اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

خودروهایی که دل کندن از آنها دشوار استدرگذشته بیشتر ما ایرانی‌ها عادت داشتیم که یک خودرو را برای سالیان دراز نگه‌داریم اما حالا این حس تغییر و تنوع‌طلبی در ما بیشتر دیده می‌شود و به تعبیری دوست داریم زودبه‌زود خودروی خود را تعویض کنیم.

 درگذشته بیشتر ما ایرانی‌ها عادت داشتیم که یک خودرو را برای سالیان دراز نگه‌داریم اما حالا این حس تغییر و تنوع‌طلبی در ما بیشتر دیده می‌شود و به تعبیری دوست داریم زودبه‌زود خودروی خود را تعویض کنیم کما این‌که گاهی اوقات حاضر به تعویض با مدل یکسان هستیم!

 در این مطلب خودروهایی که دوست نداریم از آن‌ها دل بکنیم را معرفی می‌کنیم. البته آمار و ارقام این مطلب مربوط به بازارهای آمریکاست.

شما چند سال است که خودروی خود را عوض نکرده‌اید؟ چه چیزی باعث شده این خودرو را نگه‌دارید؟ پیام‌های شما، آمار و اطلاعات خودروهای ایران را نشان می‌دهد؛ بنابراین می‌توانید در کامنت ها اعلام کنید چه خودرویی دارید؟ چند سال؟ چرا این خودرو؟

اخبار,اخبار گوناگون,محبوب‌ترین خودروها

 محبوب‌ترین خودروها برای نگه‌داری طولانی مدت
شاید برای عده‌ای جای تعجب باشد که چرا تمام خودروهای این لیست ژاپنی‌اند؟ این رتبه‌بندی با توجه به آمار انجام شده است و خودروسازان ژاپنی مدت‌هاست آزمون خود را در آمریکا پس داده‌اند و خرده گرفتن از آن کمی غیرمعقول به نظر می رسد.

بعلاوه خریداران خودروهای لوکس‌تر و گران‌تر شاید به علت تمکن مالی بهتر در بازه های بسیار کوتاه‌تری خودروی خود را تعویض نموده و از تنوع بیشتری سود ببرند.

طبق آخرین نظرسنجی انجام شده در آمریکا نزدیک به 30 درصد از افرادی که هوندا CR-V، تویوتا رافور و یا تویوتا پریوس داشته‌اند این خودروها را بیش از ده سال نگه‌داشته‌اند.

 خودروسازان ژاپنی خصوصاً تویوتا و هوندا تقریباً تمام جایگاه‌ها (حتی نا پانزدهمین رتبه) را اشغال کرده‌اند. تنها خودرویی که از این دو شرکت نیست سوبارو فارستر است که با 22.9 درصد در جایگاه یازدهم ایستاده است.

 میانگین نگه‌داری خودرو پس از ده سال در صنعت خودرو چیزی نزدیک به 13.5 درصد است. رضایت مشتریان و قابلیت اطمینان مهم‌ترین فاکتور نگه‌داری خودرو است.

اخبار,اخبار گوناگون,محبوب‌ترین خودروها

   2014 Chevrolet Silverado High Country


این بررسی نشان داد که میانگین نگه‌داری پیکاپ تراک های خانگی پایین‌تر از میانگین نگه‌داری در صنعت خودرو است. در این زمینه 13.1 درصد خریداران شورلت سیلورادو، 11.7 درصد خریداران رام 1500 و 11.4 درصد خریداران فورد F-150 اعلام کردند که خودروی خود را نزدیک به ده سال یا بیشتر نگه‌داشته‌اند.

به گزارش وب سیت پدال؛ این نتیجه احتمالاً ناشی از ماهیت ساخت پیکاپ ها است. چراکه پیکاپ ها معمولاً تحت شرایط سخت قرار می‌گیرند و این سختی استهلاک و فرسودگی را بالا می‌برد. همین عامل باعث می‌شود که آمار نگه‌داری خودروهای خانوادگی بالاتر از پیکاپ تراکها باشد.

