اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

اخبار ناخوشایند برای کارمندان ادامه دارداخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

اخبار ناخوشایند برای کارمندان ادامه دارد

وقتی نه از افزایش 15 درصدی خبری هست و نه از حقوق!

کوچ کارمندان از تهران یکی از طرح های دولت برای خلوت کردن کلان شهر تهران و تمرکز زدایی از پایتخت بود. کوچی که ابتدا قرار بود توافقی و بر اساس میل کارمندان باشد و تسهیلاتی برای آنها به همراه داشته باشد اما بعد از مدتی در بعضی سازمان ها رنگ و بوی اجبار به خود گرفت و بسیاری از کارمندان بر خلاف میل خود...

شفاف: کوچ کارمندان از تهران یکی از طرح های دولت برای خلوت کردن کلان شهر تهران و تمرکز زدایی از پایتخت بود. کوچی که ابتدا قرار بود توافقی و بر اساس میل کارمندان باشد و تسهیلاتی برای آنها به همراه داشته باشد اما بعد از مدتی در بعضی سازمان ها رنگ و بوی اجبار به خود گرفت و بسیاری از کارمندان بر خلاف میل خود ، هر چند  با نارضایتی تهران را به امید زندگی بهتر و حقوق و مزایای بیشتر ترک کردند.

بسیاری نیز با این طرح موافق بودند و به امید بهتر شدن زندگی بار سفر از تهران را بستند.حالا اما باز هم خبر از خلف وعده دولتی ها است.

این بار صحبت از حقوق صد ها کارمندی است که پایتخت را به  امید آسایش بیشتر ترک کردند.خبرهای رسیده از کارمندان انتقالی نشان می دهد ه خبری از تسهیلات مسکن است و نه افزایش حقوق بلکه 6 ماه است کارمندان انتقالی به بعضی شهرها و استان ها حقوق نگرفته اند.

طبق اعلام دیوان محاسبات از 6 ماه پیش حقوق افراد منتقل شده به کلانشهرهایی مانند شیراز، تبریز و حتی قم به دلیل مشکلات قانونی قطع شده است!

 

در هر حال این  طرح دولت برای خروج کارکنان از تهران که قبل از اجرا هم حاشیه هایی به همراه داشت حالا هم  حاشیه دار دار شده و خبر می رسد که دیوان محاسبات با استناد به بند الف ماده 65 قانون برنامه پنجم توسعه، دستور توقف پرداخت هرگونه حقوق و مزایا به کارمندان منتقل شده به دیگر کلانشهرها کشور از جمله شیراز را داده است.

طبق بند الف ماده 65 برنامه پنجم توسعه، هرگونه انتقال به کلانشهرها (کرج نیز جزو کلانشهر است)  جز در مورد مقامات(ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری) و در موارد خاص ممنوع است.

این حکم و سایر مقررات مربوط به انتقال و مأموریت کارکنان رسمی و ثابت بین دستگاه ها در مورد کارکنان پیمانی و قراردادی (در طول قرارداد) قابل اجراء است، موارد خاص با تشخیص کارگروهی با عضویت نمایندگان معاونت، معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور و دستگاه متبوع تعیین می‌شود.

به این ترتیب، با این مشکل قانونی، نزدیک به 6 ماه است که بسیاری از کارمندان انتقالی به سایر شهرها دریافتی حقوق نداشته اند و معلوم نیست دولت چگونه در هنگام اجرایی کردن این طرح به این مشکل توجه نکرده است؟

بی تردید با توجه به تورم فزاینده در کلان شهرها  و گرانی گاه و بیگاه کالاهای اساسی  و مسکن ، عدم دریافت حقوق با توجه به وعده ای داده شده ، میتواند مشکلات زیادی رابرای کارمندان انتقالی ایجاد کند.

از سوی دیگر هر چند این طرح مورد استقبال عده ای از کارمندان واقع شد و به کاهش جمعیت تهران هم کمک کرد اما ممکن است با توجه به بروز برخی مسائل و حواشی برای کارمندان انتقالی از تهران به سایر شهرها که البته در حال حاضر فقط متوجه انتقال یافتگان به شیراز، تبریز، مشهد و احتمالا اصفهان، قم و کرج و ... خواهد بود؛ دیگر افرادی که به دنبال خروج از تهران بوده اند در تصمیم خود مردد شوند و این طرح دولتی نیز به نیمه راه نرسیده ناکام بماند هر چند که پیش از این برخی از اخبار حاکی از این بود که برخی سازمن ها و نهاد ها کارمندان خود را مجبور به انتقال از تهران کرده اند که همین امر نیز حاشیه های بسیاری را ایجاد کرد.

