اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

درخواست عجیب زن ایرانی برای حفظ آبرواخبار حوادث - درخواست عجیب زن ایرانی برای حفظ آبرو

زنی در دادگاه خانواده گفت: مهریه‌ام که ۱۴ سکه بهار آزادی است را به دلیل اصرار دوستانم از شوهرم می‌خواهم و او باید آن را برای حفظ آبرویم بپردازد.

زنی در دادگاه خانواده گفت: مهریه‌ام که ۱۴ سکه بهار آزادی است را به دلیل اصرار دوستانم از شوهرم می‌خواهم و او باید آن را برای حفظ آبرویم بپردازد.

زنی جوان با مراجعه به دادگاه خانواده ونک دادخواست مهریه خود را به قاضی یکی از شعب این مجتمع قضایی خانواده ارائه کرد و با بیان اینکه مهریه‌ام 14 سکه بهار آزادی است و شوهرم باید آن را بپردازد، اظهارداشت: همه دوستانم از شوهرهایشان مهریه و حتی نفقه خود را با مراجعه به دادگاه درخواست کردند من نیز مهریه‌ام را می‌خواهم و دلم نمی‌خواهد باعث کدورت شود.

وی با بیان این‌که دارای یک فرزند 3 ساله هستیم، افزود: من و شوهرم با یکدیگر هیچ اختلافی نداریم و نباید این درخواست من از طریق دادگاه باعث سوءتفاهم شوهرم شود چراکه دوستانم از من خواستند تا راهی که آن‌ها برای دریافت مهریه‌شان انتخاب کردند نیز من انجام دهم.

زن بار دیگر در مقابل قاضی پرونده با بیان اینکه شوهرم را بیش از هر شخصی در زندگی دوست دارم، گفت: به دادگاه آمدم تا اگر شوهرم نمی‌تواند مهریه‌ام را به صورت قسطی بپردازد و دادگاه برایش حکم صادر کند و او اذیت نشود.

وی بیان کرد: آبرویم در خطر است و برای حفظ آبرو مهریه‌ام را می‌خواهم.

مرد جوان در دادگاه خانواده حضور داشت و با اشاره به این‌که دیگر تحمل رفیق بازی همسرم را ندارم، اظهار داشت: مهریه بهانه‌ای شد تا بالاخره به دادگاه آمده و از او جدا شوم، بنابراین مهریه‌اش را کامل داده و از او جدا خواهم شد و اعتراضی ندارم.

وی با بیان اینکه همسرم همیشه به فکر دوستانش بوده تا زندگی مشترکمان، افزود: آبروی مرا برده است. تصور نمی‌کردم که روزی خود اقدام به مراجعه به دادگاه خانواده کند چرا که من منتظر این امر و بهانه بودم تا از او جدا شده و به زندگی ادامه دهم.

مرد در ادامه با بیان اینکه بعد از طلاق حضانت فرزندم را نیز بر عهده می‌گیرم، اظهار داشت: دیگر تحمل رفتار‌های همسرم را ندارم. زنم حتی دوستانش را به فرزندم ترجیح داده و هر گاه دوستانش پیشنهاد مسافرت بدهند او بدون هماهنگی آن را قبول کرده و بدون هماهنگی با من این مسافرت را می‌رود.

وی افزود: گاهی پیش می‌آمد که همسرم دروغ گفته و فرزند را به من سپرده و برای تفریح با دوستانش به خارج از کشور رفته و از آنجا تماس گرفته و اطلاع می‌داد. دیگر تحمل این رفتارها را ندارم.

زن با بیان این‌که از شوهرم جدا نشده و او تنها دلخور است، گفت: اخلاق شوهرم را می‌دانم او عصبانی است و از روی ناراحتی حرف از جدایی می‌زند چرا که ما عاشقانه یکدیگر را دوست داریم و هرگز از یکدیگر جدا نشده و سختی‌ها را تحمل کردیم و قرار نیست از یکدیگر برنجیم.

قاضی پرونده بعد از صحبت‌های زن و مرد، با وجود مدارک و اموال مرد، او را محکوم به پرداخت مهریه زن کرد و حکمی مبنی بر طلاق صادر نکرد و آن دو را به مصالحه دعوت کرد و جلسه را خاتمه داد.

اخبار حوادث - تسنیم

 


ویدیو مرتبط :
عجیب ترین درخواست از هاشمی رفسنجانی برای کاندیداتوری!/مسعود رجوی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

فرمانده سابق نیروی دریایی مصر: نیروی دریایی مصر درخواست آمریکا برای توقیف کشتی ایرانی حامل سلاح در کانال سوئز را نپذیرفتاخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

فرمانده سابق نیروی دریایی مصر: تقاضای آمریکا برای توقیف کشتی ایران را رد کردیم

کشتی ایرانی که به مقصد سوریه از کانال سوئز عبور می کرد، مورد بازرسی قرار گرفت و پس از کسب اطمینان درباره اینکه این کشتی در قالب تجارت قانونی، اسلحه حمل می کند به آن اجازه عبور دادیم.فرمانده سابق نیروی دریایی مصر گفت که این نیرو درخواست آمریکا برای توقیف کشتی ایرانی حامل سلاح برای سوریه را رد کرده بود.

به گزارش عصر ایران، "مهاب ممیش" که به تازگی بازنشسته شده و در مسئولیت جدید ریاست اداره کانال سوئز منصوب شده است در مصاحبه با شبکه تلویزیونی الحیاه مصر افزود: نیروی دریایی مصر درخواست آمریکا برای توقیف کشتی ایرانی حامل سلاح در کانال سوئز را نپذیرفت. این کشتی ایرانی به مقصد سوریه در حال حرکت بود.

وی افزود: کشتی ایرانی که به مقصد سوریه از کانال سوئز عبور می کرد، مورد بازرسی قرار گرفت و پس از کسب اطمینان درباره اینکه این کشتی در قالب تجارت قانونی، اسلحه حمل می کند به آن اجازه عبور دادیم.

فرمانده سابق نیروی دریایی مصر افزود: کشتی های نظامی آمریکا قصد داشتند در هنگام انقلاب 25 ژانویه وارد کانال سوئز بشوند اما نیروی دریایی ارتش مصر با این اقدام مخالفت کرد. در هنگام انقلاب 25 ژانویه 2011 ، شورای نظامی مصر به حضور کشتی های نظامی آمریکا در ورودی جنوبی کانال سوئز اعتراض کرد. این کشتی ها قصد ورود به کانال را داشتند تا امنیت عبور و مرور در کانال سوئز را برقرار کنند.

فرمانده وقت نیروی دریایی مصرچند روز پیش از این با حکم محمد مرسی رئیس جمهور جدید مصر، بازنشسته شد و به عنوان رئیس جدید سازمان اداره کننده کانال سوئز منصوب شد.

ممیش افزود: کانال سوئز منبع اصلی درآمد ملی مصر است.  ما حق داریم هر کشتی که بخواهد از کانال سوئز عبور کند بدون در نظر گرفتن ملیت آن، مورد بازرسی قرار دهیم.

وی گفت: پایان ارتش های عربی در عراق، لیبی، سوریه و یمن ، پیامی به ارتش مصر بود که نباید به مرحله حمله به ملت برسد. ارتش باید از انقلاب ملت حفاظت کند./عصرایران