اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

شناسایی 200 بیمار مشکوک به سرخک در سیستان‌وبلوچستاناخبار,اخباراجتماعی ,سرخک

کارگاه یک روزه سرخک با حضور رییس اداره پیشگیری با واکسن مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، معاونین بهداشتی دانشگاه‌های استان، روسای مراکز بهداشت شهرستا‌ن‌ها و کارشناسان بهداشتی دانشگاه‌های علوم پزشکی زاهدان، زابل و ایرانشهر در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار شد.

به گزارش ایسنا؛ رییس اداره پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت بر لزوم توجه به برنامه ایمن‌سازی تاکید کرد.

دکتر سید محسن زهرایی که در جریان برگزاری کارگاه یک روزه سرخک به زاهدان سفر کرده، اظهار داشت: سازمان جهانی بهداشت واکسیناسیون را از جمله مهم‌ترین برنامه‌ها در جهت ارتقای سلامت جامعه می‌داند. در سال گذشته در سراسر دنیا 134 هزار کودک در اثر سرخک جان‌شان را از دست دادند و اگر پوشش ایمن سازی در هر جایی مطلوب نباشد سرخک آنجا را فرا خواهد گرفت.

وی بیان کرد: واکسیناسیون اقدامی است که سالانه از مرگ میلیون‌ها کودک در دنیا جلوگیری می‌کند و ریشه کن شدن فلج اطفال در بسیاری از کشورهای دنیا و از جمله ایران از دستاوردهای واکسیناسیون است. از 30 سال گذشته سرخک از شیوع بالایی برخوردا بوده است. اما به دنبال برنامه‌های متعدد در کشور اکنون کاهش چشمگیری یافته است.

رییس اداره پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت گفت: موفقیت‌های ناشی از برنامه کشوری ایمن سازی باید همچنان حفظ شود و این در حالیست که در کشورهای همسایه ایران وضعیت پوشش ایمن سازی پایین‌تر از ایران است.

زهرایی خاطر نشان کرد: هدف ما این است که در برنامه واکسیناسیون به پوشش جهانی دست پیدا کنیم و تلاش می‌کنیم تا در همه شهرهای کشور به پوشش 90 درصد برسیم. برنامه واکسیناسیون و ایمن سازی را هرگز متوقف نخواهیم کرد.

در ادامه، کیانی معاون اجرایی مرکز بهداشت استان نیز گفت: با بروز بحران سرخک در استان سیستان و بلوچستان 200 مورد مشکوک به سرخک در استان شناسایی شده‌اند که بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی آمادگی لازم جهت خدمات‌دهی به این بیماران را دارند و خانواده‌ها و شهروندان محترم نگران بیماری سرخک نباشند.

وی اظهار داشت: سرخک یکی از مهمترین بیماریهای قابل پیشگیری با واکسن است که علی‌رغم ایمن سازی در تمام دنیا سالانه تعداد زیادی از افراد را مبتلا می‌کند.

 

 اخبار اجتماعی - ایسنا 


ویدیو مرتبط :
سیستان وبلوچستان(سرباز)

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

نجات گروگان ۶۶ ساله از چنگال آدم ربایان در استان سیستان وبلوچستان 

 

نجات گروگان ۶۶ ساله از چنگال آدم ربایان در استان سیستان وبلوچستان

پس از دو روز تلاش ماموران پلیس آگاهی شهرستان نیک شهر استان سیستان و بلوچستان مرد ۶۶ ساله ای که اسیر چنگال های دو آدم ربا شده بود نجات پیدا کرد.

 

سرهنگ محسن راک، فرمانده انتظامی شهرستان نیک شهر استان سیستان و بلوچستان در تشریح جزئیات این خبر گفت: ساعت ۱۹ روز یکم شهریور ماه، فردی با مراجعه به پلیس آگاهی شهرستان نیک شهر اظهار داشت فردی به نام " عبدالحمید – الف "بردارش به نام " محمد مراد – الف " ۶۶ ساله را پس از اغفال، سوار خودروی خود کرده و به محل نامعلومی انتقال داده است.

وی افزود: برپایه این خبر بلافاصله ماموران پلیس آگاهی شهرستان جهت بررسی موضوع به محل اعزام شدند و در ادامه این بررسی ها مشخص شد آدم ربایان در تماسی تلفنی با خانواده وی اعلام داشتند به انگیزه مطالبه خون بهای چند تن از اعضای خانواده شان که در اثر سانحه رانندگی با فرد ربوده شده فوت كرده بودند، مبادرت به گروگانگیری کرده و برای رهائی گروگانشان باید مبلغ چهارصد میلیون تومان بپردازند.

سرهنگ راک درادامه تصریح کرد: ماموران پلیس آگاهی با انجام تحقیقات فنی و پلیسی و بکارگیری منابع اطلاعاتی خود نسبت به شناسائی محل اختفای آدم ربایان اقدام کردند.

وی افزود: ماموران در ادامه عملیات رهائی و با تنگ کردن عرصه بر آدم ربایان، آنان را وادار به تسلیم کرده و فرد ربوده شده را از چنگال آنان نجات دادند.

فرمانده انتظامی شهرستان نیک شهر در خاتمه خاطر نشان کرد: آدم ربایان پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند..../ایسنا