اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

اعترافات یک گنده لات تهران


ساعت 3 عصر 18 بهمن سال گذشته ماجرای درگیری خونینی به پلیس 110 گزارش شد و تیمی از مأموران کلانتری 161 ابوذر خود را به محل حادثه در فلاح- خیابان مسجد -نبش کوچه عباسقلی رساندند.

روزنامه ایران: ساعت 3 عصر 18 بهمن سال گذشته ماجرای درگیری خونینی به پلیس 110 گزارش شد و تیمی از مأموران کلانتری 161 ابوذر خود را به محل حادثه در فلاح- خیابان مسجد -نبش کوچه عباسقلی رساندند.

 بررسی‌های ابتدایی کارآگاهان نشان می‌داد پسر 35 ساله‌ای به نام ابراهیم براثراصابت ضربه چاقو به ناحیه چپ سینه به کام مرگ فرو رفته است.

با مرگ مشکوک این مرد پرونده به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای امور جنایی تهران تشکیل شد و جهت رسیدگی تخصصی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. همزمان با حضور کارآگاهان در محل حادثه، ساعت 3 عصر همان روز پلیس در جریان جراحت شدید دست و پای پسر جوانی در بیمارستانی نزدیک همان محل قرار گرفت. با توجه به احتمال ارتباط قتل مشکوک با این پسر، بلافاصله کارآگاهان به بیمارستان رفتند و تحقیقات از «رضا» (26 ساله) را در دستور کار قرار دادند.

«رضا» که خود را در محاصره پلیس دید در اعترافات نخست گفت که ابراهیم را می‌شناسد و حتی با او سابقه نزاع و درگیری نیز داشته ولی از موضوع قتل بی‌اطلاع است، اما وی در ادامه تحقیقات نتوانست در خصوص علت جراحت‌های شدید به وجود آمده روی قسمت‌های مختلف بدن بویژه دست و پاها توضیح قانع‌کننده‌ای ارائه دهـد.

به همین خاطر ضمن انجام هماهنگی‌های لازم قضایی، دستور بازداشت رضا از سوی بازپرس پرونده صادر شد و متهم در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.  با پایان اقدام‌های درمانی، متهم به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد اما در تحقیقات منکر هرگونه جنایت شد؛ همزمان کارآگاهان با بررسی سوابق رضا دریافتند وی از مجرمان سابقه دار و اراذل و اوباش منطقه فلاح است که بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف «نزاع و درگیری»، «ایجاد مزاحمت برای بانوان» و «قدرت نمایی با سلاح سرد» دستگیر و روانه زندان شده است.  در ادامه رسیدگی به پرونده روز 28 فروردین ماه سال‌جاری رضا که چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشت سرانجام لب به اعتراف گشود و پرده از جنایت خونین برداشت.

وی در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: «من و ابراهیم هر دو از گنده‌های منطقه فلاح بودیم و بر سر همین موضوع همیشه با هم درگیری داشتیم؛ همین موضوع باعث دشمنی و کینه ما شده بود. چند روز پیش از جنایت، از طریق بچه‌های محل اطلاع پیدا کردم یک تخریب عمدی خودرو در منطقه اتفاق افتاده که برادر کوچکتر ابراهیم شایعه کرد کار من است. به همین علت شب قبل از جنایت وقتی فهمیدم او در رستوران است به سراغش رفتم و باهم درگیر شدیم.»

رضا در خصوص روز جنایت نیز به کارآگاهان گفت: «روز درگیری ابراهیم به سراغ من آمد تا انتقام برادرش را بگیرد، داخل کوچه شیدایی او با چاقو به من حمله‌ور شد، من نیز با استفاده از چاقوی همراه خود او را هدف قرار دادم؛ ابتدا به پیشانی‌اش ضربه‌ای وارد کردم اما ناگهان به داخل شمشادها افتادم، [در همان وضعیت] ابراهیم با چاقو ضربه‌ای به دو پایم زد و با هم درگیر شدیم در همان لحظه برای دفاع از خودم ناگهان چاقو به سینه ابراهیم خورد و افتاد. خیلی ترسیده بودم سریعاً از محل دور شدم و به خاطر جراحت و خونریزی شدید خود را به بیمارستان رساندم که در آنجا دستگیر شدم.»

