اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

توضیح درباره بالگرد ساقط شده در تهران


مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر با تأکید براینکه بالگرد ساقط شده در ارتفاعات تهران متعلق به هلال‌احمر نبوده است، گفت: جمعیت هلال‌احمر فاقد بالگردهای کلاس ۲۱۴ است.

وحید رحمتی مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر توضیحاتی در رابطه با مالکیت بالگرد ساقط شده از کلاس 214 در ارتفاعات تهران داد.

وی با بیان اینکه هلال‌احمر هیچ نوع بالگردی در هیچ نقطه کشور از این کلاس پروازی ندارد، گفت: گزارش‌های تصویری از لاشه این بالگرد نشان می‌دهد که این بالگرد به رنگ زرد بوده در حالی که بالگردهای هلال‌احمر به رنگ سفید و قرمز هستند.

رحمتی افزود: بالگرد ساقط شده دارای سه سرنشین بوده که همگی توسط نیروهای امداد و نجات رهاسازی شده‌اند.

به گفته وی بالگرد ساقط شده متعلق به مدیریت بحران کشور بوده است.ویدیو مرتبط :
ادعای داعش درباره ساقط کردن پهپاد شاهین

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

توضیح ظریف درباره سخنرانی در دانشگاه تهراناخبار,اخبارسیاسی ,سخنرانی ظریف در دانشگاه تهران

 

اخبار سیاسی - توضیح ظریف درباره سخنرانی در دانشگاه تهران

وزیر امور خارجه تاکید کرد: جایگاه و توان بالای قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران منبعث از مقاومت مردم شجاع و قهرمان ایران است.

محمدجواد ظریف در توضیحی درباره سخنرانی خود در دانشگاه تهران و اظهاراتی که در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان منتشر شده است، گفت: مبنای سخنرانی و پاسخ به سوالات با تاکید بر قدرت و نقش بی بدیل مقاومت مردم مسلمان و قهرمان ایران بـه عنوان عنصر مهم بازدارندگی در مقابل هرگونه طمع ورزی و زیاده خواهی ها بود و تأکید داشتم که این مهم منشأ هرگونه دستاورد برای کشور بوده است.

به گزارش از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، رییس دستگاه دیپلماسی اضافه کرد: کما اینکه در پاسخ به سوال مطرح شده بر نقش قدرت ناشی از مقاومت مردم تأکید کرده و در بخش پایانی جلسه نیز تصریح کردم آنچه آمریکا از آن می هراسد، مقاومت مردم ایران است و در عین حال که به توان و قدرت دفـاعی و نیروهـای بسیجی کشور افتخار می کنیم، این امر واقعیتی انکار ناپذیر است.

ظریف تصریح کرد: بدیهی است جایگاه و توان بالای قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران منبعث از مقاومت مردم شجاع و قهرمان ایران است و این مهم در طول دفاع هشت ساله و ایثارگری و فدارکاری آحاد ملت شریف ایران بویژه رزمندگان و ایثارگران به اثبات رسیده است.

وزیر امور خارجه اظهار داشت: بدون تردید امروز با استفاده از تجارب ارزشمند هشت سال دفاع مقدس و پشتوانه رهنمودهای رهبری معظم و تلاش و کوشش جهادگران عرصه علم و ایثار هرگونه خیال تعدی و تجاوز به کشور بزرگمان باطل و زورگویان باید با زبان احترام و تکریم و نه زبان تهدید و زور با ملت بزرگ ایران سخن بگویند.

 اخبار سیاسی - ایرنا