اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

سرقت كیف حاوی طلا در چند ثانیه 

 

دزد سابقه داری كه به عنوان مشتری وارد یك فروشگاه در تهران شده و كیف حاوی طلای زنی را سرقت كرده بود، دستگیر شد. زن متهم گمان نمی برد در جریان سرقت، دوربین های مداربسته مركز خرید تصاویرش را ثبت كنند و راز سرقتش برملا شود.

هفته گذشته زنی طلاهایش را كه ارزش ۱۲ میلیون تومان داشت، به یكی از مراكز خرید در شمال غرب تهران برد تا آنها را بفروشد. روز حادثه زن میانسال ابتدا به یك مغازه پوشاك رفت و پس از انتخاب لباس مورد علاقه اش هنگامی كه خواست پول آن را بپردازد، متوجه شد كیفش به سرقت رفته است. با داد و فریاد تقاضای كمك كرد و به جست وجو در اطراف مركز خرید پرداخت اما دزد مرموز ناپدید شده بود.

بنابراین با حضور در شعبه ۱۶ دادسرای ناحیه ۲ تهران ماجرا را خبر داد. در پی این شكایت ماموران پایگاه دوم آگاهی تهران تحقیقات خود را در این رابطه آغاز كردند. ماموران با حضور در محل سرقت به بازبینی دوربین های مداربسته نصب شده در محل حادثه (مغازه پوشاك) و محوطه مركز خرید پرداختند و مشاهده كردند همه دوربین ها تصویر دزد فراری را كه زنی جوان است، ثبت كرده اند. با شناسایی و دستگیری زن سارق تحقیق از وی آغاز شده است.... / جام جم آنلاین ویدیو مرتبط :
كیف پول و كیف مدارك آلوما والت اصل Aluma Wallet

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

سرقت در 10 ثانیهسرقت در 10 ثانیه

به گزارش جام‌جم، سرهنگ ناصر اصلانی، فرمانده انتظامی غرب استان تهران از دستگیری سه عضو یك باند سرقت و اعتراف آنها به 200 فقره سرقت اموال خودروهای مختلف خبر داد و گفت: از چندی پیش با طرح شكایت‌های متعدد در پلیس آگاهی شهریار، ماموران تحقیقات خود را در این ارتباط آغاز كردند و متوجه شدند مالباختگان خودروهای خود را كه اغلب فاقد تجهیزات ایمنی بوده، در مكان‌های خلوت پارك كرده بودند.

وی افزود: تحقیقات گسترده پلیس ادامه یافت تا این‌كه چند روز پیش ماموران در جنوب شهر به مردی كه در حال پرسه زدن كنار خودروهای پارك شده در خیابان بود، ظنین شده و او را زیر نظر گرفتند و وی را در حال باز كردن صندوق عقب خودرویی، دستگیر كردند.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران یادآور شد: با انتقال این متهم به پلیس آگاهی شهریار و تحقیق از وی معلوم شد این مرد سابقه‌دار بوده و با همدستی دوستانش، خودروهایی را كه فاقد تجهیزات ایمنی بودند، در مدت 10 ثانیه باز و اموال درون خودرو و صندوق عقب آن را سرقت می‌كردند.

در ادامه تحقیقات دو عضو دیگر این باند هم دستگیر شدند و با اعتراف به همدستی با یكدیگر، عنوان كردند همگی معتاد بوده و برای تامین هزینه اعتیادشان لوازم خودروها را سرقت كرده و به قیمت پایین‌تر می‌فروختند.

‌ اعتراف متهمان به 200 فقره دزدی اموال خودروها

وی با اشاره به این‌كه در بازرسی از مخفیگاه متهمان، بخشی از اموال مسروقه كشف و ضبط شد، خاطرنشان كرد: متهمان با اعتراف به 200 فقره سرقت اموال خودروها، با قرار قانونی در بازداشت به سر می‌برند و تحقیقات تكمیلی از آنها برای دستگیری دیگر اعضای باند و كشف اموال دزدی و همچنین شناسایی خریداران اموال مسروقه ادامه دارد.

اصلانی درباره دستگیری سه دزد خودرو در اسلامشهر و دو دزد دیگر در شهریار هم گفت: در پی شكایت‌های مردمی مبنی بر سرقت خودروهایشان در اسلامشهر و شهریار، ماموران این دو حوزه انتظامی تحقیقات خود را برای دستگیری سارقان آغاز كردند تا این‌كه طی چند روز گذشته ماموران اداره آگاهی اسلامشهر سه سارق خودرو را همراه دو خریدار اموال مسروقه دستگیر كردند. در تحقیق از این سارقان معلوم شد آنها فقط خودروهای بدون تجهیزات ایمنی را سرقت كرده و سپس اموال درون آن را می‌دزدیدند و گاه با همان خودروهای مسروقه در خیابان‌های اسلامشهر تردد و خودرویی دیگر را سرقت می‌كردند.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران یادآور شد: متهمان به سرقت 25 دستگاه انواع خودرو اعتراف كردند و در ادامه تحقیقات مشخص شد آنها تعدادی از خودروهای دزدی را پس از چند روز بدون سرنشین در حومه شهر رها می‌كردند.

همچنین ماموران كلانتری 11 شهریار كه در تعقیب سارقان خودرو در این شهر بودند، چند روز پیش دو متهم را كه به شیوه فوق خودرو سرقت می‌كردند، دستگیر كردند.

دستگیری دو زن و هشت مرد به اتهام دزدی از منازل

اصلانی با اشاره به دستگیری دو زن و هشت مرد كه در زمینه سرقت از منازل فعالیت داشتند از سوی پلیس آگاهی ملارد نیز گفت: چندی پیش شكایت‌های متعددی در اختیار پلیس آگاهی ملارد قرار گرفت مبنی بر این‌كه افرادی در غیاب شهروندان وارد منازل آنها می‌شوند و پس از تخریب قفل، اموال موجود از جمله پول، طلا و اسناد را سرقت می‌كنند.

وی افزود: در حالی كه تحقیقات برای دستگیری دزدهای شب‌رو آغاز شده بود، ماموران چند روز پیش در یكی از محله‌های ملارد، به مردی كه زنگ در خانه‌ای را به صدا در می‌آورد و دوباره به آن سوی خیابان بازمی‌گشت، ظنین شده و وی را دستگیر كردند.

فرمانده غرب استان تهران یادآور شد: با انتقال این مرد به پلیس آگاهی ملارد، وی اعتراف كرد با همدستی دو زن و هفت مرد دیگر یك باند سرقت از منازل را تشكیل داده‌اند و همگی دارای سابقه كیفری هستند.در بررسی سوابق كیفری این متهم نیز معلوم شد او از طایفه فیوج بوده و چند بار به اتهام سرقت از منازل دستگیر و زندانی شده است.

در ادامه، ماموران انتظامی اداره آگاهی ملارد طی چند عملیات ضربتی مخفیگاه 9 عضو فراری این باند را شناسایی و طی چند روز گذشته آنها را دستگیر كردند. در تحقیق از این افراد معلوم شد سركرده باند متهمی با 15 سابقه كیفری از قبیل خرید و فروش موادمخدر، مزاحمت خیابانی، سرقت به عنف و سرقت اموال منازل بوده و چندی پیش در پی آزادی از زندان، این باند را كه اعضای آن اغلب از اقوام وی بودند، تشكیل داده است./جام جم آنلاین