمان عرصه ضد سوری گفت: جوانان مسلمانان انقلابی نیز که به دام فریب القاعده افتاده‌اند بدانند که سرزمین سوریه مسلخی جهنمی برای آن‌هاست.

وی افزود: آن‌ها که با دمیدن آتش جنگ با صهیونیست‌ها همراهی می‌کنند به جبهه مقابل نیز توجه کنند. در واقع مردم مظلوم سوریه هستند که مورد هجوم آمریکا و غربی‌ها و مزدوران آن‌ها در منطقه قرار گرفته‌اند.

سرلشکر فیروزآبادی با بیان اینکه آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی جبهه ضد سوری را برای تضعیف ظرفیت جهان اسلام و دستیابی به آمال و آرزوهای شیطانی خود در منطقه گشوده‌اند، به اهمیت نقش‌آفرینی شخصیت‌های مرجع و علمای بلاد اسلامی اشاره و تاکید کرد: دلسوزان امت اسلامی و علمای اسلامی در بلاد مانع اعزام این جوانان پاکدل به گرداب سوریه شدند./ فارس

 


ویدیو مرتبط :
شهادت فرمانده سپاه بدر در سوریه

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

فرمانده کل سپاه: سیاست این است که از ایران کسی برای مبارزه به سوریه نرود اخبار سیاسی  ,خبرهای سیاسی,فرمانده کل سپاه پاسداران

فرمانده کل سپاه پاسداران با تأکید بر اینکه سیاست و تدبیر این است که از ایران کسی برای مبارزه در جبهه مقاومت نرود، ‌اظهار کرد: با این وجود اشتیاق و میل مبارزه و دفاع از انقلاب اسلامی و مقاومت اسلامی در بین جوانان ما موج می‌زند.

به گزارش (ایسنا)، سردار محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران در مراسم تشییع پیکر 6 تن از شهدای مدافع حرم در ستاد فرماندهی نیروی زمینی سپاه با اشاره به شور و شوق جوانان کشور برای مبارزه با تروریسم و شهادت در راه خدا،‌ اظهار کرد: ماجرای شهدا، شهید و داوطلب بودن برای تقدیم جان و جانبازی در راه اسلام و انقلاب ماجرای طولانی است که از ابتدای انقلاب شاهد آن بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه در همه مقاطع انقلاب اسلامی شهیدان ما با آمادگی جان‌فشانی برای اسلام خون تازه‌ای در رگ حیات مقاومت و انقلاب اسلامی وارد کرده‌اند، تأکید کرد: شهدا با درک عمیق و مثال زدنی خود و همچنین با بصیرت عمیقی که داشته‌اند باعث پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی شدند.

فرمانده کل سپاه با اشاره به مقاومت ایران در هشت سال دفاع مقدس و پیروزی در این دوران، خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس برای دفاع از حریم مقدس جمهوری اسلامی و حفظ نظام و همچنین بیرون کردن متجاوز از خاک کشورمان تلاش‌ها و رشادت‌های بسیاری شد.

جعفری با بیان اینکه در مسائل داخلی و ناامنی‌های آن شهدای بسیاری تقدیم کرده‌ایم، ادامه داد: ثمره حماسه‌هایی که شهدایمان در تأمین امنیت داخل کشور از خود نشان دادند، امنیت بی‌نظیری است که امروز در کشور حاکم است و همه مناطق کشور از امنیتی پایدار و بالا برخوردارند.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: تاکنون تهدیدات بسیاری را در داخل کشور پشت سر گذاشته‌ایم که تعدادی از آنها اتفاق افتاده و بسیاری از آنها به وقوع نپیوسته‌اند که از آن جمله می‌توان به تهدید آمریکا به حمله به ایران در دهه هشتاد اشاره کرد.

وی ادامه داد: در دهه هشتاد آمریکا به کشورهای منطقه حمله کرد و پس از افغانستان نوبت ایران بود اما آمادگی‌های نیروهای مسلح به ویژه سپاه باعث شد که این تهدید به وقوع نپیوندد و هر گاه که آنها تلاش کردند تا موجب ایجاد ناامنی در کشور شوند، نتوانستند کاری در این زمینه بکنند.

به گزارش ایسنا، جعفری با تأکید بر اینکه امروز وارد فاز جدیدی از تهدیدات شده‌ایم، خاطرنشان کرد: با این وجود آنچه که همه به آن اذعان دارند، گسترش جبهه انقلاب است. این گسترش جبهه انقلاب است که باعث شده تهدیدات از مرزهای ما دور شوند و جنگ‌های لبنان و فلسطین این بینش بزرگ را به آنها داد که کارآیی ارتش‌های تا بن دندان مسلح و مجهز، علیه مقاومت اسلامی چندان چشمگیر نیست.

