اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

رقابت کشورها برای میزبانی از روحانی


وزیر خارجه ایتالیا در دیدار با روحانی ضمن تقدیم دعوتنامه رسمی نخست وزیر ایتالیا برای دیدار رییس جمهوری ایران از رم، اظهار امیدواری کرد با توجه به رقابت بسیار میان کشورهای مختلف برای میزبانی از دکتر روحانی، این دیدار در نزدیک ترین زمان ممکن انجام شود.

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری: وزیر خارجه ایتالیا در دیدار با روحانی ضمن تقدیم دعوتنامه رسمی نخست وزیر ایتالیا برای دیدار رییس جمهوری ایران از رم، اظهار امیدواری کرد با توجه به رقابت بسیار میان کشورهای مختلف برای میزبانی از دکتر روحانی، این دیدار در نزدیک ترین زمان ممکن انجام شود.

«پائولوجنتیلونی» روز چهارشنبه در این دیدار افزود: در دوران های مختلف و فراز و نشیب های سیاسی، ایتالیا همواره باب گفت وگو و مودت را با جمهوری اسلامی ایران باز نگه داشته است.

وی هدف از سفر مجدد خود را توسعه هر چه بیشتر و سریع تر روابط موجود دانست و ادامه داد: دو کشور می توانند علاوه بر تعاملات سیاسی، در حوزه های تجارت، بازرگانی، اقتصاد و بین المللی همکاری کنند؛ زیرا جامعه جهانی نیاز به نقش آفرینی ایران در راستای ثبات و آرامش منطقه دارد.

پائولوجنتیلونی سابقه روابط تجاری و بازرگانی دو کشور در مسیر جاده ابریشم را میراثی اقتصادی و فرهنگی توصیف و تاکید کرد: رم نیز بر این باور است که باید برنامه ریزی ها در حوزه اقتصادی به نحوی انجام شود که از طریق سرمایه گذاری و تولید مشترک به منطقه و کشورهای ثالث که پیرامون ایران قرار گرفتند، صادرات داشته باشیم.

وزیر خارجه ایتالیا با بیان این که در هیات همراهش بازرگانان و صاحبان صنایع بسیار مهم ایتالیا حضور دارند و در حال حاضر مشغول مذاکره با صنایع و بنگاه های اقتصادی ایران هستند، اظهار امیدواری کرد: این همکاری به نفع طرفین بوده و منجر به انتقال سرمایه و فناوری به ایران و توسعه شبکه ارتباطی و راه ها و نیز توسعه صنایع نفت و گاز شود.


ویدیو مرتبط :
فصل شیدایی؛ میزبانی برای ماه رمضان

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

رقابت ایران با 10 کشور برای میزبانی جام ملتهای آسیای 2019میزبانی جام ملتهای آسیای 2019,جام ملتهای آسیای 2019

AFC به طور رسمی اعلام کرد

رقابت ایران با 10 کشور برای میزبانی جام ملتهای آسیای 2019

کنفدراسیون فوتبال آسیا اسامی نهایی کشورهای نامزد میزبانی برگزاری جام ملتهای آسیا در سال 2019 را اعلام کرد.

با اضافه شدن مالزی به کشورهایی که پیش از این خود را نامزد میزبانی برگزاری جام ملتهای آسیا کرده اند، تعداد این کشورها به یازده رسید.

رویترز به نقل از کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده که کشورهای ایران، بحرین، چین، کویت، لبنان، میانمار، عمان، عربستان، عمان و امارات پیش از این نامزد برگزاری جام ملتهای آسیا شده بودند. همچنین کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده میزبان رقابتهای سال 2019 سال آینده معرفی خواهد شد./ایسنا