اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

اولین اسکی باز روی آب +عکساولین اسکی باز روی آب +عکس

به تازگی اسکی بازی به نام "چاک پتریسون" ورزشی جدید را ابداع کرده است که به نام "اسکی روی موج" شناخته می شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، تا به حال حتما صحنه های نفس گیر موج سواری را دیده اید که ورزشکاران بدون ترس به دل دریا می زنند و روزی موج ها سوار می شوند.

به تازگی اسکی بازی به نام "چاک پتریسون" ورزشی جدید را ابداع کرده است که به نام "اسکی روی موج" شناخته می شود. او با استفاده از چوب اسکی و دسته های اسکی روی برف به سراغ موج ها می رود و آن ها را فتح می کند.

 

اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

 

 

این ورزشکار آمریکایی که 43 سال سن دارد به عنوان اولین ورزشکار این رشته شناخته می شود. در این ورزش او باید به بالای موج ها برود  روی آن ها سوار شود سپس از بالای آن به مانند یک کوه به پایین حرکت کند.

بسیاری از موج سوارها از این ابتکار استقبال کرده اند و می گویند این ورزش تازه وارد می تواند یک ایده بسیار جالب برای آینده باشد و البته جای کار بسیار زیادی دارد.

پتیسون می گوید زمانی که شما در بالای موج قرار دارید بسیار لحظه ترسناکی است و البته هنگامی که با سرعت 60 کیلومتر بر ساعت به پایین موج می آیید بسیار ترسناک تر نیز می شد.

این ورزش البته در همین مدت کوتاهی که ابداع شده طرفداران زیادی پیدا کرده است اما همچنان نیاز به معرفی بیشتر دارد تا افراد بیشتری به آن روی آورند./خبرنگاران


ویدیو مرتبط :
لذت اسکی روی آب با کامارو/فیلم قهرمان اسکی آب/جهان ورزش

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

تاریخچه ورزش اسکیشما ممکن است که فکر کنيد که اسکي ورزش جديدي است. ولي بايد بدانيد که اسکي يکي از قديمي ترين طرق مسافرت بود که بشر شناخت. خود کلمه «اسکي» از کلمه ايسلندي scidth مي آيد که معني «کفش برف»

شما ممکن است که فکر کنيد که اسکي ورزش جديدي است. ولي بايد بدانيد که اسکي يکي از قديمي ترين طرق مسافرت بود که بشر شناخت.

اسکی

خود کلمه «اسکي» از کلمه ايسلندي scidth مي آيد که معني«کفش برف» را مي دهد.

بعضي از تاريخ نويسان عقيده دارند که حتي مبدأ و پيدايش اسکي به عهد حجر باز مي گردد و حجاري هائي پيدا شده که بشر را در حال اسکي کردن نشان مي دهند.

اولين چوب هاي اسکي تا آنجا که به خاطر مي آيد ، چارچوب خميده اي داشته که از استخوان حيواناتدرست مي شده و آن را با تسمه چرمي بپا نگاه مي داشتند. در اين مورد تصويري موجود است که روي سنگ حجاري شده و مربوط به نهصد سال قبل است که يک اسکي کننده را نشان مي دهد.

اسکی

اسکي به عنوان يک ورزش، براي نخستين بار در نروژ شروع شد. در حقيقت، شهر «مورگدال» در اين کشوربه عنوان «مهد ورزش اسکي» شهرت دارد، زيرا اين منطقه براي زمان هاي درازي منطقه بسيار برف گيري بوده است.

در زمستان موقعي که اهاي بومي، براي شکار يا مسافرت به کوه ها مي روند يا براي خريد يا ديد و بازديد به دهکده يا بازار مي روند، مجبورند که براي راه رفتن از چوپ اسکي استفاده کنند.

بالاخره اگر فکر مي کنيد کهمسابقات اسکي يک پديده جديد است، بايد بدانيد که در نروژ حدود سال 1767 مسابقاتي بين حريفان زبردست، ترتيب داده مي شده است.