با ذکر این توضیحات در ادامه لیست ده خودرویی که صاحبان آن‌ها حداقل به مدت ده سال آن‌ها را نگه‌داشته‌اند با درصدش معرفی می‌کنیم.

10. هوندا المنت با 23.1 درصد

اخبار,اخبار گوناگون,محبوب‌ترین خودروها

   Honda Element


 9. هوندا پیلوت با 23.3 درصد

 اخبار,اخبار گوناگون,محبوب‌ترین خودروها

 2012 Honda Pilot


8. تویوتا آوالون با 23.8 درصد

 اخبار,اخبار گوناگون,محبوب‌ترین خودروها

  2013 Toyota Avalon

 

7. تویوتا کمری با 24.4 درصد

 اخبار,اخبار گوناگون,محبوب‌ترین خودروها

  2015 Toyota Camry


 6. تویوتا سیه‌نا با 25.4 درصد

 اخبار,اخبار گوناگون,محبوب‌ترین خودروها

 2015Toyota Sienna


5. هوندا اودیسه با 25.6 درصد

 اخبار,اخبار گوناگون,محبوب‌ترین خودروها

  2016 Honda Odyssey


 4. تویوتا هایلندر با 26.5 درصد

 اخبار,اخبار گوناگون,محبوب‌ترین خودروها

  2014 Toyota Highlander Limited Platinum

 
3. تویوتا رافور با 28.2 درصد

  اخبار,اخبار گوناگون,محبوب‌ترین خودروها

 Toyota RAV4 2014


2. تویوتا پریوس با 28.5 درصد

 اخبار,اخبار گوناگون,محبوب‌ترین خودروها

 2013 Toyota Prius C


 1. هوندا CR-V با 28.6 درصد

 اخبار,اخبار گوناگون,محبوب‌ترین خودروها

 2014 Honda CR-V


 اخبار گوناگون - بازار خبر


ویدیو مرتبط :
شورشیان ترکمن گفت که آنها خلبانان کشته در حالی که آنها

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

خودروهایی که تصادف با آنها ممنوع است!


حضور خودروهای اشرافی و گرانقیمت در بازار ایران جدا از جذابیت های بصری با مشکلات خاصی هم همراه است. مشکلاتی که شاید یقه سایرین را بگیرد تا صاحبان این محصولات سوپرلوکس؛ مسلما افرادی که چنین قدرت خرید زیادی دارند، به راحتی با هزینه ها و مشکلات جانبی خودروی زیر پایشان هم کنار می آیند.

 
 
 
 
  روزنامه هفت صبح: حضور خودروهای اشرافی و گرانقیمت در بازار ایران جدا از جذابیت های بصری با مشکلات خاصی هم همراه است.

مشکلاتی که شاید یقه سایرین را بگیرد تا صاحبان این محصولات سوپرلوکس؛ مسلما افرادی که چنین قدرت خرید زیادی دارند، به راحتی با هزینه ها و مشکلات جانبی خودروی زیر پایشان هم کنار می آیند اما سایر رانندگان جدا از حسرتی که از دیدن آنها به جان می خرند باید کاملا مواظب باشند تا منجر به تصادف با این خودروها نشوند چرا که جدا از مبالغ گزاف لوازم جانبی، بیمه بدنه هم مشکلی است که می تواند طرف دیگر تصادف را با مشکلات عدیده ای روبرو کند.

 البته طبق قانون تفاوت چندانی بین حق بیمه شخص ثالث خودروهای لوکس و خودروهای دیگر وجود ندارد اما مسئله در مورد بیمه بدنه کاملا متفاوت خواهد بود. نگاهی داریم به وضعیت بیمه چند خودروی اشرافی.

