اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

تولید موزیک برای تلویزیون های غربی در مطب دندانپزشکی/ قاسم ریزه دستگیر شداخبار پلیس تهران؛

تولید موزیک برای تلویزیون های غربی در مطب دندانپزشکی/ قاسم ریزه دستگیر شد

پلمپ مرکز تولید موزیک برای تلویزیون های غربی،دستگیری قاسم ریزه جیب بر بازار،بازداشت مامورنماهای خشن و دستگیری سارقان تاکسی های تهران مهمترین اخبار پلیس تهران است.

به گزارش خبرنگار مهر،چندی قبل ماموران پلیس امنیت اخلاقی تهران از طریق اطلاعات مردمی در جریان فعالیت یک استودیو زیرزمینی ضیط موسیقی در غرب تهران قرار گرفتند. با بررسی های بیشتر مشخص شد مردی به نام "امیر.ل" معروف به امیردیوا در قالب راه اندازی مطب دندانپزشکی و ارائه خدمات جراحی دندان اقدام به ضبط موسیقی برای تلویزیون های فارسی زبان غیرمجاز می کند.

با مشخص شد موضوع و پس از اخذ مجوز قاضی ماموران به محل این استودیو در خیابان باقرخان مراجعه و مشاهده کردند متهم با قرار دادن تجهیزات در این مطب اقدام به ضبط موسیقی می کند. در ادامه متهم شناسایی و دستگیر شد.

سرقت مسلحانه از اتباع افغانی در پوشش مامور

رئیس پلیس پیشگیری تهران با اعلام خبر دستگیری دو مجرم سابقه دار که از اتباع افغانی در شرقت تهران مسلحانه سرقت می کردند، گفت: شب گذشته سه تبعه کشور افغانستان با مراجعه به گشت کلانتری جوادیه تهرانپارس در حالی که به شدت مجروح شده بودند، مدعی شدند دو نفر با خودرو مشکی رنگ جلو آنها را گرفته و با معرفی خود به عنوان مامور آنها را مورد ضرب و شتم قرار داده و از آنها خواسته اند که پول و مدارک را تحویل دهند. با اعلام این موضوع بلافاصله موضوع به سایر گشتی ها اعلام شد.

سرهنگ خانچرلی ادامه داد: ساعتی بعد از این موضوع تبعه دیگری نیز به ماموران مراجعه کرد و مدعی شد سارقان مامور نما از آنها سرقت کرده اند. بلافاصله با بسیج نیروها و اجرای طرح مهار ماموران موفق شدند خودرو سارقان را در خیابان اتحاد شناسایی و به آنها دستور توقف دادند. سارقان پس از مواجهه با پلیس بلافاصله اقدام به فرار کردند که پس از عملیات تعقیب و گریز به دام افتادند. دو متهم که سجاد و محمد نام داشتند به کلانتری منتقل و مالباختگان موفق به شناسایی آنها شدند. در بررسی خانه متهمان نیز اموال سرقتی کشف شد.

گفتنی است متهمان تاکنون چندین بار به این شیوه از اتباع افغانی سرقت کرده اند.

بازداشت سوداگر مرگ در عملیات تعقیب و گریز

ماموران کلانتری صحن مطهر روز گذشته به فردی که در حال بررسی ساک دستی اش بود مشکوک شدند که این فرد با دیدن پلیس بلافاصله اقدام به فرار کرد. ماموران پلیس نیز پس از دقایقی تعقیب و گریز این فرد را در یکی از فرعی ها دستگیر کردند.

دربازرسی ساک متهم که احمد نام داشت مقادیری مواد مخدر صنعتی که در لفافه آماده فروش بود، کشف و ضبط شد. متهم نیز به پایگاه نهم پلیس مبارزه با مواد مخدر منتقل شد.

قاسم ریزه جیب بر حرفه ای بازار دستگیر شد

همزمان با افزایش شکایت مردم از سرقت وجوه نقدشان در بازار تیمی  از ماموران کلانتری 113 به صورت نامحسوس اقدام به گشت زنی کردند تا اینکه پس از  چند روز ، دیروز ماموران به فردی مشکوک شده و او را زیر نظر گرفتند. فرد مظنون اقدام به جیب بری از شهروندان کرده که ناموفق بود و هر بار به سراغ طعمه دیگری می رفت. ماموران بلافاصله وارد عمل شده و اقدام به دستگیری این جیب بر کردند.

با انتقال متهم به کلانتری مشخص شد وی قاسم ریزه یکی از جیب برهای حرفه ای و سابقه دار بازار است که چندین بار به همین جرم دستگیر شده است.

سرقت ازرانندگان تاکسی در قالب مسافر

سرکلانتر هفتم تهران در رابطه با دستگیری سارقانی که از رانندگان تاکسی سرقت می کردند،گفت: سارقانی که به عنوان مسافر سوار تاکسی های سبز رنگ شده و سپس با تهدید خودرو و اموال رانندگان را سرقت می کردند در اخرین سرقت خود با هوشیاری ماموران کلانتری نازی آباد ناکام ماندند. این دو متهم هنگام مشاهده ماموران قصد فرار داشتند که با هوشیاری دستگیر می شوند.

پرونده این افراد برای رسیدگی تخصصی و کشف سایر سرقت ها به پایگاه هفتم پلیس آگاهی ارسال شد./مهر

 


ویدیو مرتبط :
باز گشایی تلویزیون دندانپزشکی تابان

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

تولید نانو حسگر برای شناسایی ... 

 

 

 

نانوحسگر

 

 

محققان کشور با بهبود عملکرد نانوحسگرها موفق به تولید نانوحسگری شدند که قادر به تشخیص نشت گازهای خطرناک و سمی خانگی است.

مهندس سجاد حبیب زاده یکی از محققان این طرح پژوهشی، بهبود عملکرد نانوسنسورهای گازی را از اهداف اجرای این پروژه ذکر کرد و گفت: محصول به دست آمده از این پژوهش در تمام صنایعی که نیاز به آشکارسازی گازهای سمی دارند به ویژه صنایع نفت و پتروشیمی قابل استفاده است.

وی با تاکید بر اینکه کارکرد اصلی این نانوحسگرها در آشکارسازی نشت گازهای خانگی در حین سوخت است اظهار داشت: مزیت این کار پژوهشی نسبت به پژوهش های اخیر این است که در روش سنتز احتراقی محلولی به منظور تهیه نانو ذرات با هزینه پایین، از "نیترات" به عنوان پیش ماده مورد استفاده قرار می گیرد.

بنابراین برای برخی از اکسیدهای فلزی که دارای پیش ماده نیترات هستند مانند قلع و تیتانیم نمی توان از این روش بهره برد. در این تحقیق از پیش ماده "کلراید" که به نسبت ارزان تر است استفاده شد.

حبیب زاده ادامه داد: با به کارگیری نانوذراتی با اندازه ذرات در حدود ۴ نانومتر حسگرهایی ساخته شد که دارای خاصیت انتخابی مونوکسید کربن در حضور متان هستند.

این محقق با اشاره به نتایج آنالیز این حسگر خاطرنشان کرد: نتایج آنالیز نشان می دهد که حساسیت نانوحسگر تولید شده نسبت به مونوکسید کربن بیشتر از متان است.

وی یاداور شد: این پژوهش در آزمایشگاه کاتالیست و مواد نانوساختار دانشگاه تهران در حال انجام است و در کوتاه مدت در صورت وجود امکانات قابلیت تجاری شدن دارد...../تحلیل:مهر