اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

حمله تروریستی به مسجدی در اتیوپی


پرتاب نارنجک به مسجدی در اتیوپی هنگام اقامه نماز جمعه، ۱۷ مجروح بر جای گذاشت.

خبرگزاری ایلنا: پرتاب نارنجک به مسجدی در اتیوپی هنگام اقامه نماز جمعه، ۱۷ مجروح بر جای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، حمله تروریستی به نمازگذاران اتیوپی در زمان اقامه نماز جمعه ۱۷ مجروح به همراه داشت.

تروریست‌ها هنگام اقامه نماز جمعه در اتیوپی یک نارنجک به داخل مسجد مرکزی شهر «آدیس آبابا» پرتاب کردند که منجر به مجروح شدن ۱۷ نفر شد.

هنوز اطلاعی از اینکه چه گروهی این حمله تروریستی را برنامه‌ریزی کرده منتشر نشده است.ویدیو مرتبط :
حمله تروریستی به مسجدی در حومه حلب سوریه

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

حمله تروریستی به مرزبانان غرب کشورمعاون عملیات فرماندهی مرزبانی كشور جزئیات حمله یك گروهك تروریستی به مرزبانان مستقر در هنگ مرزی سلماس را تشریح كرد.

 

سردار یعقوب رضازاده امروز در گفت‌وگو با فارس در زابل اظهار داشت: تعدادی از عناصر ضدانقلاب یك گروهك تروریستی كه در مرزهای غربی ما به نوعی فعالیت دارند در مرزهای آذربایجان غربی به یك اقدام تروریستی علیه مرزبانان دست زدند.


وی افزود: در چند روز گذشته، آنان تله‌های انفجاری مین را كه در حقیقت خلاف تعهدها و تمام اصول اخلاقی و انسانی است در یكی از جاده‌های مرزی هنگ مرزی سلماس ناحیه مرزبانی آذربایجان غربی ایجاد كردند.


معاون عملیات فرماندهی مرزبانی كشور بیان كرد: این تله‌های انفجاری از نوع مین پدالی بوده كه توسط عناصر گروهك فعال شده بود.


وی گفت: در این میان، فرمانده گروهان به اتفاق چند نفر از مرزبانان در حال گشت مرزی بودند كه به این مین پدالی برخورد می‌كنند.


رضازاده بیان كرد: بر اثر این انفجار، چهار نفر شهید و پنج نفر زخمی شدند.

وی اضافه كرد: نیروهای مستقر در مرزبانی به محض وقوع این حادثه، تمام نقاط را به محاصره درآوردند و موفق شدند تعدادی از این عناصر خودفروخته را دستگیر كنند.


معاون عملیات فرماندهی مرزبانی كشور تصریح كرد: تلاش‌ها برای شناسایی و دستگیری دیگر عاملان این جنایت با جدیت ادامه دارد.

معاون عملیات فرماندهی مرزبانی كشور امروز از نوار مرزی و طرح انسداد مرز در سیستان بازدید كرد.../فارس