بنابراین گزارش سرهنگ کارآگاه آریا حاجی‌زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: «با توجه به اعتراف صریح متهم، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس پرونده صادر شد و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.»


ویدیو مرتبط :
امین آقا فرزانه گنده لات تهران؛ از خاطرات عجیب زندان تا

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

اعترافات تکان دهنده از جنایت زن تروریست در دادگاه تهرانزن تنهایی که مردی را به طرز هولناکی به قتل رسانده بود، در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد و در باره انگیزه اش از جنایت حرفی نزد.

  چهارم خرداد سال 90 زن میانسالی به کلانتری رفت و از ناپدید شدن شوهرش خبر داد و به ماموران گفت که شوهرش دو روز است که از خانه بیرون رفته و دیگر اثری از او نیست.

با اعلام این شکایت موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت و تلاش در این رابطه آغاز شد.

با شروع تجسس ها چند روز بعد جسد مثله شده این مرد در خیابان پیدا شد و کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که او کشته شده است. این مرد به طرز هولناکی به قتل رسیده بود. برای همین ماموران پلیس تلاش خود را برای شناسایی و دستگیری قاتل این مرد آغاز کردند و در ادامه به زنی که با این مرد در ارتباط بود مشکوک شدند که با دستگیر شدن این زن راز جنایت فاش شد.

وی در ابتدا منکر هرگونه قتلی بود و اظهارات ضد و نقیض زیادی را پیش روی پلیس قرار داد. هرچه مدارک بر علیه این زن زیادتر می شد، او نیز اظهارات دروغین زیادی را مطرح می کرد. از دسیسه های چند دشمنش گرفته تا قتل از سوی شوهر صیغه ای اش، همه این ها را پیش روی پلیس قرار داد.

ولی با وجود همه این ها شوهر صیغه ای این زن او را لو داد و به پلیس گفت: همسرم که عضو سابق گروهك تروریستی منافقین بوده و به مدت سه سال هم در پادگان اشرف انواع آموزش‌های تروریستی را گذرانده است. او روز حادثه با من تماس گرفت و گفت که به کمکم نیاز دارد. وقتی رفتم کیسه پلاستیکی مشکی رنگ دستش بود و گفت که باید آنها را از خانه بیرون ببرد. وقتی با هم بیرون رفتیم، در راه برایم تعریف کرد که چطور این مرد را به قتل رسانده و جسدش را مثله کرده است.

با این اظهارات، اینبار زن 50 ساله به قتل اعتراف کرد و گفت: به خاطر اینکه مقتول سرم را کلاه گذاشته و به بهانه پرداخت وام از من پول گرفته بود، از او کینه به دل داشتم. برای همین روز حادثه او را به خانه ام دعوت کردم و بعد از بیهوش کردنش، با ضربات چکش او را کشتم. بعد از آن جسدش را مثله کرده و سرش را پس از متلاشی کردن داخل کباب پز گذاشتم.

با اعترافات هولناک این زن پرونده وی برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. متهم در این شعبه محاکمه شد و اظهارات تازه ای را مطرح کرد. او اینبار به قضات گفت: مقتول قصد داشت مرا مورد آزار و اذیت قرار دهد برای همین مجبور شدم او را به قتل برسانم.

با این اظهارات دادگاه پرونده را برای رفع نواقص به دادسرا فرستاد و پس از رفع نواقص بار دیگر متهم در شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد. در این جلسه اولیای دم درخواست قصاص کردند. متهم اما اینبار سکوت کرد و تنها قتل را به گردن گرفت. ولی گفت که حرفی برای گفتن ندارد.

در پایان نیز هیات قضایی وارد شور شدند تا حکم نهایی در خصوص این پرونده را صادر کنند.


 اخبار حوادث - باشگاه  خبر نگاران