اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

عارف: اگر با خودسرها برخورد می‌شد شاهد حادثه کوی دانشگاه نبودیمانجمن اسلامی دانشگاه تهران,کوی دانشگاه

عارف در دیدار انجمن اسلامی دانشگاه تهران:

شاهد حادثه کوی دانشگاه نبودیم اگر با خودسرها برخورد می‌شد /شرط موافقت با تشکیل حزب فراگیر

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه در انقلاب ایران دانشجو همواره در صف مقدم بوده است،تاکید کرد: اگر در حادثه کوی دانشگاه با تدبیر ،آرامش و اعتدال با اتفاقات برخورد می‌شد ،‌ هیچ گاه ادبیات رویارویی دانشجو با حاکمیت وارد ادبیات سیاسی جمهوری اسلامی ایران نمی‌شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا عارف در جمع اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران با اشاره به همزمانی این دیدار با ایام سالگرد کوی دانشگاه تهران، یادآور شد: واقعه 18 تیر 78 بسیار دردناک بود و جامعه دانشگاهی کشور عزادار شد.

 

وی افزود: واقعه 18 تیر نشان داد هزینه حضور خودسرها در عرصه سیاسی کشور، به چه میزان ‌می‌تواند خسارت بار باشد.هزینه‌ای که هیچ یک از عقلای نظام ، اعتقادی به آن نداشتند.اگر با خودسرها برخورد می شد در تیر ماه 88 شاهد حضور نیروهای لباس شخصی در کوی دانشگاه تهران نبودیم.

وی ادامه داد: اگر در حادثه کوی دانشگاه با تدبیر ،آرامش و اعتدال با اتفاقات برخورد می‌شد،‌ هیچ گاه ادبیات رویارویی دانشجو با حاکمیت وارد ادبیات سیاسی جمهوری اسلامی ایران نمی‌شد.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه وظیفه انجمن اسلامی دانشجویان است که عملکرد سی سال گذشته جنبش دانشجویی را آسیب‌شناسی و بررسی کند، خاطرنشان کرد: اگر مسائل دانشگاه حل شود، به طریق اولی سایر مسائل کشور نیز قابل حل است. در انتخابات ریاست جمهوری هم تا زمانی‌که دانشگاه ها فعال نشدند، جامعه فعال نشد. بنابراین نباید نقش دانشگاه‌ها و دانشجویان را در خلق حماسه سیاسی و پیروزی منتخب ملت نادیده گرفت.

 

عارف تصریح کرد: احیا و تقویت و حمایت جنبش اصیل دانشجویی در  دانشگاه‌ها بسیار مهم است. اکنون فضا تغییر کرده است ،باید دانشجویان در این فضای جدید محور فعالیت باشند البته نباید سطح توقعات را بالا برد.بهتر است واقع‌نگر و صبور باشیم و در عین حال به دولت منتحب برای اداره بهتر کشور کمک کنیم.

 

وی خطاب به دانشجویان گفت: شما مسئولیت سنگینی به عهده دارید و دانشگاه‌ها به خصوص دانشگاه تهران می‌تواند مطالبات مردم  را پی‌گیری کند .انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران بعنوان اصیل ترین تشکل دانشجویی می‌تواند پی‌گیر مطالبات دانشگاهیان باشد.

 

عارف تاکید کرد:دانشگاه را باید به دانشگاهیان بازگرداند و انجمن‌های اسلامی باید دوباره در دانشگاه‌ها احیا و فعال شوند. این اقدامات فقط با عبرت گرفتن از گذشته و نگاهی رو به جلو انجام خواهد شد.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی  در ادامه به شکل گیری احزاب در ایران اشاره کرد و با بیان اینکه باید تحلیل و آسیب شناسی کرد که چرا هیچ حزبی در ایران فراگیر نشده است،اظهار داشت: اگر قرار باشد حزبی ایجاد شد نباید قائم به فرد یا گروهی محدود باشد.نسل‌های سوم  و چهارم باید محور فعالیت حزبی باشند با این رویکرد موافق  تشکیل حزب فراگیر هستم./مهر

 

 


ویدیو مرتبط :
حادثه 18 تیر 1378 در کوی دانشگاه

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

تشدید برخورد با 6 تخلف حادثه‌ساز 

 

 

تشدید برخورد با 6 تخلف حادثه‌ساز

 

فرمانده پلیس راه کشور خبرداد:

تشدید برخورد با 6 تخلف حادثه‌ساز، در طرح تابستانی پلیس‌راه


استفاده از دوربین‌های کنترل سرعت و گشت‌های نامحسوس در طرح تابستان پلیس است/برخورد باسرعت و سبقت غیر مجاز، رعایت نکردن فاصله طولی، استفاده از تلفن همراه، نبستن کمربند ایمنی و حرکت نکردن در بین خطوط تشدید می‌شود

فرمانده پلیس راه کشور از آغاز طرح تابستانی پلیس راهور در ابتدای هفته آینده خبر داد و گفت: استفاده از دوربین‌های کنترل سرعت و ثبت تخلفات و بکارگیری گشت‌های نامحسوس از مهمترین ویژگی‌های طرح پلیس در تابستان امسال است.
سردار محسن بیگی با اشاره به این مطلب افزود: طرح تابستانی پلیس راه تدوین و با ابلاغ به نیروهای عملیاتی از ابتدای هفته آینده در سراسر کشور اجرایی می شود.
وی ادامه داد: در طرح امسال تمهیدات ویژه‌ای با بکارگیری واحدهای محسوس و نامحسوس پلیس راه دیده شده تا مسیرهای پرتراکم و ترافیکی کشور کنترل بیشتری شود
.فرمانده پلیس راه کشور تصریح کرد: در طرح تابستانی امسال برای کاهش حضور فیزیکی پلیس در محورها و افزایش میزان کنترل از دوربینهای کنترل سرعت و ثبت تخلفات استفاده می شود.
بیگی تصریح کرد: در سال جاری محورهای استانهای گیلان، مازندران، چالوس، فیروزکوه، شیراز، مشهد، قم، اصفهان، خوزستان، فارس، هرمزگان، تهران، قزوین، زنجان، همدان و تبریز به دوربینهای ثبت تخلفات و کنترل سرعت مجهز شده اند.
سردار بیگی گفت: این دوربینها به صورت آن لاین اقدام به ثبت تخلفات و صدور جریمه کرده و اطلاعات را به مرکز کنترل ترافیک کشور ارسال می کنند.
وی افزود: در طرح تابستانی امسال با توجه به اجرای طرح برخورد با 6 تخلف حادثه ساز شامل سرعت غیر مجاز، سبقت غیر مجاز، رعایت نکردن فاصله طولی، استفاده از تلفن همراه، نبستن کمربند ایمنی و حرکت نکردن در بین خطوط ، برخورد با این تخلفات با شدت عمل بیشتری انجام می شود.
فرمانده پلیس راه کشور گفت: در طرح تابستانی پلیس راهور سازمان راهداری، اورژانس، هلال احمر، واحدهای امداد خودرو و پلیس انتظامی استانها به منظور پوشش انتظامی و امنیتی راه‌های مواصلاتی کشور با این فرماندهی همکاری می کنند.
گفتنی‌ست، پیش از این سردار اسکندر مومنی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور گفته بود: در طرح تابستانی امسال مهمترین اولویت پلیس راهور شناسایی و ساماندهی نقاط حادثه خیز است تا با هدف قرار دادن این نقاط میزان تصادفات و مرگ و میر ناشی از آن در ایام تابستان کاهش یابد...../تحلیل:ایلنا