اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

اگر مرا اعدام نکنید، خودکشی می‌کنممردی که به اتهام قتل همسایه‌شان بازداشت شده بود، از قاضی جنایی خواست هر چه سریع‌تر وی را اعدام کنند.

به گزارش جام‌جم ، این مرد 30 ساله متهم است که به‌خاطر سوءظن به ارتباط همسر جوانش و مرد همسایه در محله خزانه، او را با ضربه‌های میله آهنی به قتل رسانده است. او روز گذشته زمانی که برای ادامه تحقیقات به شعبه ششم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران منتقل شد، گفت که به انگیزه دفاع از ناموس مرتکب جنایت شده است.

متهم به قتل 30 ساله در اظهاراتش گفت: من برای دفاع از ناموسم این کار را انجام دادم. هر چه زودتر مرا اعدام کنید. در غیر این صورت در بازداشتگاه خودکشی می‌کنم. چندی پیش به دلیل سکته مغزی خانه نشین شدم. فرزند شش ساله‌ای دارم که لال است. همسرم که دختر عمویم است فرزندمان را برای درمان به بیمارستان‌های مختلف می‌برد. در جریان رفت و آمد به یکی از بیمارستان‌ها بود که با مقتول که مردی میانسال بود، آشنا شد.

متهم به قتل تصریح کرد: ما پیش از این در منطقه فلاح زندگی می‌کردیم. زمان قراردادخانه که تمام شد، مقتول که به‌عنوان نیروی خدماتی در بیمارستان کار می‌کرد، این خانه را برای اجاره به همسرم پیشنهاد داد.

وی گفت: همسرم و فرزندم به شهرستان رفته بودند. جمعه شب داشتم با گوشی تلفن همراهم، آهنگ گوش می‌دادم که متوجه صدای ضبط شده همسرم با مرد همسایه شدم. خواستم ابتدا با مرد همسایه و همسرش حرف بزنم که نشد. شب بعد او را دیدم و گفتم پی به دوستی‌اش با همسرم برده‌ام. ترسیده بود و می‌خواست فرار کند. در خیابان چند ضربه با میله آهنی به وی زدم که نقش زمین شد اما دوباره زدمش. چند پسر سر رسیدند و مرا به بوستانی بردند و بعد رفتند. تصمیم گرفتم به کلانتری رفته و تسلیم شوم. اول گمان می‌کردند یک دعوای معمولی است اما زمانی که متوجه شدند احتمال مرگ مرد زخمی وجود داد، بازداشتم کردند که ساعاتی بعدمتوجه مرگ او شدند.

متهم به قتل با دستور بازپرس محسن مدیر روستا روانه بازداشتگاه پلیس شد و تحقیقات تکمیلی از وی ادامه دارد. همچنین قرار است درباره ادعاهای قاتل از همسرش تحقیق شود.

 


ویدیو مرتبط :
صدام را اعدام نکنید

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

کلینتون:حکم اعدام آشتیانی را اجرا نکنید 

 

 

کلینتون:حکم اعدام آشتیانی را اجرا نکنید

 

کلینتون : حکم اعدام آشتیانی را اجرا نکنید/ سفیر برزیل در ایران: اجازه دهید پناهنده شود

همچنین رسانه های غربی روز گذشته به نقل از مقامات برزیلی اعلام کردند که سفیر دولت برزیل در تهران از مقامات ایرانی خواسته است تا اجازه دهند تا برزیل به این زن پناهندگی اعطا کند .

وزیر امور خارجه آمریکا  از مقامات ایرانی خواست تا از اعدام سکینه محمدی آشتیانی یک زن 43 ساله محکوم به سنگسار خودداری کنند .

به گزارش عصر ایران و به نقل ازسایت روزنامه کریستین ساینس مانیتور هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز سه شنبه با صدور بیانیه ای ضمن ابراز نگرانی واشنگتن از صدور حکم اعدام برای تعدادی از شهروندان ایرانی ، خواستار اجرا نشدن این احکام شد.

کلینتون  با اشاره به اعلام لغو سنگسار سکینه محمدی آشتیانی از نامشخص بودن وضع او ابراز نگرانی کرده است . وی در بیانیه خود گفته است : " با وجودی که حکومت ایران اعلام کرده  که او را سنگسار  نخواهد کرد ولی وضعیت او (خانم آشتیانی) نامعلوم است."

همچنین در این بیانیه از حکم اعدام سه تن از محکومان حوادث پس از انتخابات و نیز حکم اعدام یک همجنسگرا ابراز نگرانی شده است .

کلینتون در این بیانیه افزوده است : " به هیچ کدام از این دو پرونده به طور شفاف یا بر اساس روند تعیین شده در قانون اساسی ایران رسیدگی نشده است."

کلینتون  از دولت ایران خواسته است ضمن اجرای میثاق حقوق مدنی و سیاسی ، همه زندانیان سیاسی و فعالان حقوق بشر را  آزاد کند.

حکم سنگسار سکینه آشتیانی بازتابی وسیع در رسانه های جهان یافت و ماه گذشته مقامات قضایی ایران اعلام کردند که او  را سنگسار نخواهند کرد .

اتهام این زن 43 ساله "زنای محصنه " است . همچنین رسانه های غربی روز گذشته به نقل از مقامات برزیلی اعلام کردند که سفیر دولت برزیل در تهران از مقامات ایرانی خواسته است تا اجازه دهند تا برزیل به این زن پناهندگی اعطا کند .

مقامات قضایی ایران می گویند این زن ، علاوه بر زنا ، متهم به قتل نیز هست.

این دومین درخواست رسمی برزیل برای اعطای پناهندگی به خانم آشتیانی است . پیش از این نیز برزیل این درخواست را مطرح کرده است اما با مخالفت مقامات کشورمان مواجه شده است .

ایران می گوید که برزیل درباره پرونده این زن محکوم به اعدام چیز زیادی نمی داند و از این رو ، داسیلوا را در جریان جزییات این پرونده قرار خواهد داد...../تحلیل:عصرایران