اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

تسهیلاتی كه كارمندان دولت دریافت می كنند با دور كار شدن حذف نمی شود 

 

 

تسهیلاتی كه كارمندان دولت دریافت می كنند با دور كار شدن حذف نمی شود

 

 

'عبدالعلی تاجی'‌روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با تاكید بر پرداخت تسهیلات رفاهی مستقیم و غیرمستقیم به كارمندان دور كار، اظهار داشت: كارمندان دور كار متناسب با كاری كه انجام می دهند اضافه كار دریافت می كنند.

وی با اشاره به اینكه دریافتی كارمندان دور كار بیشتر از قبل خواهد شد، افزود: دستگاه های اجرایی مكلف هستند برای جبران هزینه های جانبی ناشی از دوركار شدن مانند تامین گرمایش، سرمایش، ‌هزینه های ارتباطی و روشنایی منزل مبلغی را به كارمند دور كار پرداخت كنند.

تاجی در مورد میزان مبلغ پرداختی برای جبران هزینه های جانبی، گفت: براساس ماده هشت آیین نامه دور كاری، هر ماه مبلغی به میزان 5 درصد حداقل حقوق موضوع ماده (76) قانون مدیریت خدمات كشوری تحت عنوان كمك هزینه‌های جانبی برای مواردی نظیر گرمایش ، سرمایش و روشنایی منزل كارمندان دوركار باید به كارمندان دور كار پرداخت می شد ولی این ماده مورد مخالفت هیات تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

معاون حقوقی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور افزود: در پی این مخالفت، معاونت حقوقی ریاست جمهوری اصلاحیه ای را تهیه كرده كه پس از طی مراحل قانونی،‌ جایگزین ماده هشت آیین نامه دور كاری خواهد شد.

دستگاههای اجرایی برای جبران هزینه جانبی اعتباری را اختصاص بدهد كه پس از تصویب نهایی ابلاغ خواهد شد.

تاجی گفت: حداقل زمان هر دوره دوركاری برای هر كارمند دور كار شش ماه است و حداكثر زمان هر دوره توسط كارگروه اجرایی تعیین خواهد شد.

وی افزود: ساعات كاری كارمند دوركار، نحوه انجام وظایف و نحوه ارتباط با فرد دوركار توسط كارگروه اجرایی با رعایت قانون مدیریت خدمات كشوری تعیین می‌شود. پرداخت اضافه كاری و سایر پرداخت‌های قانونی به اینگونه كاركنان براساس حجم و كیفیت كار تعریف شده توسط كارگروه اجرایی و با پیشنهاد مدیر واحد متبوع كارمند و تأیید رئیس كارگروه اجرایی صورت خواهد گرفت.... / تحلیل : ایرنا


ویدیو مرتبط :
حذف پنج گروه درآمدی از دریافت یارانه

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

رییس جمهور: روستاییان از سال دوم یارانه بیشتری دریافت می كنند 

 

 

رییس جمهور: روستاییان از سال دوم یارانه بیشتری دریافت می كنند

 

رییس جمهور چهارشنبه شب در گفت وگوی ویژه با شبكه محلی خراسان شمالی گفت: دولت بنا دارد كه از سال دوم اجرای قانون هدفمند كردن یارانه ها به مناطق محروم كشور یارانه بیشتری پرداخت كند.

به گزارش ایرنا، دكترمحمود احمدی نژاد با اشاره به اینكه هدفمند كردن یارانه ها یك گام در اجرای عدالت است افزود: در سال دوم در تقسیم بندیهای فعلی تغییراتی انجام می شود.

رییس جمهور گفت: حدود 60سال است كه عده ای از منابع تولیدی كشور فرصت استفاده بیشتری داشته اند كه البته آنها هم مقصر نبودند ولی باید كاری كرد با اجرای این قانون فاصله طبقاتی در پنج سال آینده به حداقل برسد.

وی افزود: هم اكنون بسیاری از مردم به نوع روابط اقتصاد فعلی عادت كرده اند و دولت مصمم به تغییر رفتارها است و این كار باید زودتر انجام شود.

رییس جمهور با اشاره به اینكه شمار اندكی از مردم در برابر اجرای قانون هدفمند كردن یارانه ها مقاومت می كنند گفت: اجرای عدالت دشمن دارد و بزرگترین دشمن نیز شیطان است.

احمدی نژاد در این گفت و گوی ویژه خبری افزود: با اجرای قانون هدفمند كردن یارانه ها زندگی ها خراب نمی شود بلكه در مسیر درست قرار می گیرد چرا كه ثروت ملی افزایش پیدا می كند و این افزایش به نفع همه مردم است.

رییس جمهور افزود: ممكن است زمانی لازم شود تا مردم یك جنس را به علت گران شدن آن و تنبیه كارخانه سازنده آن نخرند و این عمل بهترین روش مبارزه با گرانفروشی است.

احمدی نژاد گفت: همكاری مردم در زمینه اجرای قانون هدفمند كردن یارانه ها تاكنون بسیار مطلوب بوده است و در این زمینه باید از كسانیكه ثبت نام یا اطلاعات ارایه كردند و حتی كسانیكه ثبت نام نكردند یا انصراف دادند تشكر كرد.

رییس جمهورهمچنین از مقاومت مردم در برابر شایعات در زمینه نتایج قانون هدفمند كردن یارانه ها قدردانی كرد و گفت: در این راستا اصناف خوب عمل كردند چون اجرای این طرح به سود همه اقشار جامعه است.

احمدی نژاد تصریح كرد: اگر قرار باشد در طرح هدفمند كردن یارانه ها قیمت اجناس كمی افزایش پیدا كند دولت از قبل اطلاع رسانی می كند.

رییس جمهور گفت: سالهای طولانی است كه عده ای خارج از شبكه های رسمی تلاش كردند تا جیب های خودشان را پر كنند ولی با اجرای قانون هدفمند كردن یارانه ها این معضل یكبار برای همیشه از بین خواهد رفت.

احمدی نژاد در ادامه این گفت وگوی ویژه خبری با شبكه محلی خراسان شمالی

به استقبال مردم از رییس جمهور اشاره كرد و گفت: هیچ قدرتی نمی تواند با این ملت مقابله كند.

رییس جمهور گفت: حضور گسترده مردم در مناسبات های مختلف انقلاب سبب یاس و ناامیدی دشمنان نظام می شود و قدرت های ستمگر نمی توانند خللی در این مناسبات ایجاد كنند.

احمدی نژاد افزود: اتفاقات بزرگی در راه است چرا كه مردم دنیا به دنبال عدالت و زندگی با شرافت هستند.

رییس جمهورگفت: به همه مستكبران نصیحت می كنم كه لذت های حیوانی را كنار بگذارند وفرهنگ خانواده، عدالت محوری، عزت و سرافرازی را در جوامع سرلوحه كار خود قرار دهند در غیراینصورت ذلت در انتظار آنها است.

احمدی نژاد در این گفت وگوی خبری، استان خراسان شمالی را یكی از استانهای توانمند در زمینه كشاورزی، صنعت و گردشگری دانست و گفت: دولت نگاه ویژه به این استان نوپا تا 10سال آینده خواهد داشت..../تحلیل:عصرایران