اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

اسرائیل درخواست اوباما را رد کرد: دیگر به دنبال اجازه امریکا برای حمله به ایران نیستیم 

 

اسرائیل درخواست اوباما را رد کرد: دیگر به دنبال اجازه امریکا برای حمله به ایران نیستیم

 

دیلی تلگراف به نقل از منابع خود نوشت: اسرائیل به اوباما در مورد عدم حمله به ایران تضمینی نداده و این موضوع باعث افزایش نگرانی ها مبنی بر حمله ی اسرائیل در تابستان آینده به ایران شده است.

این روزنامه انگلیسی نوشت: رئیس جمهور امریکا از سران اسرائیل خواستار دادن تضمین در مورد عدم حمله به ایران بدون هماهنگی با کاخ سفید شده است. اسرائیل این در خواست اوباما را رد کرده و گفته است که دیگر به دنبال اجازه امریکا برای حمله نیست.

پنتا، وزیر دفاع امریکا به سران اسرائیل گفته است که اوباما تضمینی می خواهد که بر اساس آن، حمله ی یک جانبه اسرائیل علیه تاسیسات هسته ایران بدون هماهنگی با امریکا انجام نشود.

به گفته ی منابع دیلی تلگراف، ایهود باراک و نخست وزیر اسرائیل پاسخ و واکنشی غیر مستقیم داشته و از دادن پاسخی صریح طفره رفته اند.

به نوشته ی دیلی تلگراف، نتانیاهو و باراک، مشخص نکردند که حمله نظامی به ایران در حال برنامه ریزی است یا قریب الوقوع خواهد بود.

هیچ کدام از این دو فرد، تضمین و اطمینانی ندادند که براساس آن، اسرائیل  برای حمله به ایران، اول از امریکا اجازه بگیرد یا کاخ سفید را قبل از اقدام نظامی اگاه سازد.

به نوشته ی این روزنامه ی انگلیسی، اوباما پس از اطلاع از واکنش غیرمتعهدانه ی نتانیاهو، به سرویس های اطلاعاتی امریکا دستور افزایش نظارت بر اسرائیل را داده است. اوباما در پی کشف مقاصد اصلی اسرائیل است..../انتخاب


ویدیو مرتبط :
ما دنبال آن نیستیم که امریکا برای ما کاری بکند

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

دستور محرمانه اوباما: انتقال بمب های "پناهگاه شکن" به اسرائیل برای حمله به ایران 

دستور محرمانه اوباما: انتقال بمب های پناهگاه شکن به اسرائیل برای حمله به ایران

 

نیوزویک نوشت: امریکا به طور مخفیانه با انتقال بمب های "پناهگاه شکن" که می توان از آن برای حمله به ایران استفاده کرد، موافقت کرد.

دو سال پیش، اوباما رئیس جمهور امریکا به طور محرمانه با انتقال 55 بمب "پناهگاه شکن" موافقت کرد. اسرائیل از زمان دولت بوش درخواست خرید چنین بمب هایی را داشته است.

مقامات امریکایی و اسرائیلی به نیوزویک گفتند که بمب های "جی بی یو 28" که از آن می توان برای حمله به تاسیسات هسته ای ایران استفاده کرد ،در سال 2009 به اسرائیل منتقل شدند.

اسرائیل از امریکا در سال 2005 درخواست چنین بمبی را کرده بود، اما دولت بوش با فروش آن موافقت نکرده بود.

در ادامه این گزارش آمده است: پنتاگون تمام برنامه و طرح های مشترک دفاعی امریکا و اسرائیل را به دلیل نگرانی هایی به حالت تعلیق در آورده است. این نگرانی ها به دلیل این است که اسرائیل در حال انتقال اطلاعات تکنولوژیکی به چین بوده است.

در سال 2007، بوش به ایهود اولمرت نخست وزیر اسرائیل گفت که  او دستور انتقال بمب ها به اسرائیل را در سال 2009 یا 2010 خواهد داد.

اکنون این گزارش فاش می سازد که اوباما دو سال پیش با این معامله موافقت کرده است.

"جیمز کارت رایت" معاون سابق رئیس ستاد متشرک ارتش امریکا گفت: این نگرانی وجود داشت که ایران و اسرائیل چگونه به این قضیه نگاه می کنند. می ترسیدیم که این اقدام ما به مانند نشان دادن چراغ سبز به اسرائیل برای حمله به ایران باشد.

"بمب های پناهگاه شکن " یا "بانکر باستر" (Banker Buster)، بمب هایی هوشمندند که بوسیله ی ماهواره هدایت می شوند..../تحلیل:انتخاب

" بمب پناهگاه شکن " از سه قسمت سکان و کلاهک و دم درست شده است:

سکان – این قسمت در نوک بمب قرار دارد و دستگاه کامپیوتری ارتباط با ماهواره در این قسمت تعبیه شده است. سکان دارای چهار پره ی متحرک است که برای هدایت بمب به کار می رود. عضو هوشمند بمب همین سکان کامپیوتری است که می تواند مسیر پرتاب بمب را، در حین پرواز، تصحیح کند و بمب را با دقت خارق العاده به سوی هدف هدایت کند.

کلاهک – این قسمت بین سکان و دم قرار دارد. کلاهک یک محفظه ی فولادی است که در داخل آن، مقدار زیادی مواد منفجره قرار دارد. قدرت نفوذ بمب به خاطر باریکی این محفظه و قدرت تخریبی آن به خاطر مواد منفجره ای ست که در این قسمت وجود دارد.

دم – این قسمت در انتهای بمب قرار دارد و از چهار پره ی درست شده است. هرچه اندازه ی پره ها بزرگ تر باشد، برد بمب بیشتر است. فیوز تاخیری، برای آن که کمتر صدمه ببیند، در این قسمت جاسازی شده است.