اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

حكم قصاص برای فرزند پدركُش 

 حكم قصاص برای فرزند پدركُش

 

مردی كه درپی اختلاف با پدرش، وی را با خودرو زیر گرفته و مرگش را رقم زده بود، روز گذشته در شعبه ۷۴ دادگاه كیفری استان تهران محاكمه و به قصاص محكوم شد.

به گزارش «جام جم»، غروب روز چهارم آبان سال ۸۷ عابران در شرق تهران با مشاهده ۲ جوان كه قصد رها كردن جسد یك مرد میانسال در حاشیه خیابان را داشتند، موضوع را به مركز فوریت های پلیسی ۱۱۰ گزارش كردند.

به دنبال تماس مردمی، ماموران كلانتری ۱۳۶ فرجام با عزیمت به محل هر دو جوان را كه حالت عادی نداشتند و معلوم بود مواد مخدر صنعتی و قرص روانگردان مصرف كرده اند، دستگیر و موضوع را به بازپرس ویژه قتل دادسرای جنایی گزارش كردند.

با حضور شاملو بازپرس وقت دادسرا در محل حادثه و بررسی موضوع، معلوم شد كه مرد سالمند بر اثر عبور وسیله نقلیه از روی شكم جان خود را از دست داده است. با هماهنگی قضایی، جسد مرد سالمند به پزشكی قانونی منتقل و تحقیق از ۲ متهم آغاز شد.

 

اظهارات پسران مقتول

این دو متهم در بازجویی های پلیسی خود را از فرزندان مرد مقتول معرفی و اظهار كردند همراه پدر خود به منطقه لواسانات رفته بودند كه به صورت اتفاقی و به دلیل آ ن كه از مواد مخدر استفاده كرده بودند حالت عادی نداشتند و پدرشان را زیر گرفته اند.

آنها در ادامه گفتند، قصد انتقال پدرمان به بیمارستان را داشتیم كه در میانه راه او مرد و به همین دلیل قصد رها كردن جسد را در حاشیه خیابان داشتیم كه پلیس ما را دستگیر كرد.

با توجه به ادعاهای اولیه و اظهارات ضد و نقیض متهمان، آنها برای ادامه تحقیقات در اختیار كارآگاهان اداره ۱۰ آگاهی تهران قرار گرفتند.

 

حضور زن ششم مقتول در محل حادثه

در ادامه تحقیقات از متهمان مشخص شد كه هنگام وقوع حادثه همسر ششم مقتول نیز در محل حادثه حضور داشته و ۲ جوان بازداشت شده نیز فرزندان وی هستند.

با مشخص شدن این موضوع، همسر ششم مقتول ۸۷ ساله به مركز پلیس تهران احضار و پس از تحقیقات مقدماتی و با توجه به اظهارات ضد و نقیض بازداشت شد.

به این ترتیب این زن و ۲ فرزندش مورد بازجویی دوباره قرار گرفتند كه معلوم شد یكی از پسران مرد سالخورده در پی اختلاف با وی، مرگ پدر را رقم زده است.

متهم به قتل پس از بازسازی صحنه قتل روانه زندان و ۲ متهم دیگر آزاد شدند.

پرونده عامل جنایت با صدور كیفرخواست به دادگاه كیفری استان تهران ارسال و متهم به قتل روز گذشته در شعبه ۷۴ دادگاه كیفری استان تهران محاكمه شد.

 

تقاضای مجازات قانونی برای متهم

ابتدای جلسه دادگاه اصغری روشن نماینده دادستان تهران در دادگاه های كیفری استان تهران به تشریح كیفرخواست پرداخت و برای عامل جنایت تقاضای مجازات قانونی كرد.

پس از آن دختر مقتول به عنوان ولی دم در جایگاه مخصوص قرار گرفت و ضمن درخواست مجازات قانونی برای متهم، گفت: پدرم بعد از پنج ازدواج، با مادر كامران ـ متهم ـ ازدواج كرد.

