اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

رکورد جابه جایی تانک 26 تنی +عکسایوان ساوکین پهلوان روسیه تانک « ت-34» جنگ کبیر میهنی به وزن 26 تن را از جا تکان داد. بدین ترتیب رکورد کیریل شیمکو پهلوان بلاروسی شکسته شد که تانک « ت —26» به وزن 11 و نیم تن را به جلو کشاند.

ایوان ساوکین پهلوان روسیه تانک « ت-34» جنگ کبیر میهنی به وزن 26 تن را از جا تکان داد. بدین ترتیب رکورد کیریل شیمکو پهلوان بلاروسی شکسته شد که تانک « ت —26» به وزن 11 و نیم تن را به جلو کشاند.

 

اخبارآخبار گوناگون,رکورد گینس

 

اخبارآخبار گوناگون,رکورد گینس

 

اخبارآخبار گوناگون,رکورد گینس

 

اخبار گوناگون - وبسایت مشرق


ویدیو مرتبط :
جابه جایی اثاث

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

جابه‌جایی انرژی در خورشید با ماده تاریك 

 

 

جابه‌جایی انرژی در خورشید با ماده تاریك

 

محققان موسسه فیزیك ذرات (IFIC) و گروه‌های اروپایی دیگر در تحقیقات خود در مورد تاثیر وجود مادهتاریك در خورشید دریافته‌اند ذرات كم جرم ماده تاریك می‌توانند انرژی را از هسته خورشید به بخش‌های بیرونی آن منتقل كنند كه بر كیفیت نوترینوهایی كه به زمین می‌رسند تاثیر می‌گذارد.

 

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مشاهدات فیزیك نجومی نشان می‌دهد كه كهكشان ما در یك هاله ذرات ماده سیاه قرار دارد. با توجه به مدل‌ها، برخی از این ذرات از جمله «ذرات عظیم با تعامل ضعیف» (WIMP) هستند كه تعامل ضعیفی با سایر ذرات معمولی مانند اتم‌ها دارند و می‌توانند درون ستاره‌ها پدید آیند.

 

هنگامی كه WIMP ها از خورشید عبور می‌كنند قادرند اتم‌ها را شكافته و انرژی آزاد كنند.

 

این مساله باعث جلوگیری از گریز آنها از نیروی گرانش خورشید شده و آنها را به دام می‌اندازد.

 

دانشمندان بر این باورند كه بخش اعظمی از ذرات ماده تاریك در هسته خورشید جمع شده‌اند، اما در چرخش بیضویشان به قسمت‌های بیرونی‌تر نیز رفته و با اتم‌های خورشیدی به تبادل می‌پردازند. در این شرایط، WIMP انرژی را از هسته مركزی سوزان خورشید به بخش‌های جانبی خنك ‌تر منتقل می‌كند.

 

این مساله باعث خنك شدن هسته كه نوترینوها به دلیل واكنش‌های هسته‌ای خورشید در آنجا شكل می‌گیرند می‌شود./ایسنا