اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

دلواپسان تقاضای ویدئو چک دادند! 

اخبار,اخبارسیاسی, اخبار طنز

 

طنز)دلواپسان تقاضای ویدئو چک دادند!
 
 آیدین سیار سریع در ستون طنز روزنامه قانون واکنش های متنوع برخی اشخاص و نهادها به توافق هسته ای را منتشر کرد.


امروز بعد از دوازده سال کشمکش هسته‌ای و بعد از 21 ماه مذاکره کشورهای 1+5 و ایران به توافق هسته‌ای رسیدند. متن زیر انعکاس واکنش شخصیت‌های حقیقی و حقوقی به این توافق بزرگ است:


محمود احمدی نژاد: همه شاهدند. ما خودمان قبل از آقای ظریف و روحانی به دنبال توافق بودیم. منتها تا می‌آمدیم حرف بزنیم همه بلند می‌شدند می‌رفتند. به طوری که ما الان بیست سی تا موافقتنامه با صندلی‌های متخاصم در کشو داریم! تقصیر ما چیه؟


یک دختر 16 ساله که در زیر زمین خانه‌اش انرژی هسته‌ای تولید می‌کرد: الان با این همه انرژی هسته‌ای تو زیرزمین چیکار کنم من؟ کی پاسخگو است؟


حمیدرضا بقایی: البته به من ربطی نداره ولی اگه یه موقع مشکلی تو انتقال اون صد میلیارد دلار پول بلوکه شده بود کارت من هست، بگین واسه من بفرستن بعد من براتون کارت به کارت می‌کنم (الکی).


محمد علی آبادی: یه کم گرامر ظریف مشکل داشت ولی!


سعید جلیلی: امیدواریم که کشورهای 1+5 بعد از این همه سال حالا که مذاکرات به اتمام رسیده به درک درستی از تاریخ و فلسفه رسیده باشند که من فردا از همه‌شون سوال می‌کنم.


نتانیاهو: واقعا چرا هیچکی نمی‌فهمه من چی میگم!؟


دلنگرانان: مردم فعلا خوشحالی نکنند. ما تقاضای ویدئو چک دادیم منتظریم ببینیم نتیجه چی میشه.
حمید رسایی (47 ساله از فنلاند): این چه توافقی است؟ وا حیرتا! وا ایرانا! همه چیز را دادیم. در مقابل استکبار عقب نشینی کردیم. بدون نابود کردن غرب از میز مذاکرات بلند شدیم. خیلی ناراحت شدم. اصلا اعصابم ریخت بهم. این چوب اسکی من کجاست؟


بابک زنجانی: از من هم تشکر کنید. من اینقدر تحریم‌ها رو دور زده بودم بعد از یه مدت به بیماری دور زدن غیرارادی دچار شدم، دیگه همه رو دور می‌زنم. دست خودم نیست.


یک خبرنگار پایین بالکن هتل کوبورگ: آقای ظریف آخرش چی میشه بالاخره؟ (صدای گنجشک‌ها) چرا کسی جواب نمیده؟ (صدای گنجشک) تا کی باید منتظر بمونیم؟ (صدای گنجشک) (از اثرات کش آمدن مذاکرات بر روح و روان خبرنگاران)


کیهان: به گواهی صدها سند غیرقابل انکار ... طبق غیرقابل‌ترین انکارهای سند گواهی ... برخی عناصر فریب خورده ... بلندگوهای بیگانه ... روزنامه‌ها ... آی قلبم ... ببخشید من حالم خوب نیست. فعلا محض احتیاط مرگ بر آمریکا.


صداوسیما: دلفین‌ها معمولا در مواقع حساس می‌خندند. این یک دلفین نر است که در مواجهه با کوسه می‌خندد... بله ... خبر می‌رسد که توافق هسته‌ای صورت گرفته است ... دلفین ماده اما در مواجهه با کوسه‌ها محتاط‌تر است ... بیانیه توسط خانم موگرینی قرائت میشه ... دلفین نر همچنان می‌خندد. بسه دیگه! حالا آگهی ببینید!


اخبارسیاسی -  قانون 


ویدیو مرتبط :
مادرانی که دست گل به آب دادند...توضیحات ویدئو رو بخونید

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

تقاضای ایران برای انتقال میلیاردها دلار به جزیره مالت / مقامات مالت نپذیرفتند و به آمریکا راپورت دادند! 

 

 

تقاضای ایران برای انتقال میلیاردها دلار به جزیره مالت / مقامات مالت نپذیرفتند و به آمریکا راپورت دادند!

 

ویكی لیكس:

تقاضای ایران برای انتقال میلیاردها دلار به جزیره مالت / مقامات مالت نپذیرفتند و به آمریکا راپورت دادند!

بر اساس یك سند جدید منتشره از سوی سایت ویكی لیكس ایران تمایل داشته است تا میلیارد ها یورو در بانك های مالت سرمایه گذاری كند، اما رییس ستاد وزارت اقتصاد مالت جلوی این كار را گرفته است.

جمهوری مالت کشوری در جنوب اروپا در مرکز دریای مدیترانه است. این کشور از مجمع‌الجزایر کوچکی تشکیل شده است.

بر اساس سند منتشره سفارت آمریكا در مالت كه وب سایت ویكی لیكس آن را منتشر كرده سفیر آمریكا در مالت در گزارشی به وزارت خارجه این كشور می نویسد كه رییس ستاد وزارت اقتصاد مالت در تلاش های آمریكا برای جلوگیری از انتقال پول های ایران به بانك های مالت كمك شایانی كرده است.مالت

جیسون دیویس سفیر آمریكا در مالت می نویسد :  "آلان كاروانا" رییس ستاد وزارت اقتصاد مالت در تلاش های ما برای جلوگیری از استفاده ایران از سیستم بانكی مالت موثر بوده است.

سفیر آمریكا در گزارش خود می افزاید :‌  سفیر ایران در فرانسه به سفیر مالت در فرانسه می گوید كه كشورش مایل است در بانك های مالت میلیارد ها یورو سرمایه گذاری كند.

بر اساس این گزارش آلان كاروانا در جریان یك ملاقات با مقامات آمریكایی ای میل سفیر كشورش در فرانسه را در اختیار مقامات آمریكایی قرار می دهد.

كاروانا به مقامات آمریكایی از قول سفیر كشورش در مالت می گوید :‌ من در قبال درخواست سفیر ایران در فرانسه برای سرمایه گذاری در مالت به او گفتم كه ما به تحریم های سازمان ملل و اتحادیه اروپا علیه ایران وفادار خواهیم بود . سفیر ایران در پاسخ به من گفت كه تحریم ها مانعی نیست و ما هم اكنون با دولت فرانسه در این زمینه مشغول رایزنی هستیم تا از بانك های این كشور استفاده كنیم .

سفیر مالت در فرانسه می افزاید :‌" سفیر ایران مایل بود تا من اطلاعات بیشتری درباره قوانین سیستم بانكی مان در اختیار او قرار دهم . سفیر ایران می خواست بداند كه اگر ما به تحریم های آمریكا و اتحادیه اروپا پای بند نباشیم ایران مایل است تا میلیارد ها یورو پول به بانك های ما منتقل كند .

سفیر  آمریكا در مالت در پایان گزارش خود به وزارت خارجه این كشور می نویسد كه بر اساس گفتگوهای قبلی با كاروانا ، تقریبا مطمئن است كه دولت مالت اجازه نخواهد داد تا ایران میلیارد ها یورو پول به بانك های این كشور منتقل كند ..../تحلیل:عصرایران