اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

تاکید رئیس قوه قضاییه و منتخب ملت بر خدمت‌رسانی بیشتر به مردمدیدار آملی لاریجانی و حسن روحانی,اخبار سیاسی

تاکید رئیس قوه قضاییه و منتخب ملت بر خدمت‌رسانی بیشتر به مردم

آیت الله آملی لاریجانی عصر امروز (چهارشنبه) در دیدار با دکتر حسن روحانی رئیس جمهور منتخب با تبریک به وی بر آمادگی قوه قضاییه به منظور تعامل و همکاری با دولت آینده تاکید کرد.

آیت الله آملی لاریجانی در ابتدای این دیدار تاکید کرد: با حفظ استقلال دستگاه قضایی آماده همکاری با دولت و کمک به بهبود امور هستیم.

رئیس قوه قضاییه حضور حماسی مردم در انتخابات ریاست جمهوری را نشانه ای از پایبندی مردم به آرمانهای نظام جمهوری اسلامی دانست و با تاکید بر اینکه علاوه بر تبریک به منتخب ملت باید به ملت بزرگ ایران نیز تبریک گفت افزود: باید پاسخ حضور حماسی مردم و رای آنان را با تلاش و همت و خدمت صادقانه داد چرا که این مردم شایسته خدمت رسانی هرچه بهتر هستند.

رئیس دستگاه قضا محور نخستین دیدار خود با رئیس جمهور منتخب مردم را تعامل قوا اعلام کرد و گفت: قوای سه گانه خدمت بیشتر به مردم عزیز و پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی ایران را با همکاری کامل می‌توانند برآورده کنند.

آملی لاریجانی همکاری میان قوای سه گانه را بسیار ضروری خواند و با تاکید بر آمادگی دستگاه قضایی برای تعامل با قوه مجریه اظهار کرد:قطعاً‌ دعای خیر بزرگان و اهل معنا پشت سر منتخب ملت خواهد بود و امیدواریم خداوند به ایشان در انجام وظایف توفیق عنایت کند.

دراین دیدار حجت الاسلام والمسلمین روحانی نیز با تأکید بر جایگاه مهم قوه قضاییه گفت: قوه قضاییه حافظ حقوق ملت، حافظ آزادی‌ها و عدالت است و باید با تمام قوا برای پیشگیری از وقوع جرم اقدام کند و دو قوه مجریه و قضاییه نیازمند همکاری مستمر هستند.

رئیس جمهور منتخب تأکیدکرد: همکاری و هماهنگی میان قوا مرز ندارد چرا که هدف تأمین منافع کشور و حل و فصل معضلات مردم است./ایسنا

 

 


ویدیو مرتبط :
کلیپ لو رفته خدمت رسانی دو مسئول به مردم

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

با معنی "خدمت به مردم" بیشتر آشنا شوید / 25 قطار مترو در گمرک بندرعباس خاک می خورند!مترو , واگن , گمرک , ترخیص ,  مسافر , طرح ترافیک در تهران

 

در حالی که با افزایش قیمت بنزین و گسترده شدن محدوده طرح ترافیک در تهران ، تعداد مسافران مترو با افزایش چشمگیری مواجه بوده ، عدم افزایش واگن های جدید به خطوط متروی پایتخت ، مردم را با فشارهای مضاعف مواجه کرده است به طوری که تراکم جمعیت در واگن ها به حد انفجار رسیده و مخصوصاً خانواده ها از این موضوع بسیار آزرده اند.

در این وضعیت اسفناک ، آنچه شرم آور است این که تعداد قابل توجهی واگن که با صرف هزینه میلیاردی از پول مردم ، از خارج خریداری و وارد کشور شده اند ، ماه هاست که در بندرعباس خاک می خورند و به جای آن که در خطوط مترو ، مردم را جابجا کنند ، بی هیچ استفاده ای در انبارهای گمرک در حال فرسوده شدن هستند!

علت این وضعیت بی سابقه هم آن است دولت می گوید تا عوارض گمرکی واگن ها را نگیرد ، اجازه نمی دهد حتی یک واگن هم وارد خطوط مترو شود!

شهرداری تهران هم که این واگن ها را وارد کرده ، اعلام می دارد که آماده است هزینه گمرک را بپردازد. این هزینه هم در بودجه مصوب مجلس برای مترو دیده شده است ولی دولت به دستور شخص رئیس جمهور ، بودجه تصویب شده را نمی دهد!