در هر حال این روزها اخبار خوشایندی برای کارمندان نمی رسد .از یک سو 15 درصد افزایش حقوق آنها در هاله ای از ابهام قرار دارد و فعلا خبری از افزایش حقوق نیست و از طرفی عدم دریافت حقوق انتقالی ها مساله ساز شده است.

باید منتظر ماند و دید دولت برای رفع این اشکال قانونی چه تدبیری اتخاذ خواهد کرد و آیا ای مشکل حل خواهد شد یا خیر؟/شفاف


ویدیو مرتبط :
ادامه اخبار دیروز

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

هذیان گویی مقامات اماراتی ادامه دارد؛ رئیس پلیس دبی: ایران برای نابودی ما باید از نهر خون بگذردهذیان گویی مقامات اماراتی ادامه دارد؛

رئیس پلیس دبی: ایران برای نابودی ما باید از نهر خون بگذرد/ آقای سیستانی پول گرفت برای آمریکا فتوی صادر کرد! / ما خلیج ع ر ب ی ها می توانیم نفس دنیا را بگیریم!

ضاخی خلفان، رئیس پلیس دبی ضمن طرح ادعاهای بی اساس علیه آیت الله سیستانی، توهین های سخیفی را به ایشان کرده است.

 

 ,مقامات اماراتی,خلیج فارس,خلیج پارس,اخبار

 

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ضاخی خلفان، رئیس پلیس دبی که با اتفاقات اخیر، تصور کرده به "چهره ای جهانی" تبدیل شده، ضمن حمله شدید به ایران و  مرجع بزرگ شیعیان جهان حضرت آیت الله سیستانی، اوج کینه خود نسبت به ایران و تشیع را نشان داد.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب به نقل از رسانه های عربی، وی در این اظهارنظر موهن خود گفت: "آقای سیستانی با صدور فتوای تحریم قتل سربازان امریکایی در عراق، این کشور را به 200 میلیون دلار فروخت."

 

رئیس پلیس دبی افزود: "چرا [آیت الله] سیستانی فتوی تحریم قتل نیروهای پلیس بحرین را صادر نمی کند همانطور که چنین حکمی برای سربازان امریکایی صادر نمود. اگر ایشان تمایل داشته باشد هزینه اش را مثل سابق به او می پردازیم."

این مقام اماراتی اظهار داشت: "[آیت الله] سیستانی در خانه ای زندگی می کند که همسایگانش 200 میلیون دلار ندارند."

 

وی در ادامه گفت: "دونالد رامسفلد وزیر سابق دفاع امریکا این اطلاعات را به من داده است. اگر دولت عراق می گوید این اطلاعات دروغ است، پس رامسفلد را مورد تعقیب قرار دهد."

خلفان در ادامه، وقاحت و کینه ی عجیب خود علیه ایران و تشیع را به  اوج رساند و افزود: "برای اینکه سیستانی را وادار به صدور فتوی کنیم حاضر به پرداخت پول هستیم."

رئیس پلیس دبی اضافه کرد: "صفویان به دنبال جذب نیرو از اعراب شیعه برای رسیدن به مقاصد سیاسی خود هستند. برداران شیعه ما در بحرین یا غافلند یا خود را به غفلت زده اند."

 

خلفان گفت: "صفویان به دنبال گسترش اختلاف و درگیری در بین شیعه و سنی هستند."

وی که پلیس شهری در جزیره امارات است ، اظهار داشت: "ای جماعت عاقل، ایران به شما نفعی نمی رساند."

 

رئیس پلیس دبی افزود: "ما خواستار خاموش شدن شعله ی فتنه در بحرین هستیم."

 

وی در پایان گفت: "کسانی که به دنبال زوال و به سقوط در آوردن حکومت های خلیج فارس هستند باید از نهر خون بگذرند. بحرین بسیار بسیار بسیار مهم برای امنیت خلیج فارس است. کشورهای خلیج فارس می توانند نفس دنیا را بگیرند."

ظاهرا تنش اخیر میان ایران و امارات باعث شده است تا برخی از شیخ نشینان جزایر امارات فرصت را مغتنم شمارده تا اندکی به شهرت و برجستگی سیاسی برسند./انتخاب