برادر ناتنی ام پس از گرفتار شدن در دام اعتیاد با زور و تهدید از پدرم پول می گرفت و همین موضوع باعث بروز درگیری میان آنها بود، طوری كه پدرم چند بار از او شكایت كرده بود.

پس از ثبت اظهارات شاكی، عامل جنایت در جایگاه مخصوص قرار گرفت و قتل پدرش را انكار كرد.

 

انكار به قتل پدر در دادگاه

متهم به قتل در دفاع از خود گفت: روز حادثه پدرم از من خواست تا خودروی وانت را كه بار آن هیزم بود، به محل دیگری انتقال دهم. سمت شاگرد آینه ای نداشت، بنابراین از پدرم خواستم از پشت ماشین مرا راهنمایی كند؛ اما نفهمیدم چگونه او را زیر گرفتم.

عامل جنایت یادآور شد: من با پدرم فقط مشاجره های لفظی داشتم و ۲ ماه پیش از حادثه اعتیاد را ترك كرده بودم. انگیزه ای برای ارتكاب قتل نداشتم و رابطه ام با او خوب بود.

شهود در دادگاه

پس از ثبت اظهارات متهم، یكی از همسایگان مقتول در جایگاه شهود قرار گرفت و گفت: روز حادثه از مقابل باغ مقتول در حال عبور بودم كه با شنیدن صدای مشاجره داخل باغ شدم و همسر و پسران مقتول را دیدم، وی گفت كه مرد همسایه با فرزندانش درگیر و بدحال شده است.

قاضی دادگاه بعد از شنیدن اظهارات شاهد حادثه، از مادر متهم خواست در جایگاه قرار گیرد و به تشریح حادثه آن روز بپردازد.

این زن میانسال در اظهاراتش گفت: در حال تهیه غذا بودم كه كامران آمد و سراغ پدرش را گرفت. به او گفتم از وی بی خبرم و او رفت.

اما دقایقی بعد صدای فریادهای كمك خواهی اش را شنیدم. سراسیمه وارد باغ شدم و او را دیدم كه در حال بیرون كشیدن جسد شوهرم از زیر ماشین بود.

بنابراین گزارش، متهم به قتل پس از اخذ آخرین دفاع با تجدید قرار قانونی روانه زندان شد.

قاضی تردست رئیس شعبه ۷۴ دادگاه كیفری استان تهران به همراه ۴ قاضی مستشار دادگاه وارد شور شده و روز گذشته متهم را گناهكار شناختند و او را به قصاص محكوم كردند.... / گزارش : جام جم آنلاینویدیو مرتبط :
حضرت قائم ع شیعه فرزند امام حسن عسكری ع است نه فرزند ..

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

صدور حکم قصاص برای یک فرزند شهید


ساعت 8 شب اول آذر سال 88 مأموران مرکز مأموریت های پلیسی تهران بزرگ از وقوع یک جنایت هولناک باخبر شدند.

ساعت 8 شب اول آذر سال 88 مأموران مرکز مأموریت های پلیسی تهران بزرگ از وقوع یک جنایت هولناک باخبر شدند.

متهم ساعت 8 شب اول آذر سال 88 اقدام به یک جنایت هولناک کرد. او در حوالی میدان نور در غرب تهران برادر و همسرش را به خاطر حسادت در منزل مسکونی شان به طرز فجیعی به قتل رسانید.
نامبرده در منزل صاحبخانه با چاقویی که از آشپزخانه برداشته بود ابتدا همسر برادر و سپس برادرش را که در حال استحمام بود غافلگیر کرد و به قتل رساند.

با وجود انکار اتهامات توسط متهم پرونده با وجود اعترافات اولیه، اولیای دم مقتول از اتهام متهم گذشت کرده اند و فقط اولیای دم همسر سید مرتضی خواستار قصاص متهم شدند. سرانجام تلاش ها برای جلب رضایت اولیای دم نتیجه نداد و دادگاه متهم را به قصاص محکوم کرد.

شهید هاشمی از فرماندهان جنگهای نامنظم در دوران شهید چمران بود.

منبع: خبرآنلاین