خلاصه اش این است که دولت باید بودجه مترو را به شهرداری بدهد و شهرداری هم آن را دوباره به دولت (گمرک) برگرداند تا واگن ها را از گمرک بندرعباس به تهران ببرند و مردم را از عذابی که در واگن های متراکم مترو می کشند نجات دهند؛ اما رئیس جمهور مردمی ، امضا نمی کند!

چند واگن در گمرک خاک می خورند؟

سوال اینجاست که چقدر واگن در گمرک ، متروک مانده و آیا با آمدن آنها به مترو ، واقعاً گشایشی در کار مردم ایجاد می شود یا تعداد واگن های موجود در گمرک به حدی نیست که گره گشا باشد و آنچه مطرح می شود صرفاً هیاهوی سیاسی است؟

برای پاسخ به این سوال ، ابتدا مروری بر وضعیت موجود می کنیم:

*حدود 80 قطار در روز در خطوط مترو كار سرویس دهی به مسافران را انجام می دهند.

*بطور میانگین در روز هر رام قطار(7 واگن) 15 بار سرویس می دهد.

*بطورمیانگین هر رام قطار(7 واگن) در روز 25 هزار مسافر جابجا می كند.

(در خط یك ، 29 قطار در خط دو 27 قطار در خط چهار، 10 قطار و در خط پنج، 14 قطار كه در مجموع 80 قطار در خطوط مترو سرویس دهی می كنند.)

* بطور میانگین، مجموع قطارها در روز حدود 1200 بار سرویس دهی انجام می دهند.

* بطور میانگین مجموع قطار ها در ماه 36 هزار بار سرویس دهی می كنند.

* با این حساب در روز بیش از  2 میلیون مسافر توسط قطارها جابجا می شود.

در این لحظه که شما این مطلب را می خوانید167 واگن (حدود 25 قطار) در گمرگ كشور خاك می خورند.

با این حساب اگر این تعداد قطار كه در گمرگ است، در خطوط مترو مشغول فعالیت بودند در روز حدود 375 بار سرویس دهی انجام می دادند و حدود 750 هزار مسافر را جابجا می كردند كه این رقم برای سرویس دهی در ماه می شود:11000 بار سرویس دهی و جابجایی حدود 22 میلیون مسافر در ماه.

پس با عدم ترخیص این قطارها از گمرك حدود 750 هزار مسافری كه باید با این قطارها جابجا می شدند در روز با همین تعداد قطار موجود در خطوط جابجا می شوند.

به عبارت دیگر اگر دولت قطارها را ترخیص کند ، تعداد قطارها 30 درصد افزایش می یابد که رقم فوق العاده ای است و می تواند ازدحام جمعیت را بلافاصله یک سوم کاهش دهد.

هر قطار 7 واگنی هم 5.5 میلیون یورو قیمت دارد که با احتساب همه قطارها ، بیش از 137 میلیون یورو از پول مردم بلااستفاده در گوشه گمرک افتاده است!

حال آیا رواست بخشی از پول مردم در کمرگ خاک بخورد و بپوسد و بخش دیگرش نیز توسط دولت بلوکه گردد و ملت هم در فشارهای روزانه و رو به تزاید مترو ، در عذاب دائمی باشند؟! جالب این جاست دولت در حالی بودجه مترو را نمی دهد که اگر هم آن را پرداخت کند ، باز هم به عنوان عوارض گمرکی به خودش باز می گردد. دولت حتی می تواند اجازه ترخیص قطارها را بدهد و به میزان عوارض کمرگی اش ، از بودجه مترو را نزد خود نگه دارد.

واقعاً جای تأسف دارد که از یک سو ، تحریم های خارجی مانع از ورود برخی اقلام به کشور می شود و از سوی دیگر هم وقتی کالایی وارد می شود ، داخلی ها - آن هم از نوع دولتی - نمی گذارند به دست مردم برسد!

به راستی کجای این رویکرد با شعار خدمت به مردم می خواند؟! آیا خدمت به مردم این است که بگویند ما "نوکر مردم" هستیم و در همان حال ، با مردم این گونه رفتار کنند؟!../عصرایران