فرمانده کل سپاه با اشاره به مقاومت مسلمانان منطقه و ایجاد موج بیداری اسلامی در دنیا، اظهار کرد: آنچه که دشمنان انقلاب به آن رسیدند این بود که نمی‌توانند به صورت مستقیم با جریان مقاومت اسلامی مردمی در کشورهای مختلف مبارزه کنند. آنها به این نتیجه رسیدند که ارتش‌های کلاسیک توان مقابله در برابر این نیروی مقاومت را ندارند. به همین جهت برنامه‌ریزی کردند تا از توان داخل اسلام جهت پیشبرد اهداف خود استفاده کنند.

وی در ادامه به علت پیدایش جریان‌های سلفی‌گری و وهابیت در تارخ اشاره کرد و با بیان اینکه حرکت شوم سلفی‌گری و وهابیت از دیرباز جلوی حرکت‌های اصیل اسلامی را گرفته است،‌ خاطرنشان کرد: زمانی انگلیسی‌ها از این قدرت استفاده می‌کردند اما امروز این آمریکایی‌ها هستند که از این قدرت استفاده می‌کنند. آنها هنگامی که دیدند در عراق ناموفق هستند داعش و جریان‌های مبارز را با سرمایه گذاری‌هایی جدی و اساسی ایجاد کردند و متأسفانه مزدوران منطقه‌ای آنها از جمله آل سعود و همچنین برخی از کشورهای غیرعربی منطقه از این حرکت حمایت کردند.

جعفری با تأکید بر اینکه تا انقلاب اسلامی هست تهدید و توطئه نیز وجود دارد، گفت: تا زمانی که ما در اصول و چارچوب اسلامی خود حرکت کنیم و سازش نکردن با نظام سلطه و جلوگیری از برخی رویکردهای غرب‌گرایانه که متأسفانه در داخل وجود دارد را در دستور کار خود قرار دهیم و همچنین به هشدارهای مقام معظم رهبری توجه کنیم، جوانان ما در راه جهاد مقاومت و ایستادگی در برابر نظام ظلم و سلطه خواهند بود و تا این راه باشد انقلاب اسلامی نیز حضور خواهد داشت.

فرمانده کل سپاه در ادامه با بیان اینکه هدف دشمن در تهدیدات مختلف مشترک است و آن نیز این است که جلوی توسعه انقلاب و مقاومت اسلامی را بگیرد، تأکید کرد: هرچه که انقلاب اسلامی ما به جلو حرکت می‌کند دفاع از آن در جبهه‌های مختلف پیچیده‌تر و سخت‌تر می‌شود.

جعفری با تأکید بر اینکه شهدای مدافع حرم با مقاومت و اصرار خود، خود را به این مناطق می‌رسانند، اظهار کرد: اینها با وجود اینکه می‌دانند سیاست و تدبیر این است که از ایران کسی برای مبارزه به آنجا نرود، اما این اشتیاق و میل برای دفاع از انقلاب و مقاومت اسلامی میان آنها موج می‌زند.

وی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در بیان ویژگی‌های مدافعان حرم، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری برای شهدای مدافع حرم سه امتیاز ویژه قائل می‌شوند. ایشان جانفشانی این شهدا برای حفظ حریم اهل بیت (ع)، دفاع از مرزها در خاک کشورهای دیگر و همچنین شهادت در غربت را از جمله ویژگی‌های شهدای مدافع حرم می‌دانند.

فرمانده سپاه همچنین با اشاره به برخی اظهارات مبنی بر چرایی علت حضور ایران در جبهه مقاومت، خاطرنشان کرد: برخی ابهام دارند و با ساده‌اندیشی می‌گویند که درگیری در سوریه درگیری داخلی است و ما نباید در آنجا حضور داشته باشیم، این در حالی است که مقاومت در این کشور مقاومت انقلاب اسلامی است و چنانچه مقاومت در این کشور شکست بخورد درگیری‌ها به مرزهای ایران می‌رسد.

وی در پایان با بیان اینکه توطئه دشمنان اسلام مبنی بر استفاده از امکانات درون اسلام برای مقابله با جریان مقاومت به خود آنها باز خواهد گشت،‌ خاطرنشان کرد: انقلاب با وجود همه دشمنی‌ها و توطئه‌های دشمن،‌ در حال پیشرفت است.


 اخبار  سیاسی  -  ایسنا