فراری کالیفرنیا

فراری کالیفرنیای پلاک شده، خودرویی است ایتالیایی که این روزها حرف و حدیثش زیاد شنیده می شود. این سوپرلوکس، عنوان تنها فراری پلاک شده در ایران را به خود اختصاص داده که البته تنها یک مدل از آن هم در کشور رفت و آمد دارد. مسلما این خودروی گرانقیمت با شرایط خاصی توانسته پایش به خیابان ها باز شود چرا که قیمتی که برای آن برآورد شده در حدود 2.5 میلیارد تومان ناقابل است! حال اگر پرایدی در تصادف با این خودرو مقصر شناخته شود، به جز چهار میلیون تومانی که بیمه می پردازد، راننده پراید حداقل باید 56 میلیون تومان از جیب بپردازد؛ چرا؟ چون حق بیمه بدنه این فراری اشرافی بیشتر از 60 میلیون تومان برآورد شده است.

خودروهایی که تصادف با آنها ممنوع است!

مازراتی

با اینکه فراری کالیفرنیان گرانقیمت ترین خودروی این روزهای پایتخت محسوب می شود اما نمی توان به راحتی روی مازراتی های اشرافی چشم بست چرا که گرقانقیمت ترین خودروی رسمی ایران همین محصول سه شاخ ایتالیایی است و تا پیش از این تحریم ها، این برند نمایندگی رسمی خود را در ایران به ثبت رسانده بود.

خودروهایی که تصادف با آنها ممنوع است!

دو مدل مازراتی فول و غیر فول گرن کابریو گرانقیمت ترین مدل های این خودروساز ایتالیایی در ایران هستند که یک میلیارد و 150 تا یک میلیارد و 300 میلیون تومان قیمت دارند. در این بین حق بیمه بدنه مدل فول این خودروی خاص در حدود 52 میلیون تومان و بیش از 45 میلیون تومان برای مازراتی غیرفول گرن کابریو اسپورت است. این مبلغ برای مازراتی کواتروپورته جی تی اس 900 میلیون تومانی بیش از 40 میلیون تومان است.

پورشه

واردات رسمی محصولات گرانقیمت پورشه از خبرهای پر سروصدای زمان خود بود. تا قبل از پورشه به جز مرسدس بنز هیچ خودروی لوکسی در ایران ماندنی نشده بود و BMW هم مدت زیادی می شد که از انحصار نمایندگی شرکت نوریانی خارج شده بود. با اینحال پورشه پانامرا S با قیمت یک میلیارد و 100 میلیون تومان گرانقیمت ترین پورشه در ایران شناخته می شود که حق بیمه بدنه این لیفت بک بیش از 45 میلیون تومان تعیین شده است. حق بیمه بدنه برادر بزرگتر و محبوب آن یعنی پورشه کاین یک میلیارد تومانی هم نزدیک به 43 میلیون تومان خواهد بود.

خودروهایی که تصادف با آنها ممنوع است!

آلمانی های خاص

مرسدس با وجود حضور طولانی مدتش در بازار داخل، مطمئنا با توجه به مدل های مختلف و گرانقیمتی که دارد در این لیست جا می گیرد. به عنوان مثال مرسدس بنز SL500 با قیمت یک میلیارد و 50 میلیون تومان و مدل جذاب S500 با قیمت 930 میلیون تومان گرانقیمت ترین های مرسدس بنز در ایران هستند. حق بیمه این دو خودرو هم به ترتیب 45 میلیون و 40 میلیون تومان برآورد شده است. رقیب هموطن یعنی BMW هم مدل X6 را به عنوان گرانترین BMW ایران معرفی می کند. بد نیست بدانید حق بیمه بدنه این شاسی بلند 830 میلیون تومانی نیز مانند مرسدس بنز در حدود 40 میلیون تومان است.

خودروهایی که تصادف با آنها ممنوع است!

خودروهایی که تصادف با آنها ممنوع است!