اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

ازدواج برادر ۵۲ ساله باراك اوباما با یك دختر ۱۹ ساله 

 

ازدواج برادر ۵۲ ساله باراك اوباما با یك دختر ۱۹ ساله

 

رسانه های دولتی «كنیا» از ازدواج برادر ۵۲ ساله و ناتنی «باراك اوباما» با یك دختر نوجوان ۱۹ ساله خبر دادند.      


مادر این دختر ۱۹ ساله در مصاحبه ای با رسانه های دولتی كنیا، توضیح داد: من واقعا از اینكه دخترم پس از پایان تحصیلات در دوره متوسطه با یك مرد ۵۲ ساله ازدواج كرده است، متاسفم. دخترم ۳۰ سال از شوهرش جوانتر است.   

 

«آكو اوما» مادر این دختر نوجوان ادامه داد: «مالك اوباما» دو سال پیش قصد داشت با دخترم ازدواج كند، اما به وی اجازه ندادیم. این مرد ۵۲ ساله هم اكنون دارای دو همسر است.  

 

چند زنی در كنیا یك امر قانونی است و برادر ۵۲ ساله و ناتنی رییس جمهور آمریكا قرار است مراسم ازدواج خود را به زودی با این دختر ۱۹ ساله برگزار كند.

منبع: خبرگزاری ایسنا


ویدیو مرتبط :
عاقبت ازدواج زود هنگام دختر 10 ساله با پیرمرد 60 ساله

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

ازدواج دختر ۱۴ ساله مصری با پیرمرد ۷۳ ساله 

 

ازدواج دختر ۱۴ ساله مصری با پیرمرد ۷۳ ساله

 

ازدواج یك پیرمرد ۷۳ ساله با یك دختر ۱۴ ساله مصری جنجال آفرین شد.این پیرمرد ۷۳ ساله مصری برای ازدواج با دختر ۱۴ساله، ۱۰ هزار جنیه به پدر و مادر دختر و ۴ هزار جنیه به وكیل و واسطه این ازدواج پرداخت كرد، اما این ازدواج جنجال آفرین شد و واكنش های سازمان های دفاع از حقوق زنان و مفتیان مصری را در پی داشت.

 

یك مفتی مصری درباره این گونه ازدواج ها در كشورش هشدار داد و گفت: پدر دختری كه او را به عقد مردی در بیاورد كه همسن پدر بزرگش باشد فاسق است و لیاقت سرپرستی فرزندانش را ندارد.

 

در پی صدور این فتوا پدر و مادر، وكیل و واسطه ازدواج این دختر ۱۴ ساله با پیرمرد ۷۳ ساله دستگیر شدند.

 

ازدواج مردان ثروتمند و بزرگسال عرب با دختران خردسال به مشكلی بزرگ تبدیل شده است.

 

وضع بد اقتصادی، آموزش پایین و كثرت فرزندان از دلایل ازدواج دختران كم سن و سال مصری با مردانی است كه ده ها سال از آنها بزرگ ترند.

 

سازمان های دفاع از حقوق زنان در مصر در آغاز سال جاری میلادی تظاهراتی با عنوان زن برای خرید و فروش نیست به منظور مبارزه با ازدواج دختران كم سن و سال با ثروتمندان عرب برگزار كردند و از دولت كشورشان خواستند قوانینی جدید برای جلوگیری از این پدیده وضع كنند.