اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

سناتور دموکرات برای مخالفت با «برجام»،۹۰ هزار دلار از لابی صهیونیست‌ها گرفتاخبار,اخبار سیاست خارجی,سناتور دموکرات

«چارلز شومر» اولین سناتور دموکرات کنگره که به صورت آشکارا مخالفت خود را با توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ اعلام کرد، مبلغ ۹۰ هزار دلار از لابی صهیونیستی وابسته به «ایپک» دریافت کرد.

سناتور «چارلز شومر» اولین دموکرات سنا بود که به صورت آشکارا مخالفت خود را با توافق هسته‌ای ایران و 1+5 (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) اعلام کرد.

شومر روز 6 آگوست (15 مردادماه) اعلام کرد که علیه توافق هسته‌ای ایران در کنگره رأی‌ می‌دهد و در واقع سه هفته بعد از آنکه «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا توافق هسته‌ای را برای بررسی در اختیار کنگره قرار داد، مخالفت خود را با برجام اعلام کرد.

روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز» گزارش کرد که مخالفت شومر «دیوار آتش دموکرات‌ها را به لرزه درآورد».

پایگاه «لوبلاگ» گزارش کرد، لابی صهیونیست‌ها در آمریکا (آیپک)، یکی از بانفوذ‌ترین مخالفان برجام در واشنگتن با صدور بیانیه‌ای از موضع شومر استقبال کردند.

آیپک انتظار داشت که شومر بتواند بسیاری از دموکرات‌ها را با خود هم راستا کند ولی تنها سه سناتور دموکرات کنگره از جمله سناتور «بن کاردین»، «جو مانچین» و «رابرت منندز» با برجام به مخالفت پرداختند.

لوبلاگ گزارش کرد، با اینحال تصمیم شومر برای مخالفت با سیاست خارجی اوباما مصادف با تزریق سخاوتمندانه از کمک‌های مالی «نورپک» یکی از گروههای وابسته به ایپک می‌باشد.

رهبری ایپک کمک‌های مالی خود را از طریق نورپک تزریق می‌کند. نورپک در بین بازه زمانی اعلام مخالفت شومر با برجام و رأی‌گیری سنا در خصوص برجام در ماه سپتامبر، مبلغی معادل 90 هزار دلار به کمپین شومر تخصیص داد تا بتواند افراد بیشتری را به مخالفت با توافق هسته‌ای ایران وادارد.

با اینحال، علیرغم تخصیص این بودجه زیاد، بسیاری از فعالان صلح به مخالفت با شومر پرداختند و تأکید کردند که شومر به نفع جنگ عراق رأی داد و بیانیه‌ای علیه وی صادر کردند و اعلام کردند: «سناتور شومر در تلاش است دموکرات‌های سنا را به سوی انجمن جنگ‌طلبان سوق دهد و آنها را وادار کند با پیوستن به جمهوری‌خواهان در مخالفت با برجام به سوی یک جنگ دیگر در خاورمیانه حرکت کنند».

مبلغ 90 هزار دلاری که نورپک به کمپین شومر تخصیص داد، بالاترین مبلغی به حساب می‌آمد، بالاترین مبلغ یک گروه طرفدار صهیونیست‌ها از این سناتور دموکرات نیویورک بود. در سال 2010، شومر در آخرین سال انتخاباتی خود تنها 25 هزار و 700 دلار از نورپک دریافت کرد. پیش از آن در چرخه سال 2004، 3 هزار دلار برای طرفداری از مواضع صهیونیستی از نورپک دریافت کرد.

با اینحال، نورپک رد کرده است  که در قبال پرداخت مبلغ زیاد، شومر را ترغیب به مخالفت با برجام کرده است اما رئیس این گروه سال گذشته اعلام کرد که حمایت نورپک از تحریم‌های جدید ایران، واکنش به تهدید کنونی ایران برای جهان است.

طبق این گزارش، نورپک، روابط نزدیکی با آن دسته از دموکرات‌های کنگره دارد که مواضع جنگ‌طلبانه‌ای در خاورمیانه داشته‌اند. در صورتیکه شومر رهبر اقلیت دموکرات‌های سنا را بعد از بازنشسته شدن «هری رید» رهبر کنونی اقلیت‌ سنا در سال آینده میلادی، نورپک می تواند نفوذ خود را بیش از پیش در سنا و در بین دموکرات‌ها افزایش دهد.

اخبار سیاست خارجی - فارس


ویدیو مرتبط :
لابی های صهیونیست و تاثیر آن بر سیاست آمریکا

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

۸۰۰ هزار دلار برای پیدا کردن زن مورد علاقه یک میلیاردر چینی+عکس۸۰۰ هزار دلار برای پیدا کردن زن مورد علاقه یک میلیاردر چینی+عکس

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

یک میلیاردر چینی با پرداخت مبلغ 800 هزار دلار به یک آژانس همسر یابی در خواست کرده تا با بررسی گزینه های مختلف از سراسر چین،همسر مورد نظرش را بیابند.تاکنون بیش از 320 زن و دختر جوان برای این منظور کاندید شده اند.با اینکه میلیاردر چینی لیست بلندبالایی از خصوصیات همسر موردعلاقه اش عنوان کرده که موجب شانس کمتری برای یافتن گزینه مناسب می شود اما درمورد خودش فقط گفته که زیر 50 سال سن دارد،علاقمند به گلف بوده ویکی از تاجران خوشنام چینی ست!!! از بین این 320 نفر هیچ کدام خصوصیات موردنظر همسری این فرد را نداشتند./جام نیوز